
Sveika, kvapomanų bendruomene! Jūsų nosims (ir kitoms strateginėms vietoms) ramybės neduodu ir šiandien į savo blog‘ą grįžtu su dar viena BLITZ apžvalga, kurioje papasakosiu apie Mancera „Cedrat Boise“, bakaratiškosios šlovės sulaukusią garsiąją Parfums de Marly „Delina“ ir Tiziana Terenzi šedevrą „Kirke“.
Mancera „Cedrat Boise“ arba taip kvepia tavo dėdė per Kūčias
Šios dienos apžvalgą pradėsiu nuo mano nekuklia nuomone prasčiausio, mažiausiai patikusio aromato – Mancera „Cedrat Boise“. „Mancera“ – prabangios parfumerijos prekės ženklas iš Prancūzijos, kurį 2008 metais sukūrė parfumeris Pierre Mancera. Tiesa, darbščiajam Pierrui parfumerijos pramonė – jokia naujiena, mat dar 2003 metais šis įkūrė populiarumu nenusileidžiantį prekės ženklą „Montale“. Įdomu tai, kad „Mancera“ – Pierro ir jo dukros Amelie projektas, kurio kūrybos vadovės pareigas ši peremė 2017-aisiais. Pierro aistra Tolimųjų Rytų kultūrai ir Amelie meilė fotografijai, vizualiniam menui ir jo moderniajai srovei „Art Deco“ sukūrė puikų šeimos duetą, kuriantį parfumerinius stebuklus. Šiuo metu šis šaunusis duetas sukūrė net 76 aromatus.
„Cedrat Boise“ – uniseksinis (labiau į vyriškąją pusę), citrusinis aromatas, sukurtas Pierre Montale 2011 metais. Pagrindiniais kvapų akordais čia groja: mediena, vaisiai, citrusas, pudra, oda, prieskoniai ir vanilė. Taip pat galima užuosti sicilietiškosios citrinos, juodųjų serbentų, bergamotės, pačiulės, jazmino, kedro, sandalmedžio, muskuso, samanų natas. Šie kvepalai puikiai tiktų pavasario / vasaros sezonams, kuomet norisi pabėgti nuo sunkių bažnytinių kvapų ir mėgautis ryškių citrusų gaiva.

Turiu pripažinti, kad aš nuoširdžiai mėginau pamilti šiuos kvepalus, nes aprašymas, minėti aromatiniai akordai „ant popieriaus“ atrodė tikrai puikūs, bet „Cedrat Boise“ manęs visiškai nesužavėjo. Netgi sakyčiau priešingai – aš visomis savo šnervėmis nekenčiu šių kvepalų.
Vos užsipurškusi „Cedrat Boise“ pajutau stiprų citruso ir medžio duetą, kurį po kelių minučių nustelbė kažkoks neaiškus papuvusių vaisių tvaikas, kuris ant mano odos taip ir liko sėdėti su visa savo smarve. Kvapomanų forumų ekspertai bandė tą smirdėjimą pateisinti vanilės nata, bet aš linkusi manyti, kad dėl šito aromatinio nesusipratimo kalti juodieji serbentai ir samanos, sugadinę visą citrusinį grožį. Nepaisant smirdėjimo, ant odos šis aromatas mano nelaimei laikėsi geras 5-6 valandas, kas yra visai neblogas pasiekimas tokio pobūdžio kvapams.
Asociacijos, kurios kyla išbandžius „Cedrat Boise“ mane nukelia prie Kūčių stalo, prie kurio sėdi odiniu švarku iš 90-tųjų pasipuošęs, neaiškius giminystės ryšius su manimi turintis dėdulė, kuris prieš pat atvykstant į svečius ant savęs susipylė visą bonkutę pigaus odekolono ir dar savo sprandą išsitrynė citrinų kvapo eglutės formos automobiliniu oro gaivikliu. Sėdėdama prie šventinio Kūčių stalo aš užuodžiu silkučių su svogūnais tvaiką (nuo vaikystės nemėgstu žuvies), susimaišiusį su dėdulės citrininiais kvepalais ir aš nežinau, dėkoti jam, kad nustelbia silkių smarvę, ar eiti apsivemti dėl šio keisto aromatinio mikso. Būtent tokie košmarai mane aplanko užsipurškus „Cedrat Boise“ ir nieko sau padaryti negaliu, tiesiog su mano kūno chemija šie kvepalai visiškai nedraugavo ir skleidė supuvusių vaisių / silkių dvoką, kurį vakare nuo savęs uoliai bandžiau ištrinti muilo pagalba. Beje, pirmą kartą kvepalus bandžiau sirgdama bobdienėmis (aka mėnesinėmis) ir vos neapsivėmiau. Po kelių savaičių, išėjus raudonoms pusseserėms, pabandžiau jį dar kartą ir jausmai, deja, išliko tokie patys.
Šiuos kvepalus įsivaizduoju dėvinčius neaiškius dėdules ir tetules, kuriems patinka citrininiai automobiliniai kvapai ir silkės. O jeigu rimtai, šis aromatas turėtų patikti Creed „Aventus“ gerbėjams ir kvapomanams, kuriems patinka citrusiniai / vaisiniai / medienos natų turintys aromatai.
„Cedrat Boise“ alternatyvos: Creed „Aventus“, Tiziana Terenzi „Orion“, Zara „Vibrant Leather“, Zara „Rich Leather“.
Bakaratiškosios šlovės sulaukusi Parfums de Marly „Delina“
Jau pasakojau jums, kaip dėl Maison Francis Kurkdjian „Baccarat Rouge 540“ iš proto kraustosi visos prabangios pasaulio damos (apie bakaratus galite plačiau skaityti ČIA) ir šiandien norėčiau jums papasakoti apie jaunesnę, žaismingesnę šių kvepalų versiją – Parfums de Marly „Delina“. Jeigu vasarą leidote socialiniame tinkle „Tik Tok“, tai greičiausiai būsite girdėję apie pamišimą dėl „Delinos“, kurį įvairiausio plauko (galbūt reikėtų sakyti šnervių??) influencerės reklamavo ir visaip kitaip rekomendavo sakydamos, kad tai – jaunesnė ir gerokai seksualesnė bakarato versija, sugebanti išguldyti visus karščiausius vyrus sau po kojomis. Ar pabandžiusi šiuos kvepalus išguldžiau visus vyrus ir tapau karščiausia moterimi ant svieto? Tuoj viską sužinosit.
„Parfums de Marly“ – prancūziškas nišinės parfumerijos prekės ženklas, kurį 2009 metais įkūrė Julien Sprecher. 1973 metais gimęs Šiaurės Prancūzijos komunoje Saint-Germain-en-Laye, Julienas nuo pat mažų dienų sukiojosi parfumerijos pasaulyje, nes jo tėvas tuo metu atstovavo parfumerijos / kosmetikos / odos priežiūros prekės ženklo „Guerlain“ namus Artimuosiuose Rytuose. Dirbdamas savo šeimos atstovaujamam prekės ženklui, Julienas išugdė savo uoslę, susipažino su parfumerijos pramonės subtilybėmis, kurios padėjo įkurti „Parfums de Marly“. Įdomu tai, kad J. Sprecheris dar vaikystėje pradėjo domėtis istorija ir parfumerija, kuri įkvėpė savo prekės ženklą pavadinti Prancūzijos karaliaus Liudviko XV rezidencijos „Château de Marly“ vardu. Minėti rūmai iki 1806 metų stovėjo šiek tiek į Vakarus (7km) nutolę nuo žymiųjų Versalio rūmų ir jų sodo komplekso. O taip atrodė seksbomba, „Parfums de Marly“ įkvėpimas karalius Liudvikas XV:

Kalbant apie karalių Liudviką XV, reiktų paminėti, kad 18 amžius buvo laikomas parfumerijos aukso amžiumi, kuomet Liudvikas išgarsėjo dėl savo aistros kvepalams ir lenktyniniams žirgams, kurie dabar stilizuotai įamžinti ant prekės ženklo „Parfums de Marly“ logotipo. Šiuo metu „Parfums de Marly“ kolekcijoje – 34 parfumeriniai šedevrai.
2017 metais Parfums de Marly išleido „Delina“ – lengvą, romantišką, gėlinį aromatą, skirtą moterims, kurį sukūrė parfumeris Quentin Bisch. Pagrindiniais kvepalų akordais groja: turkiška rožė, gėliniai motyvai, vaisiai, muskusas, pudra, mediena. Taip pat galima užuosti ličių, rabarbarų, bergamotės, muskato, bijūnų, vanilės, kedro, vetiverio, smilkalų natų. „Delina“ yra puikus pavasario / vasaros dienų aromatas, kuomet norisi gaiviai ir žaismingai kvepėti seksualiausia pasaulio moterimi.

Vos užsipurškusi „Delinos“ jutau gaivų ličių, rabarbarų, turkiškos rožės aromatą, kuris primena prabangesnę vaisinės dušo želės versiją. Šis aromatas man priminė prieš tris metus taip mylėtus Salvatore Ferragamo „Signorina“ kvepalus, į kuriuos dabar nebegaliu net pažiūrėt, nes saldžių, rožės natomis ryškiai atsiduodančių kvepalų era man – praeitas ir gan tamsus gyvenimo etapas. Tad jeigu jūs dievinate rožių natas kvepaluose, svajojate maudytis rožių žiedlapiuose ir visus savo namus išpuošti didžiulėmis vazomis, pilnomis įvairiausių rožių – „Delina“ verta jūsų prašmatnių šnervių!
Vienintelis ir didžiausias, mano nuomone, šių kvepalų minusas – prastas išsilaikymas (o juk kainuoja „Delina“ visus 218 eurų!). Po pusvalandžio ant mano odos išgaravo visas rožės gražumas ir liko labai lengvas, vos juntamas vaisių / medienos aromatas, kuris ant manęs visiškai nesilaikė. Tiesa, žinau merginų, kurios gatavos su manimi dėl šio teiginio eiti muštis, nes joms „Delina“ laikosi amžinai, tad siūlau neimti mano priekaišto giliai į širdį ir kitas strategines vietas.
„Delina“ įsivaizduoju dėvinčias žaismingas, jaunatviškas ir iki kaulų smegenų romantiškas merginas. Jos dievina skaityti didžiulius romanus apie meilę, kurie visuomet baigiasi laimingai (pagrindinė veikėja susiženyja su turtingu milijardieriumi ir susilaukia penkių vaikų, kuriuos augina prabangioje viloje Pietų Prancūzijoje). Jos gyventi negali be gėlėtų suknelių, pastelinių spalvų, vaisinės arbatos, macarons’ų, rožių aromato ir yra tikri moteriškumo įsikūnijimai, kuriems pavydi net pati meilės ir grožio deivė Afroditė.
Pabūsiu bjauria feministe boba ir prisipažinsiu, kad šie kvepalai man primena idėją / įsivaizdavimą apie tai, kaip pagal vyrus turėtų kvepėti „moteriška moteris“. „Delina“ atspindi vyrų geidžiamą švelnų moteriškumą, jaukumą, rožių lengvumą, paklusnumą ir gerumą „namų šeimininkės / šeimos židinio kurstytojos“ pavidalu. Ar tai yra blogai? Tikrai ne, aš neteisiu ir nediskriminuoju. Tiesiog tokias išvadas pabandžiusi šį aromatą pasidariau. Nepaisant mano feministinių bezabrazijų, turiu pripažinti, kad „Delina“ yra nuostabus, švelnus ir lengvas kaip pavasario rytas aromatas, kurį turėtų išbandyti kiekviena rožių gerbėja.
Parfums de Marly „Delina“ alternatyvos: Montale „Roses Musk“, Chloe „Chloe“, Mugler „Angel Nova“, Lacoste „Eau de Parfum Rose for Her“, Carolina Herrera „Very Good Girl“, Nina Ricci „Rose Extase“.
Tiziana Terenzi deivę Kirkę pavertė panele Pinacolada ir aš dėl to jiems neatleisiu
Pabaigai pasilikau aptarti labai ilgai lauktą aromatą, įkvėptą graikų mitų ir raganos Kirkės. Iš anksto įspėju, kad dėl beribės meilės graikų mitams jus netrukus užknisiu visa Kirkės gyvenimo istorija, tad iš anksto dėl to atsiprašau. O dabar metas pakalbėti apie Tiziana Terenzi „Kirke“.
Su „Tiziana Terenzi“ pažintį pradėjau jau praeitoje savo rašliavoje, kurią rasite ČIA. Trumpai tariant, tai – prabangios parfumerijos namai, kuriuos 1968 metais Italijoje įkūrė Evelino Terenzi. Verslą Evelino pradėjo nuo velykinių žvakių vietinėms bažnyčioms pardavimo, o vėliau išsiplėtojo į parfumerinį prekės ženklą, kurį paveldėjo jo vaikai – parfumeris Paolo ir dizainerė Tiziana. Kol Paolo kuria kvepalus ir prezidentauja šiam prekės ženklui, Tiziana kuruoja išskirtinių kvepalų dizaino procesą. „Tiziana Terenzi“ pasižymi rafinuotomis, elegantiškomis, prabangiomis kompozicijomis, tad jeigu norite kvepėti kaip ubagai, greičiausiai šį prekės ženklą derėtų aplenkti.
Tiziana Terenzi „Kirke“ – gėlių / šipro uniseksinis (bet labiau moteriškas) aromatas, kurį 2015 metais sukūrė Paolo Terenzi. Pagrindiniais „Kirke“ akordais groja: vaisiai (tropiniai ir ne tik), muskusas, pudra, mediena. Taip pat galima užuosti pasifloro, persiko, kriaušės, avietės, pakalnutės, vanilės, sandalmedžio, pačiulės natas. „Kirke“ yra nepaprastai saldus, tropinių vaisių aromatas, kuris puikiai tiks pavasario / vasaros dienoms ir paliks kilometrinį šleifą, kuris vilksis kartu su jumis visas 24 valandas ar netgi daugiau.

Šiuos kvepalus Tiziana Terenzi įkvėpė sukurti žymioji graikų mitologijoje minėta ragana (kerėtoja, deivė, kaip pavadinsi – taip nesugadinsi) Kirkė. Ji – saulės dievo Helijo ir okeanidės Perseidės dukra, ištremta vienišauti į negyvenamą Ajajės salą (manoma, kad ši plytėjo atokiame Graikijos salų krante). Kirkė garsėjo savo žiniomis apie įvairiausias žoleles, jų mikstūras, suteikiančias antgamtiškų galių. Dėl šių sugebėjimų Kirkė savo priešus sugebėdavo paversti kiaulėmis ir ne tik. Apie Kirkę nuostabią knygą, grožinės literatūros kūrinį yra parašiusi Madeline Miller, kurią jums iš visos dūšios rekomenduoju. Iš galvos niekaip negaliu išmesti vienos „Kirkės“ citatos, kurią perskaičiau ir į dūšią įsidėjau visam likusiam gyvenimui: „Vienatvei pasmerktame gyvenime pasitaiko retų akimirkų, kai greta tavo sielos netikėtai nusileidžia kita, kaip kad žvaigždės kartą per metus paglosto žemę. Man jis buvo būtent tokia žvaigždė“. ACH, KAIP GRAŽU! KAIP GILU… KAIP… PRASMINGA!
Tai, ką parašė Madeline yra puiki graikų mitų interpretacija, kupina įkvepiančių feministinių idėjų ir ją skaityti buvo tikras malonumas! (visai kaip ir „Achilo giesmę“, kurią jau gyriau šiame blog‘e. Rašliavą apie ją rasite ČIA).

Turbūt labiausiai Kirkė žinoma iš epinės Homero poemos „Odisėjas“, pasakojančios apie Trojos karo didvyrį Odisėją, kuris grįždamas namo iš karo aplankė Ajajos salą. Apsilankęs saloje Odisėjas pamato, kad Kirkės dėka didžioji dalis jo įgulos vyrų paversti kiaulėmis. Saldžiakalbiškam Odisėjui visgi pavyksta įtikinti Kirkę atiduoti vyrams žmogiškąjį pavidalą mainais už gyvenimą kartu, trukusį metus, per kuriuos Kirkė su Odisėjumi susilaukė sūnaus Telegono. Kita istorija, pasakojanti apie Kirkės nuotykius byloja apie tai, kaip ši burtininkė įsimylėjo jūrų dievą Glauką (mano nuomone, jis yra visiškas maušas). Jis Kirkę atstūmė dėl nimfos Scilės, už ką keršydama jam žavingoji ragana užnuodijo vandenį, kuriame maudėsi jos varžovė ir pavertė ją pabaisa. Po šio nutikimo su Glauku, deja, bet nieko gero vis tiek neišėjo.
Užtenka tos istorijos, metas grįžti prie kvepalų. Tiziana Terenzi sukurti „Kirkę“ įkvėpė jos stebuklingieji eliksyrai, ekstraktai, kuriuos ragana kruopščiai saugojo savo namuose Ajajoje. Mane stebina, kad tie Kirkės eliksyrai Tiziana Terenzi versijoje kvepia kaip „Victoria‘s Secret“ saldžiosios, tropinių vaisių aromato kūno dulksnos. Kažkodėl įsivaizdavau, kad Kirkės maišomi magiški gėralai turėtų kvepėti Graikijos miškais, alpinėmis pievomis, samanomis, įvairiausiomis gydomosiomis žolelėmis, muskusu, kedru, pačiule, medžių dūmais, smilkalais, raudonomis uogomis, Viduržemio jūros vandeniu, o ne Pinacolados kokteiliu, bet skonis, kaip žinia, draugų neturi.
Vos užsipurškusi Tiziana Terenzi „Kirke“ jutau ryškų persikų ir pasiflorų aromatą, kuris rėkte rėkė savo įkyrumu. Po kelių valandų ant mano odos šie vaisiai šiek tiek aprimo, pradėjau justi sunkesnes muskuso, vanilės, medžio ir pačiulės natas. Nepaisant vaisių apsiraminimo, turiu pripažinti, kad jie vis tiek visą dieną man grojo pirmu smuiku. Kvepalų išsilaikymas ant mano odos – nuostabus, šie laikosi iki 24 valandų ir yra verti kiekvieno cento. Tiziana Terenzi „Kirke“ sukuria tą vaisinį šleifą, kurį kartu vilksitės ir garantuotai dalelę paliksite lifte kylant į darbą (įspėju, kad tai nėra ofiso kolegoms draugiškas aromatas) ar grįžtant į savo namus.
Vienintelis šio aromato minusas yra jo įkyrumas. Žinoma, smagu kvepėti saldžiais, prinokusiais vaisiais, bet dienai įsibėgėjus šie kvepalai pradeda atsibosti ir terorizuoti savo stiprumu. Kai ilgiau juos panešiojau, pradėjau galvoti apie „Victoria‘s Secret“ kūno dulksnas ir tropinių vaisių aromato tualeto gaiviklius. Dienai baigiantis netgi pradėjau galvoti, kad pati pavirtau vienu dideliu tūliko gaivikliu, tik prabangesniu, rafinuotesniu ir kainuojančiu visus 175 eurų.
„Kirke“ aromatą įsivaizduoju nešiojančius žmones, kurie gyventi negali be egzotinių vaisių ir kasmetinių atostogų šiltuose kraštuose, alsuojančiuose kaitra ir drėgme. Dar šis kvapas patiks toms, kurios ieško savo taip pamėgtų, diabetiškai saldžių kūno kvapų prabangesnių alternatyvų su amžinu šleifu (aš rimtai, jeigu nustotumėte praustis, „Kirke“ ant jūsų odos gyvuotų AMŽINAI) arba personoms, kurioms labai patinka prabangiuose SPA viešbučiuose esančių tualetų kvapas.
Tiziana Terenzi „Kirke“ alternatyvos: Mancera „Juicy Flowers“, Tiziana Terenzi „Gumin“, Salvador Dali „Crazy Kiss“, Mancera „Jardin Exclusif“.
Reziumė: patiko, bet nelabai
Išbandžiusi šiuos tris skirtingus kvapus, iš kurių vienas kvepėjo silkės ir citrininio mašinos gaiviklio miksu, kitas – rožėmis ir antifeminizmu, o trečias – pasiflorais ir „Victoria‘s Secret“ kūno dulksna, darau išvadą, kad šiandien sau artimo aromato, kuris priliptų prie manęs it antra oda aš neradau. Ir viskas su tuo yra gerai! Turėjau galimybę susipažinti su įdomiais, išskirtiniais kvapais, sudominusiais savo konstrukcijomis, natomis ir tai, kaip šie draugauja su mano oda.
Jeigu ieškote Creed „Aventus“ (ypač vyriškiai) alternatyvos ir stipraus citruso / medžio ir vaisių (šiek tiek papuvusių) natų turinčių kvapų – jums greičiausiai derėtų susipažinti su Mancera „Cedrat Boise“.
Jeigu jums patinka MFK „Baccarat Rouge 540“ ir norite kvepėti kaip pati romantiškiausia Afroditė, savo švelnumu užburianti kiekvieną prašalaitį, o savo gyvenimo neįsivaizduojate be rožių bei jų skleidžiamo aromato – Parfums de Marly „Delina“ laukia jūsų elegantiškų šnervių pauostymo.
Galiausiai, jeigu jums patinka kreminiai pasiflorų / persikų / kriaušių aromatai ir ieškote kvepalų, kurie primintų atostogas Karibuose, saldžias viliones ir turėtų kilometrinį šleifą – Tiziana Terenzi „Kirke“ verta jūsų dėmesio.
Tiek parfumerinių bezabrazijų jums turiu šį vakarą.
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ
1 mintis apie “Kvepiu kaip tavo dėdė per Kūčias ir susipažinau su Baccarat’o pussesere”