
Sveiki, gerbiamieji kvapomai ir žmonės, kurie nosių neriečia lifte užuodę prašalaičio kvepalus. Šiandien į savo blog’ą grįžtu su dar viena BLITZ apžvalga, kurioje papasakosiu apie Tiziana Terenzi „Gumin“, Montale „Oudmazing“ ir Frederic Malle „Synthetic Jungle“. Tad prisisekite saugos diržus, pramankštinkite savo gurmaniškas šnerves ir važiuojam!
Ūdinė basic bitch (lietuviškai – banali moteriškė)
Apžvalgą norėčiau pradėti su banaliausiu kvapu – Montale „Oudmazing“. „Montale Paris“ – parfumerijos namai, kuriuos 2003 metais Paryžiuje įkūrė Pierre Montale. „Montale“ kolekcijoje šiuo metu puikuojasi net 143 išskirtiniai kvapai. Įdomu tai, kad P. Montale taip pat priklauso dar vienas parfumerijos prekės ženklas „Mancera“, kurį šis sukūrė ir į pasaulį paleido 2008 metais.
Pierre Montale pagrindinis įkvėpimas – Rytų pasaulio grožis ir jo paslaptys. Savo kūryboje Montale mėgsta naudoti nuo seniausių laikų naudojamus, gilias tradicijas puoselėjančius kvapiuosius ingredientus, tokius kaip rožė, smilkalai, gintaras, kedras, mediena, ūdas ir įvairiausi prieskoniai.
„Oudmazing“ – 2016 metais išleistas uniseksinis Pierro kūrinys, priklausantis medienos / gėlių / muskuso kvapų kategorijai. Pagrindiniuose kvapo akorduose čia patogiai įsitaiso vaisiai, vanilė, ūdas, mediena, oda, pudra, pačiulė ir citrusas. Taip pat galima užuosti figų, kriaušės, sicilietiško apelsino, bergamotės, jazmino, vynuogių aromatus. „Oudmazing“ labiau skirtas rudens / žiemos sezonams, kuomet norisi sunkesnių kvepalų, kurie it jaukus šalikas apgobtų savo kvepiančia šiluma.

Iš karto atsiprašau šio aromato gerbėjų už tokį įžeidimą, bet mano kuklia nuomone šie kvepalai yra eilinė ūdo (kitaip – agarmedžio, kurio šerdį taip dievina ir savo kompozicijose naudoja parfumeriai iš viso pasaulio) interpretacija. Kadangi šitaip suteršiau šių kvepalų gerą vardą, mano šnerves užgulė gėda, kurios įkvėpta privalau pabrėžti, kad nors aromatas yra banalokas, bet ūdo kokybė tikrai nenuvils. Ant mano odos šis kvapas laikėsi puikiai (bent 6-8 valandas) ir tikrai nepavedė. Vos užsipurškusi „Oudmazing“ jutau stiprų ūdą, citrusą ir vanilę, kuri šiam aromatui suteikė švelnumo. Kvapomanai forume pastebėjo, kad „Oudmazing“ labai primena Lancome „La Vie Est Belle“ ir turiu pripažinti, kad jie teisūs. Montale „Oudmazing“ – tarsi gilesnė, uniseksinė ir ne tokia saldi „La Vie Est Belle“ versija, tad jeigu esate Lancome kvapo gerbėjai, pažintis su „Oudmazing“ jus gali maloniai nustebinti.
„Oudmazing“ – jaukus aromatas, skirtas ūdo gerbėjams, kurie mėgsta neįkyrius, bet intensyvesnius kvapus ir ieško ofisui draugiškų kvepalų. Šį kvapą įsivaizduoju nešiojančius žmones (arba gyvūnus, nediskriminuoju, jeigu ir jūs, gerbiamoji gyvūnija, mane skaitote), kuriuos žavi Rytų kultūros įkvėpta parfumerija, adaptuota ir gerokai nugesinta mūsų europietiškoms nosims.
„Oudmazing“ alternatyvos: Lancome „La Vie Est Belle“, Viktor&Rolf „Flowerbomb“, Maison Francis Kurkdjian „Oud Satin Mood“, Gucci „Guilty“.
Svingeriai kvepia Tiziana Terenzi „Gumin“
„Tiziana Terenzi“ – prabangios parfumerijos namai, kuriuos 1968 metais Cattolica mieste, Riminio provincijoje Italijoje įkūrė Evelino Terenzi. Verslą Evelino pradėjo nuo velykinių žvakių vietinėms bažnyčioms pardavimo, o vėliau išsiplėtojo į parfumerinį prekės ženklą, kurį paveldėjo jo vaikai – parfumeris Paolo ir dizainerė Tiziana. Kol Paolo kuria kvepalus ir prezidentauja šiam prekės ženklui, Tiziana kuruoja išskirtinių kvepalų dizaino procesą.
„Gumin“ – uniseksinis ananasinis kvapas, išleistas 2016 metais, o šiuos kvepalus sukūrė pats Paolo Terenzi. Tarp pagrindinių šio kvapo akordų galima užuosti citrusą, vaisius, pudrą, medį, muskusą. Taip pat galima atrasti mandarino, bergamotės, gintaro, jazmino, rožės, našlaitės, sandalmedžio aromatus, bet tiesą pasakius, man labiausiai jaučiasi ir viską pramuša ponas ananasas.

Pradžioje, vos užsipurškusi šių kvepalų jutau tokį kreminį, aštroką ananasinį aromatą, kuris po kelių akimirkų išsisklaidė ir ant odos pasiliko saldžiu, švariu to paties vaisiaus pavidalu. Kvapo išsilaikymas – nuostabus, ant mano odos kvapas gyveno visas 12-ka valandų ir išliko visai intensyvus. Tad jeigu ieškote kvapo, kuris skleistų saldų, ananasinį šleifą, nesukeliantį galvos skausmo jums ir prašalaičiams – šie kvepalai verti jūsų dėmesio. „Gumin“ labiau tinka vasarai / pavasariui, kuomet esame išsiilgę vaisinio saldumo, bet jeigu norite kvepėti ananasų sultimis ir šaltuoju sezonu – pirmyn, aš jūsų tikrai neteisiu!
Įdomi mintis kilo man išbandžius „Gumin“, tai – svingeriai, mat ananasas yra jų simbolis, kurio pagalba šie vienas kitą atpažįsta viešumoje. Tad jeigu savo atostogų metu vietiniame kurorte pamatėte vyrą ir moterį, apsirengusius kokiomis plafkėmis su nupieštais ananasais ar marškinėliais su šiuo vaisiu – tai greičiausiai jie yra arba visiškai nenuovokūs, arba nori jums pranešti, kad yra svingeriai. Taip pat svingeriai yra linkę dekoruoti savo kiemus ananasų statulėlėmis, tad jeigu jūsų kaimynai panašių turi, greičiausiai jų seksualinis gyvenimas daug įdomesnis nei daugumos mūsų. Pamąsčiau, kad šis ananasinis saldus kvapas turėtų patikti svingeriams ir šią patikimo teoriją norėčiau išbandyti gyvai, bet bėda ta, kad nepažįstu svingerių. Žinau… BANALU.
Šį kvapą įsivaizduoju dėvinčius aukščiau minėtus svingerius 😉 ir tuos, kuriems patinka saldūs, bet neįkyrūs vaisiniai kvapai, kuriuose dominuoja ananasai ir kiti citrusiniai vaisiai. Jeigu norite vaikščioti visur tarsi išsimaudę ananasų sultyse – Tiziana Terenzi „Gumin“ skirti jums.
Deja, bet šiuo kvapu galėjau džiaugtis tik vieną dieną prieš šiam suicidiškai išsitėškus ant vonios plytelių (tikrai ne mano negrabių rankų dėka taip nutiko, jeigu ką…). Džiaugiuosi tik vienu, kad tai tebuvo miniatiūrinis testeris, o ne 100 ml butelaitis už 355 eurus, po kurio nukritimo iš to skūpumo būčiau pati iššokusi iš savo penktame aukšte esančio buto balkono…
„Gumin“ alternatyvos: Creed „Silver Mountain Water“, Xerjoff „Mefisto“, Mancera „Wild Fruits“, Lanvin „A Girl in Capri“.
Kvepiu kaip bazilikas su Frederic Malle „Synthetic Jungle“
Šį įrašą norėčiau vainikuoti su Frederic Malle naujiena „Synthetic Jungle“, kurią įsimylėjau iš pirmo papurškimo. „Editions de Parfums Frederic Malle“ 2000-aisiais sukūrė prancūzų verslininkas Pierre ‘Frédéric’ Serge Louis Jacques Malle. 1962 metais gimęs Paryžiuje, parfumerijos pramonėje besiverčiančioje šeimoje (F. Malle senelis Serge Heftler įkūrė „Christian Dior Perfumes“, kuriuose jo mama dirbo kūrybos vadove), Frederikas nuo mažų dienų sukosi parfumerijos pasaulyje, kurio subtilybes puikiai perprato laikui bėgant. Pasitelkęs visas savo įgytas žinias 2000 metais Fredericas pakvietė devynis geriausius parfumerius bendradarbiauti ir sukurti savo originalius kvepalus suteikiant šiems visišką kūrybinę bei finansinę laisvę. „Editions de Parfums Frederic Malle“ kompanija šiuo metu yra sukūrusi 44 unikalius kvapus.
Įdomu tai, kad ant Frederico kvepalų buteliukų puikuojasi jį sukūrusių parfumerių vardai, kas anksčiau buvo tikra retenybė, mat tradiciškai kūrėjas lieka užkulisiuose, o visa kvepalų šlovė atitenka jį užsakiusiems mados namams. Tai buvo sensacingas sprendimas, kurio dėka plačioji visuomenė galėjo susipažinti su talentingais parfumerijos meistrais ir jų kūryba. Įdomu ir tai, kad „Editions de Parfums Frederic Malle“ kūrėjų portretai garbingai pakabinti visose prekybos vietose šalia specialiai sukurtų garsiųjų kvepalų šaldytuvų, primenančių vyno spintas, kuriose tam tikroje temperatūroje saugomi sukurti aromatai (Lietuvoje juos galite išvysti „Crème de la Crème“ parduotuvėse). Kompanijos komercinė sėkmė sudomino kosmetikos gigantę „The Estée Lauder Companies Inc“ , kuri 2015 metais nusipirko „Editions de Parfums Frederic Malle“.
„Synthetic Jungle“ – 2021 metais išleistas uniseksinis šipro (muskuso, kumarino, ambros ir aromatinių aliejų mišinys) aromatas, kurio autorė – parfumerė Anne Flipo (sukūrė Carolina Herrera „212 VIP Black“, Chloé „Love Story“, Giorgio Armani „Acqua di Gioia“, Emporio Armani „Because It‘s You“ ir daug kitų žymių aromatų). Tarp pagrindinių kvapo akordų puikuojasi žalėsių, šviežių prieskonių, gėlių, vaisių, medienos akordai. Taip pat galima užuosti galbanum‘ą (aromatinė derva, primenanti gumą, kaučiuką), baziliką, juoduosius serbentus, pakalnutę, hiacintą, jazminą, migdolus, pačiulę ir kvapiąją kanangą (kitaip vadinama Ylang-ylang). Šis kvapas skirtas pavasario / vasaros sezonams, kai norisi kažko gaivaus, šviežiai žalio.

Turiu pripažinti, kad įsigyti šį aromatą mane suviliojo baziliko ir pačiulės draugystė, kuri pasipurškus šių kvepalų jaučiasi stipriai ir savotiškai. Jeigu skaitėte nors vieną mano rašliavą apie kvepalus, tikriausiai žinote, kad dievinu pačiulę ir negaliu be jos gyventi, tad „Synthetic Jungle“ mano skonį atitiko. Ant mano odos jis laikėsi visą ilgą dieną, nebuvo įkyrus, maloniai susiliejo su kūnu, suteikdamas šiam savitą aromatą.
Viskas būtų kaip ir nuostabu, BET… Šiuos kvepalus pranešiojusi gerą savaitę supratau, kad jie mane pradeda užknisti. Tokiais atvejais džiaugiuosi, kad pirkau testerį, o ne tradicinį kvapo dydį, nes užbaigti juos būtų labai sunku. Mane pradėjo užknisti kvape jaučiamas jazminas, su kuriuo gerų santykių neturiu. Ironiška tai, kad mano mama dievina jazminą ir Dior „J’adore“ kvepalus, kuriuose šie groja pagrindine nata, tad jazminų darželį tenka užuosti kiekvieną mielą dieną. Pastebėjau, kad dienai įpusėjus mane pradeda erzinti tas jazmino saldumo šleikštumas, pasilikęs stiprioms žalioms natoms išsikvėpus. Vos užsipurškus jaučiamas žalėsių stiprumas – pajutau malonų baziliko aromatą, pačiulę, kurie pradžioje galbūt ir neatrodo labai draugiški, bet po kelių akimirkų ant kūno nugula labai malonaus kvapo pavidalu. Kvepalams pagyvenus ant kūno kelias valandas, tos žalios natos dingsta ir pasilieka tas nelabai malonus jazmino ir pakalnutės aromatas. Nepaisant šio minuso – „Synthetic Jungle“ yra labai įdomus kvapas, vertas jūsų nosių ir kitų strateginių vietų.
Šį aromatą dėvinčius įsivaizduoju žmones, kuriems patinka bazilikas ir kiti ryškūs, žali kvapai bei visai nesvarbi prašalaičių nosių nuomonė. Jie savo svajonėse dažnai klaidžioja po džiungles ieškodami nuotykių ir fantazuoja apie netikėtą sutikimą su po džiungles bėgiojančiu, pusnuogiu bernužėliu Džordžu iš filmo „George of the Jungle“, kurio vaidmenį atliko ikoniškasis Brendan Fraser. Ar verta grieko ši fantazija spręsti paliksiu jums, bet kaip įrodymą paliksiu šią fotografiją 😉:

„Synthetic Jungle“ alternatyvos: Diptyque „Venice“, Tom Ford „Vert de Fleur“, Chanel „Cristalle Eau de Toilette“, Kilian „Bamboo Harmony“.
Reziumė: šlovė svingeriams!
Išbandžiusi šiuos visiškai skirtingus kvapus, turiu pripažinti, kad šiame trejetuke mano širdį ir kitas strategines vietas užkariavo Tiziana Terenzi „Gumin“. Ir taip, minėjau, kad iš pirmo papurškimo pamilau „Synthetic Jungle“, bet šis aromatas neišgyveno laiko išbandymo ir po savaitės pradėjo užknisti su savo jazminų darželiu.
Jeigu ieškote kokybiško ūdo, draugiško ofiso kolegoms ir apkabinančio tarsi šiltas šalikas – jums verta išmėginti „Oudmazing“. O jeigu jums patinka saldūs, bet neįkyrūs kvapai ir savo gyvenimo neįsivaizduojate be prinokusių ananasų – „Gumin“ vertas jūsų šnervių. Na, o jeigu ieškote išskirtinių aromatų, norite išbandyti savo blankioje rutinoje kažką naujo ir nesate susipykę su pačiule ar bazilikais – „Synthetic Jungle“ kvepalai yra puikus, nenuobodus pasirinkimas šį nykų ir lietingą rudenį!
Dėkinga skaičiusiems kvapomanams,
URTĖ
3 mintys apie “Kvepiu kaip bazilikas ir atradau svingeriams skirtus kvepalus”