
Jeigu paklaustumėte turtingai atrodančios ir saldžiai kvepiančios damos, kuo ši pasikvėpinusi, greičiausiai ji atsakys, kad tai – „Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540“ ir jūs man negalite įrodyti, kad bus kitaip!
Šiandien noriu jums papasakoti apie savo pažintį su prabangios parfumerijos prekės ženklu „Maison Francis Kurkdjian“. Tad giliai įkvėpkite pro savo išlavintas, kvapomaniškas šnerves ir važiuojam į dar vieną parfumerinį nuotykį.
Susipažinkite su Francis Kurkdijian
Francis Kurkdijian – armėniškų šaknų turintis talentingasis prancūzų parfumeris. Vos sulaukęs 24-erių Francis sukūrė savo pirmąjį parfumerinį bestselerį „Le Mâle“, skirtą prancūzų aukštosios mados namams Jean Paul Gaultier. Įdomu tai, kad „Le Mâle” tapo pirmuoju vyrišku aromatu, išleistu mados provokatoriaus J. P. Gaultier. Francis sukurtas „Le Mâle” akimirksniu tapo tarptautinio pasisekimo sulaukusiu saldoku aruomatu, kuris sukėlė nemenką revoliuciją 1995-ųjų kvapomanų vyrų pasaulyje. O kur dar tas nuostabus melsvas buteliukas su vyro biustu, jis tiesiog ikoniškas! Būtent šis „Vyro“ aromatas tapo sėkminga parfumerio Francis Kurkdijian karjeros pradžia.

Po sėkmės su „Le Mâle”, Francis bendradarbiavo su žymiausiais mados namais ir sukūrė daugiau nei 40 visame pasaulyje išgarsėjusių kvapų, tarp kurių: „Elie Saab by Elie Saab“, „My Burberry“, „Nina Ricci L‘extase“, „Narciso Rodriguez for Her“, absoliutus hitas „Elizabeth Arden Green Tea“ ir t.t.
2009 metais Francis kartu su verslo partneriu Marc Chaya įkūrė savo vardo parfumerijos kompaniją „Maison Francis Kurkdjian”, kurią 2017-aisiais nusipirko didžiausia pasaulyje prabangos prekių grupė „LVMH Moët Hennessy“. Francis liko savo kurto prekės ženklo kūrybos direktoriumi ir netgi dabar, kai 2021 metų spalio mėnesį „Parfums Christian Dior“ paskelbė, kad Francis nuo šiol darbuosis su jais, jis ir toliau kūrybines vadžias stipriai laiko „Maison Francis Kurkdjian”. Koks pagirtinas tamstos produktyvumas! Tiesa, darbas su „Dior“ Franciui – visai ne naujiena, mat jis šiam prekės ženklui jau yra sukūręs „Eau Noire“ ir „Cologne Blanche“ aromatus.
Francio Kurkdjian talentas ir universalumas žavi kvapomanus iš viso pasaulio. Jis puikiai moka suderinti olfaktorinį parfumerijos meną ir komercinę jo pusę. Šį kartą noriu jums papasakoti apie kelis „Maison Francis Kurkdjian” kvapus: damų džiaugsmą „Baccarat Rouge 540“, „Gentle Fluidity Gold“, rudens hitą „Grand Soir“, „Aqua Universalis“ ir „Oud Satin Mood“.
Visos pasaulio damos iš proto kraustosi dėl…
Galiu lažintis, kad apie „Baccarat Rouge 540“ yra girdėję ir tie, kurių visai nedomina aukštoji parfumerija, nes kalbos apie šį aromatą – tarsi baisiausias virusas sklinda greitai ir negailestingai. „Tik Toko“ influenceriai jus bandys įtikinti, kad „Baccarat Rouge 540“ yra seksualiausias moteriškas kvapas, kurį užuodę po kojomis tarsi užkerėti kris vyrai… Bet ar tai tiesa?
„Baccarat Rouge 540” buvo išleistas 2015 metais, o šio aromato autorius – kaip ir priklauso Francis Kurkdjian. Šis gintarinis / gėlinis aromatas patenka į uniseksinių kvepalų kategoriją, bet mano nuomone jis neturi jokių uniseksinių savybių ir atsiduoda saldžiai banaliu moteriškumu. Tiesa, kvapomanų forumai jus bandys įtikinti kitaip ir rėks, kad šie kvepalai – uniseksinė parfumerijos viršūnė. Pagrindiniai šio kvapo akordai primena medžio, gintaro, prieskonių aromatus, taip pat galima užuosti šafraną, jazminą, kedrą, eglės dervą.

Pasipurškusi šių kvepalų, iš karto jaučiu latekso / metalo aromatus, kurie greitai išnyksta ir palieka mane su moteriškai saldžiu jazminų / gintaro kvapų mišiniu. Kvapo išsilaikymas – puikus, ant mano odos šis gyvavo apie 8 valandas, tiesa, neįkyriai, o elegantiškai, per daug neerzindamas prašalaičių nosių.
Šį aromatą įsivaizduoju dėvinčią saldžią babcę, kuri greičiausiai turi leopardinį kostiumėlį savo spintoje. Ji viliokė, per balius mėgsta įsivaizduoti ir kitus įtikinti, kad jai – tik 18-ka, o ne visi 58, ką kitą dieną puikiai primins jos apokalipsinės pagirios. Nepaisant jos nevaržomo šelmiškumo, ji – smagi moteriškė, su kuria galima patirti daug nuotykių. Tai ta persona, kuri pakviesta laisvai sutiks važinėtis riedučiais, su kuriais gyvenime nėra važiavusi, taip pat klube ji narsiai pasaugos ką tik sutiktos nepažįstamos rankinuką ir gėrimą, kad į šį narkotikų neprimakaluotų koks moraliai degradavęs vyriškis. Ji mielai paaiškins, kaip naudoti tamponą, neteis jeigu norėsi šiai prisipažinti dėl savo netradicinės lytinės orientacijos bei visada bus šalia, pasiruošusi apkabinti, paguosti ir išklausyti. Ji verta meilės ir pasitikėjimo, todėl ir savotiškai tampa „Baccarat Rouge 540“ simboliu.
Ar šie kvepalai verti 200+ eurų? Dėl skonio, aišku, nesiginčijama, bet manau, kad ne. Jeigu norite kvepėti bakaratiškai, bet tuo pačiu ir nebankrutuoti, siūlau pirmiausia išmėginti „Ariana Grande Cloud“, kuris yra akiplėšiškas, šiek tiek prasčiau išsilaikantis šio prabangaus aromato duplikatas.
„Baccarat Rouge 540“ alternatyvos: žymiausias duplikatas „Ariana Grande Cloud“, „Burberry Her“, „Mancera Instant Crush“, „Montale Sensual Instinct“
Vanilės gerbėjų džiaugsmas „Gentle Fluidity Gold“
„Gentle Fluidity Gold“ – vanilinis / gintarinis aromatas, kurį 2019 metais išleido Francis Kurkdjian. Tai – uniseksinis (visgi labiau į moteriškąją pusę) aromatas, kurio pagrindiniais akordais groja vanilė, pudrinės natos, gintaras, medis, muskusas. Taip pat galima užuosti kadagio uogų, muskato riešuto natų.

Šis aromatas ant mano odos kvepėjo gaivia vanile ir balta arbata, kuri ant kūno laikėsi visai neblogai, apie 5 valandas. Kadangi esu pagarsėjusi vanilinių kvapų nekentėja, negaliu pasakyti, kad šis aromatas mane sužavėjo ar uždominavo. Nepaisant neapykantos vanilei, turiu pripažinti, kad muskuso pustoniai ir gintaro stiprumas sukūrė visai jaukų, rudens / žiemos aromatą, kurį turėtų išbandyti visi vanilės gerbėjai.
Šį aromatą dėvinčius įsivaizduoju žmones, kurie mėgsta savaitgaliais kepti vanile kvepiančius pyragus ir daro nerealiai skanią kavą. Tai – svajotojai, turintys įgimto pozityvumo, kuriuo sugeba užkrėsti net ir niūriausią sielą. Elegancija – antras šių žmonių vardas, o lengvumas – trečias, nes su „Gentle Fluidity Gold“ gerbėjais bendrauti smagu ir paprasta, o pokalbiai su jais – gaivūs it šampano burbuliukai.
„Gentle Fluidity Gold“ alternatyvos: „Intense Cafe Montale“, „Thameen Peregrina“, „Zara Rose Gourmand“.
Kvapomanų išliaupsintas rudens hitas „Grand Soir“
Dėl šio aromato dūzgia visi kvapomanų forumai ir sakyčiau, kad visai pelnytai. „Grand Soir“ – unikalus, rudeniškas, uniseksinis gintarinis kvapas, kurį 2016 sukūrė Francis Kurkdjian. Pagrindinius šio kvapo akordus uždominuoja gintaras ir vanilė, taip pat galima užuosti Tonka pupelės natų, benzoino (cheminis elementas, turintis lengvą kamparo kvapą).

Vos užsipurškusi „Grand Soir“ jaučiu klykiantį gintarą, kuris tarsi klausia: „ar jauti mane“?, į ką atsakau teigiamai – taip, tu, mielas gintare, užgoži mano nekenčiamą vanilę, dėl ko esu tau labai dėkinga. Taip pat pradžioje atrodo, kad šis aromatas – labiau vyriškas, galbūt dėl to kalta stipri gintaro nata, kuri netrukus išsisklaido į romantišką, lengvą, uniseksinį kvapą, kuris patiks ir vyriškiams, ir moteriškėms. Kvapo išsilaikymas ant mano odos – nepriekaištingas, gintariškai saldžiai kvepėjau geras 7 valandas.
Tai – romantiškas, jaukiai gintarinis aromatas su šiltų prieskonių motyvais, puikiai tinkantis niūrioms rudens / žiemos dienoms. Šį aromatą kažkodėl, dėl nepaaiškinamų priežasčių įsivaizduoju dėvinčius liūto zodiako ženklo atstovus (nesu horoskopų fanatikė, prašau manęs neužsipulti), nes tai – kvapas, sugebantis atkreipti į save dėmesį, uždominuoti savo prabanga, seksualumu. Taip pat šį kvapą pamils nepagydomi romantikai, kurie bent kartą į metus privalo nuvykti į Paryžių ir naktimis bastytis siaurais šio miesto skersgatviais, ieškant nuotykių ir galbūt netgi tos vienintelės ir nepakartojamos, filmuose rodomos romantiškos meilės. Spėju, kad pasikvėpinus šiais kvepalais šansai rasti tokį partnerį padvigubėja ;).
„Grand Soir“ alternatyvos: „Sound of a Ricochet Floraïku“, „Elie Saab Essence No. 3 Ambre“, „Amouage Material“, „L’Occitane en Provence Ambre“, „Dior Ambre Nuit“.
Homofobiškasis „Aqua Universalis“
MELDŽIU, NEUŽMUŠKITE MANĘS DĖL TOKIO PAVADINIMO… viską tuoj jums paaiškinsiu, pažadu! „Aqua Universalis“ – uniseksinis (bet labiau vyriškas) aromatas, kurį 2009 metais sukūrė Francis Kurkdjian.

Pagrindiniais kvepalų akordais groja citrusas, gėlės, muskusas, žalėsiai. Taip pat galima užuosti pakalnutės, bergamotės, medžio ir apelsino natų. „Aqua Universalis“ man priminė pigių drabužių skalbimo priemonių kvapą, o kadangi aš murzė, nemėgstanti skalbti savo pantalonų – man tokie aromatai visai ne prie širdies. Vos pasikvėpinusi šio kvapo pajutau įkyrią, įžeidžiančiai homofobišką, mačo / alfa patino energiją, kurios fanė taip pat nesu. Tad jeigu norite kvepėti kaip mačo, kuris maudosi skalbinių minkštiklyje – šis aromatas skirtas jums. Man šis aromatas pasirodė aštrus ir visai nedraugavo su mano oda, ant kurios laikėsi vos kelias valandas.
Šį aromatą įsivaizduoju nešiojančius alfa patinus, gangsterius, varkių sukėjus, kurie ieško aromato, stiprinančio jų vyrišką energiją. Daugiau nieko apie šį kvapą pasakyti negaliu.
„Aqua Universalis“ alternatyvos: „Zara The Poplin Shirt“, „Happy Clinique“, „CK One“.
Seksualūs žmonės kvepia „Oud Satin Mood“ (noriu nuo jūsų vaiko)
Prisipažinsiu, kad „Oud Satin Mood“ man – kol kas mylimiausias MFK aromatas. Jis – įdomus, gilus, seksualus ir ūdinis iki kaulų smegenų. Šis aromatas – uniseksinis, gintariškai medinis, išleistas 2015 metais mūsų jau pažįstamo Francio.

Pagrindiniais „Oud Satin Mood“ akordais groja: rožė, ūdas, pudriniai motyvai, gintaras, žibuoklė, šilti prieskoniai, balzamikas. Taip pat galima užuosti romantiškas bulgarišką ir turkišką rožes, šlakelį vanilės ir benzoiną.
Pasikvepinusi šiuo aromatu įgavau taip trūkstamo pasitikėjimo, pasijaučiau vienintele ir nepakartojama roko žvaigžde. Nors šiame kvape yra vanilės, jos aš beveik nejutau (ar bent jau ji man netrukdė, po velniais, gal iš heiterės tampu… gerbėja???). Pirmu smuiku čia man grojo ūdas, medis, gintaras, romantiška bulgariška rožė, suteikianti tokio nekalto moteriškumo motyvo, puikiai tinkančio uniseksiniam kvapui. Aromato išsilaikymas – praktiškai amžinas, tad jeigu nuo šiandien nuspręsčiau daugiau nesiprausti, tai greičiausiai ir savo grabe, po daugybės metų kvepėčiau „Oud Satin Mood“.
Šį kvapą dėvinčius įsivaizduoju drąsius, lyčių stereotipus laužančius žmones, kuriems nesvetimos feminizmo idėjos, atvira gyvenimo filosofija ir laisvė. Tai – nepriklausomų, seksualių ir laimingų žmonių aromatas, dėl kurio greičiausiai burbės ofiso kolegos, bet iš pirmo pauostymo pamils būsimi meilužiai, tad rinkitės savo prioritetus atsakingai. Ir paskutinis dalykas… Jeigu jūs kvepiate „Oud Satin Mood“ – aš noriu vaiko nuo jūsų, ar bent jau vestuvių.
„Oud Satin Mood“ alternatyvos: „Nina Ricci L‘extase Rose Absolue“, „Armani Privé Rose d’Arabie“, „Delina Exclusif“, „YSL Exquisite Musk“.
Reziumė: kokybiški, abejingų nepaliekantys ir banko sąskaitą skurdinantys aromatai?
Štai tokia trumpa mano bandytų „Maison Francis Kurkdjian“ prekės ženklo kvapų apžvalga. Nors ir bandau burbėti dėl aukštos prekės ženklo kvepalų kainos, aš puikiai suprantu, kad tai – prabangūs, ištaigingi aromatai, kuriuos myli ir vertina mažiau ubagiški viso pasaulio kvapomanai. Visgi, ar šie kvapai mano nuomone verti tokių pinigų (dažnai MFK kvapų kainos prasideda nuo 200 eur)? Ir taip, ir ne. Bet labiau ne. Manau, kad „Maison Francis Kurkdjian“ svarbu išlaikyti tam tikrą finansinį toną tam, kad šis rinkoje ir toliau didžiuotųsi prabangios parfumerijos prekės ženklo vardu, tad kainodaros priežastis pateisinu ir suprantu.
Visgi, ar jų kvepalų konstrukcijos – įspūdingos, išverčiančios iš koto ir beprotiškai unikalios? Tikrai ne. Yra daug puikių, mažesnio kalibro nišinių parfumerijos prekės ženklų, kurie jums pasiūlytų ne mažiau kokybiškus aromatus, sugebančius ne tik apglėbti prabangos šydu, bet ir pasiūlyti kažko naujo, dar neuostyto už draugiškesnę kainą.
„Maison Francis Kurkdjian“ prekės ženklas yra pelnytai garsus savo gaminiais, pasižyminčiais kokybe, prabanga ir seksualumu. Jį ne veltui šlovina vietinės reikšmės kvapomanai influenceriai ir iš pirmo pauostymo įsimyli prabangios damos. Jeigu šiuo metu ieškote prabangių pojūčių – šio prekės ženklo kvapai verti jūsų dėmesio!
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ
1 mintis apie “Visos damos kraustosi iš proto dėl bakaratų. Maison Francis Kurkdjian apžvalga”