
Sveiki, gerbiamieji kvapomanai, kvepalų narkomanai ir šiaip smirdėti privengiantys žmonės. Šiandien į savo kvapnų tinklaraštį grįžtu su įdomia kvepalų trijulės: Givenchy „L’Interdit Eau de Parfum Intens“, Tiziana Terenzi „Tabit“ ir Byredo „Bal d‘Afrique“ BLITZ apžvalga. Tad išsipūskite savo kvapomaniškas nosis, giliai įkvėpkite ir važiuojam į dar vieną parfumerinį nuotykį!
Kvepiu kaip prabangus tualeto gaiviklis su Tiziana Terenzi „Tabit“
Kadangi jau esu pasakojusi apie Tiziana Terenzi kvapus (rašliavą apie TT „Kirke“ rasite ČIA, o rašliavą apie svingerių mylimą „Gumin“ rasite ČIA), kurių amžinam išsilaikymui ant odos ir kilometriniam šleifui jaučiu begalinę simpatiją, trumpai jums priminsiu, kas čia per parfumerijos prekės ženklas ir su kuo jis valgomas.
Tiziana Terenzi – prabangiosios parfumerijos namai, įkurti 1968 metais Cattolica mieste, Riminio provincijoje tokio verslaus vyriškio Evelino Terenzi. Evelino verslą pradėjo vystyti nuo velykinių žvakių vietinėms bažnyčioms pardavimo ir galiausiai išsiplėtojo į parfumerinį prekės ženklą, kurį paveldėjo ir dabar sėkmingai valdo jo vaikai – parfumeris, prekės ženklo vadovas Paolo ir dizainerė, prabangiųjų kvepalų buteliukų dizainerė Tiziana.

Šį kartą turėjau galimybę savo šnerves supažindinti su Tiziana Terenzi „Tabit“ – 2016 metais Paolo Terenzi sukurtu gėliniu / mediniu / ala muskusiniu uniseksiniu aromatu. Pagrindiniais akordais čia groja žalėsiai, bergamotė, persikas, gėlės, smėlis (kaip įdomu!), kokosas. Taip pat galima užuosti muskuso, cukraus vatos, vanilės, medžio ir gintaro natų. Šie kvepalai geriausiai atsiskleis rudens / pavasario sezonais, kai pradedame ieškoti gaivių, ryškių, saulėtų kvapų, pabudinančių mus iš žiemos miego.

Vos užsipurškusi „Tabit“ jutau ryškią persiko natą, kuriai akomponavo citrusas, gėlės ir vanilė. Nežinau, kaip kvepia smėlis, tai sunku pasakyti, ar jo nata, minėta aprašyme, jaučiasi, bet daugiau nieko nepajutau. Po geros valandos nešiojimo ant odos „Tabit“ nurimo į malonų citrusinį / muskusinį / gėlinį aromatą, kuris ir tapo finaline kvepalų versija. Vadinkite mane seksiste, bet manau, kad šiuos kvepalus labiau vertins moterys ir merdžinos, nes visi „Tiziana Terenzi“ kvepalai nesugeba atsikratyti tos pigios užuominos į „Victoria‘s Secret“ saldžius kūno purškiklius. Taip pat kvapomanų nenustebinsiu pasidžiaugdama, kad „Tabit“ išsilaikymas – amžinas, nenuplaunamas ir jeigu užmirščiau rūpintis asmenine higiena bei nustočiau praustis, tai „Tabit“ ant manęs gyventų amžinai.
Manau, kad „Tabit“ turėtų pamėgti šleifinių kvepalų gerbėjai, kurie trokšta įkyrokai kvepėti kilometro spinduliu, palikdami po savęs vaisinį aromatą, kurį užsimerkę ir užsikimšę savo išlavintas nosis vis tiek atrastų šunys pėdsekiai. Šie kvepalai man priminė tualeto gaiviklio / vaisinio kokteilio miksą, kurį neabejotinai užuos visi daugiabučio kaimynai (gal ir gerai, vis ne kokiais troškintais kopūstais visas devynaukštis smirda, o kvapnia PRABANGA). Taip pat „Tabit“ kvepia išdykėle vasara, kuomet gulėdami paplūdimyje saulės spindulių nebijantys prašalaičiai valgo ledus, skaito romantines knygas ir per ausines klausosi vasaros hitų. Tai yra prabangus, saldus aromatas, skirtas tiems, kurių širdyse (ir kitose strateginėse vietose) – amžina vasara.
Palyginus su Tiziana Terenzi parfumeriniu hitu „Kirke“, „Tabit“ pasirodė labiau medinis, muskusinis, gerokai brandesnis aromatas, lyg kokia vyresnė pusseserė, priklausoma nuo nikotino. Jeigu man reikėtų rinktis tarp šių pupulių, tai rinkčiausi „Kirke“, nes ji ant odos nusėda lengvu, gėliniu pavidalu, kuomet iš „Tabit“ po kurio laiko telieka rimtas medis ir muskusas.
„Tabit“ alternatyvos: Narciso Rodriguez „Her“, Montale „Sensual Instinct“, visi vaisiniai „Victoria‘s Secret“ kūno purškikliai.
Tobulas, bet kvepiantis merdinčia močiute Byredo „Bal d‘Afrique“
Kita stotelė – Afrika. Tiksliau – Byredo uniseksinis kūrinys „Bal d‘Afrique“, kurį 2009 metais sukūrė parfumeris Jérôme Epinette. Tai yra gintarinis / medinis aromatas, kurio pagrindiniais akordais groja Amalfi pakrantės (Italija) citrinos, gvazdiko pusbrolis serentis, juodieji serbentai, bergamotė, karčiavaisio citrinmedžio žiedai, našlaitė, ryškusis ciklamenas, jazminas. Taip pat galima užuosti vetiverio, gintaro, muskuso, kedro natų. Šie kvepalai puikiai tiks pavasario / vasaros šiltoms ir saulėtoms dienoms, kuomet norisi odą ir šnerves gaivinančio, žalio aromato.

Parfumerinį prekės ženklą Byredo 2006 metais Stokholme įkūrė švedų menininkas, gražuolis (mano nuomone) Ben Gorham. Benas augo indės mamos ir prancūzų kilmės kanadiečio, vaikystę praleidusio Švedijoje, šeimoje, o parfumerija susidomėjo dar paauglystėje. Baigęs dailės akademiją Stokholme, B. Gorham susipažino su kvepalų kūrėju Pierre Wulff, kuris įkvėpė Beną savo meninius talentus atskleisti parfumerijoje. Neužilgo Benas įkūrė parfumerijos prekės ženklą Byredo.

Byredo vardas netrukus išgarsėjo visame pasaulyje, o kurti Benui padėjo žymūs ir talentingi parfumeriai Olivia Giacobetti ir Jérôme Epinette. Įdomu tai, kad Byredo kvepalų kompozicijos remiasi Beno prisiminimais, jam patikusiomis vietomis, skirtingų laikmečių kvapais. B. Gorham kūryboje mėgsta minimalizmą, tad aromatų formulės gana paprastos, visai kaip ir ikoniškais spėję tapti Byredo kvepalų buteliukai. Byredo 2013 metais įsigijo Londone įsikūrusi investicinė įmonė „Manzanita Capital“, kuriai taip pat priklauso „Diptyque“.
„Bal d‘Afrique“ – vienas ankstyvųjų Byredo kūrinių, įkvėptas Beno tėvo gyvenimo Afrikoje, trukusio daugiau nei dešimtmetį. Pasak Beno, šis skaitydavo tėvo dienoraštį, kuriame jis pasakojo, kaip plaukė krovininiais laivais, sutiko įvairiausių kultūrų žmonių ir prisiminimai iš to dienoraščio menininkui išlaisvino fantaziją, kurios dėka gimė „Bal d‘Afrique“. Tai yra tarsi meilės laiškas Afrikai, įprasmintas kvepaluose. Kitas, ne mažiau svarbus šio kūrinio įkvėpimas – 20-tojo amžiaus Paryžius ir susižavėjimas Afrikos kultūra, menu, muzika ir šokiais. „Bal d‘Afrique“aromate tarsi susipina Paryžiaus avangardo ir Afrikos kultūros derinys, sukūręs visai šaunų, šiek tiek keistą parfumerinį produktą.
Vos užsipurškusi šio aromato jutau citruso, vetiverio natas, kurias netrukus užgožė mano nekenčiamas juodasis serbentas, su kuriuo mus sieja rimta nesantaika. Per savo trumputę parfumerijos pažinimo kelionę pastebėjau, kad jei jau kokie kvepalai man stipriai nepatinka, tai juose visada bus JUODIEJI SERBENTAI. Taigi, netrukus pasirodė serbentas ir atsivedė savo draugelį gvazdiko pusbrolį, kurie asmeniškai man ir sugadino šį aromatą, pavertė jį atstumiančiu. Jiems atsiskleidus ant odos pajutau kažkokios merdinčios babcės kvapą, kas labai apmaudu, nes „Bal d‘Afrique“ citrusinės gaivos, medžio ir gintaro draugystė man labai patiko, net planavau šį kvapą įtraukti į savo TOP trejetuką.
Dar labai įdomus dalykas, kurį mėgindama „Bal d‘Afrique“ pastebėjau ne aš viena yra tai, kad purškiant jį ant popieriaus / drabužių, kvepalai skleidžiasi visai kitaip, serbento natos net nesijaučia, bet tik kvepalai paliečia odą – šakės, kažkas susigadina ir kvapas praranda visą savo žavesį. Visgi, būsiu naivi kvepalų uostytoja ir spekuliuosiu, kad galbūt su mano oda šių kvepalų chemija paprasčiausiai nedraugauja. Kvepalų išsilaikymas – prastokas, ant mano odos kvapas gyveno geras tris valandas ir tada atsisveikino visam laikui.
Šie kvepalai patiks visiems švarių, citrusinių kvepalų su cinkeliu gerbėjams. Taip pat tiems, kurie myli savo senelius ir svajoja senatvę sutikti senelių namuose, nes būtent tokį vaibelį turi šie kvepalai. Už tokius žodžius kvapomanų forumo nariai mane užmuštų ir pripurkštų odekolono į akis, mat jiems tai – turtingas, sodrus, tobulai sumiksuotas aromatas, bet turiu likti ištikima savo nuomonei ir tariu šiems kvepalams: „KITAS!“.
Bal d‘Afrique alternatyvos: Miu Miu „Twist“, Zara „White Soho“.
Į vanilės mylėtojų būrelį mane atvertęs Givenchy „L’Interdit Eau de Parfum Intense“
Šį įrašą noriu vainikuoti mano naujai atrasta meile – Givenchy „L’Interdit Eau de Parfum Intense“, kurią 2020 metais sukūrė parfumerių trio: Anne Flipo, Dominique Ropion ir Fanny Bal. Tai yra gintarinis / gėlinis aromatas, skirtas moterims. Pagrindiniais akordais čia groja juodasis pipiras, tuberoza, apelsinų žiedai, sezamas, Madagaskaro vanilė, mano meilė pačiulė ir vetiveris. Givenchy „L’Interdit Eau de Parfum Intense“ geriausiai atsiskleis rudens / žiemos sezonais, kai norisi kvepalų, galinčių šiltai ir jaukiai apglėbti savo vaniline / pipirine draugyste.

Givenchy – prancūzų mados, aksesuarų ir kvepalų namai, 1952 metais įkurti grafo Hubert de Givenchy. Givenchy išgarsėjo dėl mokėjimo suderinti prancūzišką eleganciją su amerikietišku glamūru, kurį tuo metu įkūnijo aktorė Audrey Hepburn. Trumpai tariant, Givenchy tapo tikrų elegantiškų damučių, turinčių gerą skonį ir stilių, veidu.
„L’Interdit Eau de Parfum Intense“ kvapomanų forumo „Fragrantica“ 2021 metų geriausių kvepalų moterims kategorijoje užėmė garbingą 6-tą vietą (visą sąrašą galite rasti ČIA) ir šis įvertinimas, mano nuomone, visai pelnytas. Vos užsipurškusi šių kvepalų pajutau ryškią vanilę, dėl ko velniškai nusivyliau, nes nesu vanilinių kvepalų gerbėja.
Išsigandusi vanilės, kuri pirmiausiai skleidėsi ant odos, užsimaniau bliauti, bet netrukus susivokiau, kad ji išgaravo ir ant mano odos nugulė labai malonus juodojo pipiro, tuberozės, sezamo ir pačiulės miksas su kuklia, jau išsibezdėjusia vanilės nata. Šį aromatą pamilau ne iš karto, bet dabar esu nuo jo visiškai priklausoma ir užsipurškiu kiekvieną naktį prieš einant miegoti, nes tai toks svaiginantis, raminantis, savo erotika užliūliuojantis aromatas! Jeigu šie kvepalai įamžintų kokią nors superheroję, tai ji būtų Moteris-katė.

Supratau, kad mano neapykanta vanilei buvo nepagrįsta ir aš paprasčiausiai nebuvau uosčiusi skanių, rafinuotų vanilinių natų. „L’Interdit Eau de Parfum Intense“ išsilaikymas – puikus, bent aštuonias valandas ant mano odos jis skleidėsi visu savo grožiu ir turtingai gyveno.
Šie kvepalai turėtų patikti damoms, ieškančioms seksualių, viliojančių, intriguojančių, tamsių aromatų. Tai jokiu būdu nėra geros, švelnios mergaitės kvepalai, tai – paslaptingos, nepriklausomos, visas taisykles (išskyrus saugaus eismo) laužančios tatuiruotos seksbombos (žinoma, kalbu ir apie save…nesikuklinu) aromatas.
„L’Interdit Eau de Parfum Intense“ alternatyvos: Zara „Ruby Syrup“, Elie Saab „Le Parfum Essentiel“, visi Givenchy „L‘Interdit“ serijos kvapai.
Reziumė: nuo merdinčios močiutės iki seksbombos aromato
Turėjau galimybę susipažinti su unikaliais, visiškai skirtingais aromatais, kuriuos apibendrinčiau taip: jeigu ieškote saldžių, bet sodresnių, muskusu ir medžiu kvepiančių vaisinių aromatų bei norite atrasti vasarą kvepalų buteliuke – atkreipkite savo šnervių dėmesį į Tiziana Terenzi „Tabit“. Jeigu esate serbentų gerbėjai, Afrikos kultūros entuziastai, mėgstantys citrusinius, bet nebanalius kvapus su cinkeliu – turėtumėte susipažinti su Byredo „Bal d‘Afrique“. Jeigu norite kvepalų, kurie jus paverstų seksbomba ir odą apglėbtų it prabangūs šilko naktiniai – „L’Interdit Eau de Parfum Intense“ kvepalai taps jūsų geriausiais draugais.
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ