
Sveiki, draugai ir nelabai! Kaip gyvenimas? Kaip šeima? Kaip vaikai? Šiandien į savo blog‘ą grįžtu su rašliava apie raudonas vėliavas. Turiu įspėti, kad ne apie valstybines vėliavas pasakosiu, tad iš anksto atsiprašau visų vėliavų entuziastų (jeigu tokių yra).
Raudona vėliava interneto slenge naudojama pasimatymų / santykių kontekste, nurodant pavojaus ženklą, kad sutiktas partneris – problematiškas, blogas, nepatikimas. Įkvėpta raudonų vėliavų ir būdama visų galų eksperte, intelektuale bei tobulybe be jokių ydų, norėčiau šiandien jums papasakoti apie šviežiai sutiktų žmonių raudonas vėliavas, kurie šiomis metaforiškai mojuoja savo elgesiu, bendravimu ir visa netobula egzistencija. Tad prisisekite saugos diržus ir lekiam ieškoti tų vėliavų! ĮSPĖJIMAS: prašau nepriimti mano pastebėjimų asmeniškai, nes jie sukurti pramogai, o ne asmeninei jūsų atakai.
RAUDONOMIS VĖLIAVOMIS MOSUOJA ŽMONĖS, KURIE:
Aiškina, kad geriausi jų gyvenimo metai buvo mokykloje
„Uoj, kaip man patiko mokykloje! Tiek gerų prisiminimų iš ten, labai norėčiau į tuos laikus sugrįžti, geriausi mano metai buvo“, – atvirauja man naujai sutiktas prašalaitis ir aš iš karto pajuntu pavojų. Visų pirma, ar dažnai sutinkate žmonių, kurie fantazuoja apie mokyklos laikus ir sako, kad geriau nei fizikos kabineto suole niekad nebus? Mokykla daugumai iš mūsų buvo socialinis pragaras ir žmonės, kurie gula kryžiumi sakydami, kad niekada nepatyrė joje patyčių yra melagiai arba lengvai apkurtę ir paprasčiausiai jų negirdėjo.
Kai pakalbu su žmonėmis, kurie – daug pasiekę, savarankiški, įdomūs, įkvepiantys, šie visada pripažįsta, kad mokykloje jiems buvo labai sunku. Kad jie nepritapo, kentė patyčias dėl keistos aprangos (ironiška, bet suaugusiųjų pasaulyje tai dabar laikoma unikalios asmenybės bruožu), pertraukas leisdavo saugiausioje vietoje – tualete ir laikė mokyklą vieta blogesne už kalėjimą. Tai tos personos, kurios sako, kad mokyklos laikas jiems geriausias man signalizuoja tai, kad šiems gero ir prasmingo gyvenimo sukurti nepavyko arba jie paprasčiausiai to nenorėjo. Asmeniškai man, po mokyklos atsivėrė visos čiakros. Aš atradau naujų draugų, pradėjau ieškoti savęs, o ne tos patogios, visuomenei priimtinos štampofkės, mokiausi tai, kas man patinka, atradau daug naujų hobių, veiklų ir pasidariau išvadą, kad po mokyklos pragaro gyvenimas tik prasideda. Atsiskleidžia jo grožis, prasiplečia akiratis, kurį ribojo aptriušęs mokyklos suolas su priklijuotomis kramtoškėmis iš kitos pusės ir markerio paliktais užrašais: „Sigis yra DX“.
Feisbuke dalinasi „Milijonieriaus mentoriaus“ citatomis
Šitą mintį pametėjo gerbiama influencerė Diana, kuomet savo „Instagramo“ stories užklausiau apie tai, kokias raudonas vėliavas žmonėse pastebi mano sekėjai. Prisiminusi „Milijonieriaus mentoriaus“ įrašus feisbuke, supratau, kad ji yra visiškai teisi! Žmonės, kurie dalinasi pseudomotyvacinėmis citatomis apie sėkmę, turtą ir draugus, kurių neturi (nes yra sėkmingi, tikrai ne dėl to, kad turi šūdiną charakterį) verti atskiro paminėjimo. Tai yra banalus, motyvacinis porno skirtas pseudointelektualams, performatyviems „darytojams“, kurių veikimas ir motyvacija pasibaigia internetui išsijungus. Jeigu norėsite su manimi ginčytis ir sakyti, kad šios citatos keičia gyvenimus, tai paliksiu jums kelis pavyzdžius:

Šio įrašo interpretacijų gali būti daug ir įvairių, bet vienintelė, kurią aš suprantu yra ta, kad į moterį reikia žiūrėti kaip į objektą, gražų papuošalą, kuris jeigu nesielgi šūdinai, esi mandagus, nesimuši, dar ir sugeba šypsotis. Puiki žinutė, įkvepianti tapti multimilijoninės kompanijos CEO ar bent jau pradėti sukti piramidinę schemą su draugeliais, prieš mėnesį išėjusiais iš kaliūzės, kurie, žinoma, „be kaltės kalti“.

Pabūsiu ciniška bobše, bet pasakysiu tai, ką nuoširdžiai galvoju. Visi žmonės, kurie bėdavojasi, kad neturi draugų, nes „visada sako tiesą kitiems į akis“, „yra tikri, be kaukių, niekada nevaidinantys“ man plėvesuoja pačia ryškiausia raudona vėliava. Visų pirma, puoselėti santykius su draugais, šeima reikalauja daug pastangų. Tikruose santykiuose nėra vietos egoizmui ir tik labai drąsūs žmonės vienas kitam išdrįsta apnuoginti savo sielos dalelę, atskleisti tai, kas nesaugu ir nepatogu. Šis veiksmas baugina, panaikina mūsų nepažeidžiamumą ir visus apsauginius sluoksnius, kuriuos taip kruopščiai aplink save dėliojome metams bėgant. Suprantu, kad galite vartyti akis manydami, kad kalbu banaliai ir poetiškai, bet toks tas manasis supratimas apie tikras draugystes, kurių neturiu, nes nesugebu tų sluoksnių nuo savęs nusikrapštyti ir lieku paviršutiniška aplinkinių atžvilgiu. BET GANA ČIA APIE MANE KALBĖTI, grįžkime prie milijonieriaus post’o, kurį savo galvoje išsiverčiu taip: jeigu draugas nemoka skaityti tavo minčių, tai jis tavęs nesupranta. Kitą kartą susirask draugą su antgamtiniais gebėjimais, o dar geriau – aiškiaregę/į, rusiškojo „Ekstrasensų mūšio“ laimėtoją.

„TO NEMOKO MOKYKLOJE…“, – ir ačiū dievams, nes už budulinius-spiritualistinius pamąstymus daug svarbiau yra išmokti rašyti, skaityti, įgyti bendro išprusimo žinių, perskaityti „Baltą drobulę“ nuoširdžiai tikint, kad šios knygos mėgimas yra tavo išskirtinės, brandžios asmenybės bruožas ir du metus verkti mokantis apie sinusus/ kosinusus A lygio matematikos pamokose.
Nedraugiškai bendrauja su kasininkais ir padavėjais
„Eik tu, nerink tų indų, gi ateis padavėjas ir surinks, toks jų darbas, susitvarkys viską patys“, – yra puiki raudonos vėliavos nešiotojų frazė, kurie šią nekaltai išmes kavinėje ar parduotuvėje. Man tokie žmonės spinduliuoja nepagarbą, jie nevertina kitų darbo, jaučiasi esantys geresni už kitus, todėl tiki, kad gali elgtis šūdinai. Kiekvienas darbas, kad ir koks jis bebūtų, yra gerbtinas ir parodantis, kad žmogus stengiasi kabintis į gyvenimą, kuria sau geresnę, finansiškai saugią ateitį. Menkinant kitus gal ir pasikeliame ant pjedestalo save, bet ar tas pažeminimas iš tiesų to vertas? ABEJOJU.
Dievina Elon Musk, Jordan Peterson ir Joe Rogan (ypač bičai)
Apie šitą punktą galėčiau visą poemą parašyti, bet šiandien leiskite trumpai paaiškinti, kodėl tai laikau raudona vėliava. Šiai skilčiai skirsiu nemažai dėmesio ir paliksiu įrodymus, kuriuos rasite aktyviose nuorodose, nes nemėgstu skleisti dezinformacijos ir stengiuosi kaip įmanoma išsamiau paremti savo teiginius.
Elon Musk – Kanados / JAV verslininkas, investuotojas, inžinierius, „SpaceX“ įkūrėjas, „Tesla Motors“ vadovas ir taip toliau. Daugelis bičų laiko jį unikalia, įkvepiančia asmenybe, bet tiesa ta, kad jis išnaudoja savo darbuotojus, siekia kolonizuoti Marsą, kas, pasak Elono, padės mūsų žmonijai (Marso atmosfera – labai plona, jis neturi magnetinio lauko, kuris padėtų apsaugoti jo paviršių nuo saulės spinduliuotės ar kosminių spindulių. Jis taip pat neturi kvėpuojamo oro, o vidutinė planetos paviršiaus temperatūra – 80 laipsnių žemiau nulio. Taigi, kad žmonės galėtų šioje planetoje gyventi, jiems reikėtų statyti tunelius ir įsikurti po žeme kaip kurmiams, kur UV lempų pagalba augins daržoves ir labai prasmingai gyvens požeminį gyvenimą). Aš tiesiog nemėgstu susireikšminusių kapitalistų, prisidengiančių žmonijos gelbėtojų kauke ir nesuprantu tų, kurie tokius dievina. Vadinkite tai LABAI asmenine, urtiška raudona vėliava.
Jordan Peterson – psichologijos profesorius iš Kanados, intelektualas, bestselerio „12 gyvenimo taisyklių“ autorius, kurio paskutinis skandalas susijęs su jo verkimu dėl užguitų darbininkų klasės vyrų. Susigraudino jis dėl to, kad pagalvojo apie vyrus, statančius dangoraižius, kaip šie sunkiai dirba, nepailsta, žodžiu, verkia dėl visos vyrų pasaulio naštos, kurioje vietos atjautai moterims paprasčiausiai nėra. Kalbant apie Jordano perliukus, reikėtų paminėti „Vice“ interviu, kuriame diskutuodamas apie moteris darbo vietoje jis teigė, kad jų makiažas ir apranga prilygsta seksualiniam vyrų provokavimui. Dar jis mano, kad poliamorija (intymių santykių su daugiau nei vienu partneriu praktika) padidina smurtinių nusikaltimų skaičių ir skelbia civilizacijų žlugimą. Bet tai dar ne viskas.
2018 metais Toronte įvyko tragedija, kuomet kanadietis Alek Minassian furgonu specialiai įsirėžė ir nužudė 10 žmonių, dar 8 paliko sužeistus. Įdomu tai, kad Alek skelbėsi esąs misoginistinės (en.: Misogyny – neapykanta moterų atžvilgiu) grupės narys, kurie save vadino „Incels“ (internetinė jaunų vyrų bendruomenė, kurie negali seksualiai sudominti moterų, tiki vyrų viršenybe. Kai kurie gyvena celibate, o dar kiti tiki, kad moterys turėtų būti traktuojamos kaip beteisiai, seksualiniai objektai). Šio žudiko veiksmus Jordanas pakomentavo labai unikaliai, sakydamas, kad: „Visuomenė turi užtikrinti, kad tokie vyrai kaip Alekas būtų vedę. Jis pyko ant Dievo, nes moterys jį atstūmė. Vaistas nuo šios tragedijos yra monogamija“, – sakė Petersonas, o visą straipsnį nagrinėjantį jo bezabrazijas, kurį parašė „The New York Times“ galite rasti čia.
Jordan Peterson atspindi kvailo žmogaus įsivaizdavimą apie tai, kaip turėtų atrodyti intelektualas ir jeigu jums jo pasisakymai atrodo teisingi, tai jūs esate viena didelė vaikščiojanti raudona vėliava. Jeigu susipažįstate su vyru, kuris garbina Jordaną Petersoną, tai nenustebkite, jei jis turės problemų su elementarios pagarbos moterims rodymu.
Joe Rogan – amerikietis tinklalaidės „The Joe Rogan Experience“ vedėjas, komikas. Balandžio mėnesį jis pareiškė, kad jauniems žmonėms nereikia vakcinų nuo covid jei jie – aktyvūs, sportuoja ir sveikai valgo. Tada, rugsėjo pradžioje jis susirgo covidu, nuo kurio gydėsi invermektinu – vaistu nuo parazitų, kurį ištyrusios JAV, UK, EU sveikatos priežiūros institucijos nustatė, kad šiam preparatui nepakanka įrodymų dėl veiksmingumo kovojant su covid, bet antivakseriai su savo pseudomokslu įsitikinę kitaip. Taigi, turėdamas didžiulę, 13 milijonų auditoriją socialiniame tinkle „Instagram“ jis skleidžia dezinformaciją dėl skiepų reikalingumo jauniems žmonėms, tada reklamuoja pseudovaistą, kurį taip dievina antivakseriai.
Labai nenoriu daug laiko skirti rašydama apie bukus vyrus, tad trumpai papasakosiu apie paskutinį šio plikio nusikalbėjimą: Roganas pasisako prieš tėvystės atostogas. Kalbėdamas su komike Bridget Phetasy apie JAV transporto sekretorių Pete Buttigieg, išėjusį vaiko priežiūros atostogų tam, kad galėtų prižiūrėti savo naujagimius dvynius su sutuoktiniu Chasten, Roganas pakomentavo, kad vyrai neturėtų išeiti vaiko priežiūros atostogų, nes jos reikalingos tik vaiką gimdžiusiam žmogui. Kai Bridget pradėjo šiam prieštarauti sakydama, kad tokios atostogos reikalingos ne tik vaikui, bet ir naujai iškeptoms mamoms, kurioms reikia paramos, pagalbos po gimdymo, šis atsakė: „Čia Amerika. Motinystės / tėvystės atostogos čia naujas konceptas“. OK. Jeigu susipažinote su biču, kuriam patinka Joe Rogan, tai žinokite, kad reikalų turėsite su pseudointelektualiu filosofu, turinčiu alfa patino sindromą.
Tikiu, kad dauguma jūsų šių trijų riterių galbūt net nebūsite girdėję, bet jeigu kada sutiksite žmonių, kurie išreikš viešą susižavėjimą vienu iš jų – BĖKIT KUO TOLIAU. DABAR PAT.
Pletkina ir apkalba laisvai
Prisipažinsiu, kad po šia raudona vėliava aš taip pat kartais pakliūnu ir tuo visai nesididžiuoju. Taip elgiuosi todėl, kad tai yra pats lengviausias būdas greitai susipažinti su nauju žmogumi, ypač, jei jūs turite bendrų, užknisančių pažįstamų. Varymas ant kito asmens ir pletkai padeda greitai suartėti bei pašalina tą pirmos pažinties nepatogią sieną tarp dviejų pašnekovų. Ar tai yra gražu? NE. Nuoširdžiai manau, kad žmonės, kurie pažintį pradeda varymu ant kitų asmenų, kurių tuo metu nėra kambaryje, yra vaikščiojančios raudonos vėliavos. Pletkų aritmetika yra labai paprasta: šiandien apkalbi tu, o rytoj apkalbės tave. Tad visad klausiu savęs, ar mano apkalbėjimas buvo to vertas?? Greičiausiai ne.
Kelia nerimą gyvūnams
Mano gyvenimo filologija labai paprasta: „Jeigu mano šuo tavęs nemėgsta, tai ir aš tavęs nemėgstu“. Aš tikiu gyvūnų nuojautomis, kurios motyvuotos savisaugos instinktais. Jeigu sutikto žmogaus nemėgsta gyvūnai, jie loja, jaučiasi nejaukiai, tai man suteikia ženklą, kad tas asmuo greičiausiai nėra vertas pasitikėjimo ir nešioja raudoną vėliavą savo kišenėje. Taip pat nekoks ženklas yra tuomet, kai žmogus viešai pareiškia, kad negali pakęsti gyvūnų ar, kad yra nors kartą gyvenime atidavęs į prieglaudą savo katę, nes „nebuvo patogu su ja gyventi“.
Perka kavą su karvės pienu
Aš, kaip netoleruojanti laktozės moteriškė, raudoną vėliavą žmonėse pamatau tuomet, kada susitikus kavinėje šie užsisako kavos su karvės, o ne augaliniu, iš migdolo tešmens išspaustu pienu. Gyvendami pasaulyje, kuriame net 68 procentai visos populiacijos netoleruoja laktozės ir baigia kelnes prišikt suvalgę makaronų su sūriu ar picos jau ir taip yra viena didelė kančia ir aš nenoriu reikalų turėti su personomis, turinčiais geležinius skrandžius. Laktozę toleruojančių egzistencija man kelia baimę, jaučiu grėsmę egzistuodama šalia tokių atsparių antžmogių.
Mano, kad būti rasistu, seksistu, ableistu ir homofobu yra nieko blogo
Nežinau, ar dar yra didesnė raudona vėliava už neapykantą tam tikros gyvenimo filosofijos žmonėms, neįgaliesiems, kurie negali pakeisti savo fizinės būklės ir „tapti normaliais“, homoseksualams, kurie burtažodį (tinka tik homofobiški) ištarus nustos mylėti vyrus ir sukurs tradicinę šeimą. Nesugebėjimas priimti žmonių tokių, kokie yra, rodo pačio asmens ribotumą, pagarbos stoką, tad bėkite nuo tokių, negaiškite savo laiko. Neapykanta niekada nebuvo ir NEBUS gero ir protingo žmogaus bruožas.
Vaikšto su švariais, baltutėliais batais rudens pliurzių metu
Šitą vėliavą išsitraukiau iš savo asmeninės patirties ir mane skaitantys draugai, nešiojantys baltus batus dabar turėjo pakraupti ar bent jau nukopijuoti šitą teksto pastraipą bei pradėti bumbėti asmeninėmis žinutėmis, bet gerbiamieji, AŠ NIEKO NEGALIU SAU PADARYTI. Žmonės, kurie nešioja pernelyg baltus batus rudenį, šlapdribų laiku ir sugeba juos išlaikyti super švarius man kelia didžiausią įtarimą. Jie yra kito rango (aukštesnio, žinoma) Žemės piliečiai, turintys potencialo išgyventi zombių apokalipsę, su kuriais nenorėčiau turėti problemų, nes tas, kas pliurzių metu sugeba išlaikyti baltutėlius kedus GARANTUOTAI turi reikalų su satanistais.
Fanatiškai domisi sveika gyvensena
Aš, kaip visomis prasmėmis (fizinėmis ir psichologinėmis) nesveikas žmogus, labai įtariai žvelgiu į tuos, kurie užsivedę kalba apie sveiką gyvenseną, revoliucinius mitybos planus, būsimus maratonus ir religiškai šnioja proteino miltelius. Gali būti, kad aš paprasčiausiai jiems pavydžiu gyvenimo be riebalinių palendricų, bet manau, kad fanatiškas domėjimasis sveika gyvensena yra priešingas kraštutinumas alkoholio / narkotikų vartojimui. Tai yra dvi, skirtingose barikadų pusėse esančios priklausomybės, kurios gali tapti vienodai pavojingomis. Taip pat neištverčiau draugystės, kurioje turėčiau nuo sveikuoliško draugo/ės slėpti vakarinį maratoną į makdonaldą ar XL dydžio picą su ananasais, kurią bobdienių krizei ištikus netyčia užsisakiau ir be kaltės sudorojau.
Akivaizdžiai manipuliuoja kitais
Raudoną vėliavą savo rankinėje nešioja ir tie, kurie linkę akivaizdžiai, be gėdos manipuliuoti kitais žmonėmis. To pavyzdžiai: netikras, šleikščiai saldus bendravimas su kitais asmenimis, kuriam pasibaigus jūsų raudonos vėliavos nešiotoja/as būtinai pabrėš interakcijos netikrumą. Tokiu atveju galima tikėtis, kad vieną dieną šie vaidybiniai gebėjimai bus panaudoti prieš jus pačius.
Nuolat tikina, kad yra „geras žmogus“
Tie, kurie vos progai pasitaikius jums sako: „aš geras žmogus“ turi rimtų problemų. Tebūnie tai būna tik mano durna įžvalga, bet man ji kelia raudoną vėliavą dėl to, kad geriems žmonėms patiems nuolat kartoti, kad yra geri nėra būtina. Gerumas nėra kažkokia mistinė, unikali sąvoka žmogaus egzistencijoje ir kadangi visi esame Žemės planetoje kambariokai, turime vieni su kitais sutarti, draugauti, dalintis ir būti gerais, ar bent jau pakenčiamais, čia savaime suprantamas elgesys siekiant gyventi taikoje, be dvidešimto Pasaulinio karo…
Raudonų vėliavų direktorės pabaigos žodis
Tai tiek raudonų pamąstymų turiu jums šį vakarą. Smalsu sužinoti, kiek iš jų galėtumėte pritaikyti sau, būsimieji raudonų vėliavų nešiotojai? O galbūt turite savų pastebėjimų vėliavų klausimais? Jais visada galite pasidalinti komentaruose po šiuo įrašu, jūsų minčių sulaukti man visuomet yra labai malonu.
Dėkinga skaičiusiems,
URTĖ