
Sveiki, gerbiamieji kvapomanai ir šiaip smirdėti nemėgstančios personos! Šiandien į savo kvapnų tinklaraštį grįžtu su mane sužavėjusių ir plaukuotas šnerves nuginklavusių „BDK Parfums“ kvepalų apžvalga. Šį kartą jums papasakosiu apie penkis „BDK“ kvapus: romantiškąjį „Bouquet de Hongrie“, elegantiškumo įsikūnijimą „Crème de Cuir“, vyšninę sex bombą „Rouge Smoking“, MFK bakaratus primenantį „Pas Ce Soir“ ir citrusinį vasaros hitą „Citrus Riviera“. Tad prisisekite saugos diržus, išsipūskite savo kvapomaniškas šnerves ir važiuojam į dar vieną parfumerinį nuotykį!
Pažintis su BDK
„BDK Parfums“ – nišinės parfumerijos prekės ženklas iš Prancūzijos, įsikūręs Paryžiaus Palais Royal (Karališkųjų rūmų) rajone netoli Luvro. „BDK Parfums“ 2016 metais įkurė ir į pasaulį išleido David Benedek, kuris laikomas vienu jauniausių šiuolaikinės parfumerijos kūrėjų. Davidui nebuvo nė trisdešimties, kai jis pirkėjams pasiūlė savo pirmąjį „BDK Parfums“ aromatą.

Vienas žaviausių dalykų apie „BDK Parfums“ man yra Davido požiūris į parfumeriją. D. Benedek nori, kad žmonės rinktųsi jo kvapus taip, kaip renkasi knygas bibliotekoje. Davidas siekia, kad jo kuriami kvepalai pasakotų istoriją, įtrauktų ir nepaliktų abejingų. Tai man, kaip etatinei knygų griaužikei, pasirodė tokia miela ir poetiška koncepcija! Pasirodo, kad viena mėgstamiausių Davido knygų – Paulo Coelho „Alchemikas“, kurioje senas diedas poetiškai postringauja apie per gyvenimą patirtus jausmus. Būtent ši knyga, kurios veiksmas vyksta Artimųjų Rytų fone, „BDK“ įkūrėjui asocijuojasi su kvepalais „Oud Abramad“, dvelkiančiais rytietiška mediena.
Kalbant apie Davido biografiją, verta paminėti, kad šis talentingas vyrukas turi rumuniško, vengriško, alžyrietiško ir marokietiško kraujo bei augo Paryžiuje supamas įvairiausių kvapų. Pasakodamas apie pažintį su parfumerija vaikystėje, Davidas visuomet pamini savo močiutę, kurią vadino savo „asmenine kvepalų enciklopedija“. Pasirodo, močiutė mėgdavo kvepintis „Lalique“, „Revillon“, „Dior“ ir t.t. kvepalais, kuriais apsupdavo ir savo mylimą anūką.
D. Benedeko seneliai, po Antrojo pasaulinio karo emigravę iš Transilvanijos, dar šeštajame dešimtmetyje įsteigė parfumerijos produktų platinimo įmonę, kuri siūlė „Worth“, „Christian Dior“ ir kitų gamintojų kvepalus. Bene didžiausią Davido senelių siūlomos produkcijos pirkėjų rinką sudarė Prancūzijoje tarnavę JAV ginkluotųjų pajėgų kariai, kurie prieš grįždami į Ameriką prisipirkdavo kvepalų savo mamoms, tetoms, žmonoms, mylimosioms ir meilužėms (nediskriminuoju).
Benedekų verslas sparčiai plėtėsi, prie kvepalų pardavimo netrukus prisidėjo ir kitos prabangos prekės, o galiausiai Paryžiaus centre duris atvėrė prabangi Davido šeimos valdoma parduotuvė, kuri šalia Luvro po „Benlux“ vardu sėkmingai veikia iki šiol.

Pats D. Benedekas į parfumerijos pasaulį žengė 2012 metais, kuomet tapo Prancūzijos mados instituto klausytoju. Vėliau vyrukas tobulinosi ir savo uoslę ugdė specializuotuose mokymo centruose, tokiuose kaip garsusis „Institute Cinquieme Sens“. Pasimokęs parfumerijos paslapčių, o vėliau atlikęs praktiką kvepalų prekybos bendrovėje „InterParfums“, tuomet dvidešimt penkerių metų sulaukęs Davidas įsteigė „BDK Parfums“. Pavadinimo istorija, rodos, niekuo neypatinga, tai iš Davido pavardės gimęs trumpinys.
„BDK“ kvapomanams iš viso pasaulio siūlo kokybiškus, modernius parfumerinius šedevrus. Kūrybinis procesas „BDK“ namuose niekados nėra skubinamas, o nauji kvepalai užbaigti tik tuomet, kai atrandama tobula parfumerinių natų pusiausvyra. Žodžiu, tikrų perfekcionistų kvepalai! Tiesa, perfekcionizmo elementų „BDK“ kūryboje galime pastebėti ir kuriamų kvepalų buteliukų dizaine. Pasirodo, kad kvepalų kamštelis buvo sukurtas pagal Paryžiaus Grand Palais kupolą. Grand Palais – istorinė Paryžiaus vieta Eliziejaus laukuose, kurioje dabar veikia parodų salė ir muziejaus kompleksas. Ši vieta – miesto, valdomo kūrybos ir laisvės simbolis, kurį taip pat įprasmino ir „BDK Parfums“.

„BDK Parfums“ kolekcijoje šiuo metu – 15 unikalių kvepalų ir apie kelis iš jų šiandien noriu jums papasakoti daugiau.
Bohemos brunch’as su „Crème de Cuir“
BDK apžvalgą šiandien norėčiau pradėti nuo elegantiškiausio, klasiškiausio ir prabangiausio mano testuoto penketuko aromato – „Crème de Cuir“, kurį 2018 metais sukūrė parfumerė Violaine Collas (šią kūrėją turėtumėte atpažinti Dolce & Gabanna „The One Gold“, Amouage „Honour Woman“ darbuose). „Crème de Cuir“ – odinis (labai nustebau, kad pateko po šia kategorija! Man jis toks kreminis / gėlinis), uniseksinis (eilinį kartą pabūsiu seksistė, nes jis man pasirodė labiau moteriškas) aromatas, kurio pagrindiniais akordais groja ananaso, greipfruto, mandarino, bergamotės, zomšos, sandalmedžio, rožinio ir paprastojo pipiro natos. Taip pat galima užuosti tobulai sumaišytų kašmyro, vanilės, baltojo ir pilkojo muskuso bei beržo natų. Manau, kad šis aromatas geriausiai ant odos skleisis vėsesniais pavasario / rudens sezonais, kurių dienas norisi nuspavinti šviesia elegancija.

„„Crème de Cuir“ – tai Indijos vasara, kurios karštoms dienoms pasibaigus aplanko saldus vakaro gaivumas“, – taip poetiškai kvepalus apibūdina kūrėjai. Šie kvepalai ant odos skleidžiasi per monochromatinį tapytojo Marko Rothko stilių, kur skirtingos parfumerinės medžiagos viena po kitos tarsi „šoka“ ratu. Kaip intelektualu!
Vos užsipurškusi „Crème de Cuir“ jutau gan stiprias vaisių ir odos natas, kurios netrukus aprimo ir pradėjo skleistis neapsakomai maloniu, švelniu, kremišku, pipirais papuoštu aromatu. Nors šie kvepalai nepasižymėjo geru išsilaikymu, ant mano odos sugebėjo išgyventi apie 3 valandas, dėl ko BDK skiriu griežtą papeikimą. Nepaisant to, turiu pagirti šį kūrinį ir pasakyti, kad jis man yra elegancijos viršūnė, išlaikiusi savitumą, rimtumą ir bet kokią impotenciją išgydantį seksualumą.
Jeigu ieškote kvepalų, kurie paslėptų jūsų buožišką prigimtį ir apgaubtų elegantiška šviesa, jūs turėtumėte išmėginti „Crème de Cuir“. Šiuos kvepalus nešiojančius įsivaizduoju bohemiškus žmones, kurie sekmadieniais vėlyvuosius pusryčius tingiai valgo jaukiose, hipsterių pamėgtose kavinukėse. Tokiems žmonėms už benediktų lėkštę pakloti 20 eurų jau tapo norma, tad jais nuoširdžiai žaviuosi ir svajoju pati tokia tapti. Pavalgę ir apkalbėję visus pažįstamus, padiskutavę apie knygas, kurių neskaitė, jie prieš atsisveikindami užsisako po taurę kreminio Limonchello ir išsiskirsto savais keliais… KOKS TOBULAS RYTAS! Visai kaip ir šie kvepalai.
Tuo tarpu kvapomanai šį BDK kūrinį taip pat sutiko gan pozityviai. Vieni bumbėjo, kad jiems per mažai odinių natų, kiti skundėsi prastu išsilaikymu (pritariau visomis keturiomis), treti šlovino kvepalų kremiškumą, kuklų vaisinį saldumą. Pagalvojau, kad tai yra keistai pozityvūs atsiliepimai iš žmonių, kurie kas antrus kvepalus būtinai pavadins antifrizu, senos babos rankine ar tualeto gaivikliu.
„Crème de Cuir“ alternatyvos: Emporio Armani „White For Her“, Dior „Spice Blend“, Bvlgari „Black“.
Citrusinis vasaros hitas ir atostogos „Citrus Riviera“
Dar vienas nuostabus, vasara dvelkiantis BDK šedevras – citrusinis, uniseksinis aromatas „Citrus Riviera“, kurį 2020 metais sukūrė parfumeris Ralf Schwieger (taip pat sukūrė kelis Etat Libre d‘Orange kvapus, YSL „Baby Doll“ ir t.t.). Pagrindiniais akordais čia groja citrinos, apelsinmedžio žiedų aliejus (aka Neroli), mandarinai, figos, eukaliptų esencija, jazminas, šlamučiai. Taip pat galima užuosti baltojo muskuso, pačiulės, vetiverijos ir Tonka pupelių natų. Manau, kad šie kvepalai geriausiai skleisis vasarą, kai norisi nuo karščio gintis gaiviaisiais citrusais.

Vos užsipurškusi šių kvepalų jutau ryškų citruso, nerolio, mandarino ir figos natų šokį, kurį netrukus papildė žalėsiai, eukaliptas, vetiverija ir mano mylima pačiulė. Jeigu prisibijote citrininių kvepalų, nes kai kurie jų sugeba savo aštrumu priminti tualeto valiklį (nu ir kuo aš skiriuosi nuo foruminių kvapomanų? OGI NIEKUO!), tai „Citrus Riviera“ šios problemos tikrai neturi. Tai yra labai graži, žalia citrina, ant odos sukurianti švaros ir gaivumo pojūtį. Tiesa, ant mano odos šis parfumerinis gėris laikėsi vidutiniškai, vos 4 valandas jaučiau tą citrusinę gaivą. Tradiciškai samprotaujant, manau, kad „Citrus Riviera“ būtų tobula dovana vyrui / sužadėtiniui / meilužiui / seneliui, ieškantiems gaivių vasarinių kvepalų. Netradiciškai mąstant, šį aromatą vasarą nusipirkti planuoju ir aš pati, nes manau, kad jie ne tik vieni yra puikūs kvepalai, bet ir tobulai maišytųsi su kitais saldesniais mano aromatais.
„Citrus Riviera“ man kvepia atostogomis Amalfio pakrantėje, kurioje ryškiai šviečia saulė, melsvai žalsva jūra plaukioja laivai, o iš šalia esančių mažyčių bažnytėlių tingiai skamba varpai. Šiais kvepalais pasikvepinę žmonės ramiai, niekur neskubėdami tyrinėja vietinius pakrantės miestelius ir į dangų lipančius kalnus, užsodintus citrinmedžių sodais. Merginos čia nuo karščio gelbėjasi trumpomis vasarinėmis suknelėmis, atidengiančiomis jų uoliai nudepiliuotas kojas ir bronzinį įdegį, o vaikinai įsispiria į tuos baisius, italų taip mėgstamus vasarinius mokasinus, kuriuos laikau pačiu geriausiu kontraceptiku. Ore tvyro vandenyno ir citrininio šerbeto kvapas, o vakarienės nekantriai laukia už mane senesnio vietos gamybos vyno butelis. Kokia aš šiandien lyriška, nu ne tas žodis!
„Citrus Riviera“ alternatyvos: Tom Ford „Mandarino di Amalfi“, Dolce&Gabbana „Light Blue Forever pour Homme“, Roja Dove „Oceania“, Atelier Cologne „Orange Sanguine“.
Marijos Antuanetės pasekėjoms mėgsta „Bouquet de Hongrie“
Užtenka svaigti apie itališką vasarą, metas romantikai! „Bouquet de Hongrie“ – gėlinis, moteriškas BDK aromatas, kurį 2016 metais sukūrė pats Davidas Benedekas. Pagrindiniais akordais čia groja kriaušė, braškė, juodieji serbentai, turkiška rožė, arabinis jazminaitis, Lorenox (tokia išrasta parfumerijoje naudojama aromatinė molekulė, primenanti medžio, gintaro, odos natas). Taip pat galima užuosti muskuso, gintaro ir kedro akordų. Manau, kad šie kvepalai tobulai skleisis pavasarį ir vasarą, kai jus kamuos žaisminga, romantiška nuotaika, prašanti lengvų gėlinių aromatų.

Vos užsipurškusi „Bouquet de Hongrie“ jutau ryškias, gėlines natas, papuoštas braškiniais akordais. Kvepaluose esanti rožės ir braškės kombinacija čia sukuria tobulai romantišką aromatą, kuris būtų puikus, kvepiantis aksesuaras lekiant į vėlyvą pasimatymą su karštu biču ar mergina (nediskriminuoju). Ant mano odos šie kvepalai laikėsi vidutiniškai, aromatą jutau ant savęs geras 4-5 valandas. Ar „Bouquet de Hongrie“ yra kažkuo ypatingas, išsiskiriantis aromatas? Tikrai ne, bet jeigu jums pabodo Parfums de Marly „Delina“ ar Chanel „Coco Mademoiselle“, tai „Bouquet de Hongrie“ būtų visai šauni alternatyva.
Tad merdžynos, jeigu esate nepagydomos romantikės, gyventi negalinčios be rožių kvapo, gėlėtų suknelių ir jus žavi režisierės Sophios Coppolos sukurto filmo „Marija Antuanetė“ estetika – „Bouquet de Hongrie“ kvepalai gali tapti nepamainomais jūsų romantiško gyvenimo palydovais.


„Bouquet de Hongrie“ alternatyvos: Chanel „Coco Mademoiselle“, Chanel „Chance Eau Tendre“, Marc Jacobs „Daisy Eau So Intense“, Dior „Miss Dior Blooming Bouquet“.
Kaip bakaratai, bet su cinkeliu: „Pas Ce Soir“
Dar vienas romantiškas, gėlinis aromatas, skirtas mano svajingoms merdžynoms (bet visai tiktų ir vaikinams) – BDK „Pas Ce Soir“, kurį 2016 metais sukūrė Davidas Benedekas. Pagrindiniais akordais čia groja imbieras, mandarinas, juodieji pipirai, Maroko jazminas, svarainių čatnis, apelsinmedžio žiedai. Taip pat galima užuosti kašmerano (toks sintetiškai išgautas parfumerinis akordas, turintis muskuso, gintaro aromatą, primenantį kašmyro vilną), pačiulės ir ambros natų. „Pas Ce Soir“ puikiai tiks gaiviomis pavasario ir rudens dienomis, kai norisi žavingo gėlinio aromato su cinkeliu, kurį čia suteikia imbieras ir juodieji pipirai.

Vos užsipurškusi „Pas Ce Soir“ jutau ryškią imbiero natą, kuri man trenkė tiesiai į šnerves ir išvertė iš klumpių. Po kelių minučių gyvenimo ant odos, kvepalai pradėjo jaukiai skleistis gėliniu, kreminiu, jazminais, apelsinais ir pipirais kvepiančiu pavidalu. Komplimentų taip pat verta sintetinio kašmyro nata, suteikusi kvepalams jaukumo, šiltumo įspūdį. „Pas Ce Soir“ man priminė prabangių damų taip mylimus MFK bakaratus, tik BDK versija turi tą smagią, aromatinį cinkelį suteikiančią imbiero ir pipiro draugystę, kuri savo originalumu gerokai lenkia gerbiamą MFK „Baccarat Rouge 540“. Ant mano odos šie kvepalai gyveno labai vidutiniškai, pipirais ir gėlėmis kvepėjau geras 5 valandas.
Jeigu mėgstate imbierines natas kvepaluose arba esate gėlinių kvepalų gerbėjos, bandančios plėsti savo parfumerinį akiratį – „Pas Ce Soir“ verti jūsų pauostymo. Šiuos kvepalus įsivaizduoju nešiojančias drąsias, ryškias, kovingas moteris ir merginas, kurios siekia karjeros aukštumų, neturi laiko visokioms nesąmonėms ir dievina klasikinį stilių bei gėlių motyvus, sušvelninančius jų iš pirmo įspūdžio karingą, šaltą įvaizdį (tai tik apgaulė, viduje jos – minkštos ir mielos kaip pūkuoti meškiukai).
„Pas Ce Soir“ alternatyvos: Gucci „Flora“, Lalique „Fruits du Mouvement“.
Tikrų tikriausias parfumerinis gralis „Rouge Smoking“
Šį įrašą vainikuosiu mano šnerves ir kitas strategines vietas iš pirmo pauostymo užkariavusiu aromatu – „Rouge Smoking“. Tai – uniseksinis, gintarinis aromatas, kurį 2018 metais sukūrė parfumerė Amelie Bourgeois. BDK „Rouge Smoking“ yra parfumerinis šventasis gralis, apie kurį tikrai bus girdėjęs kiekvienas save gerbiantis kvapomanas. Pagrindiniais akordais čia groja Italijos bergamotė, vyšnios, rožiniai pipirai, juodoji vanilė, heliotropas. Taip pat galima užuosti ambroksano (sintetinis junginys, turintys sausą gintaro / muskuso aromatą), kašmerano, Tonka pupelių, švitrūno, baltojo muskuso natų. „Rouge Smoking“ tobulai su oda draugaus vėsesniais žiemos / rudens sezonais, kai norisi sodrių, jaukių, vyšnių šnapsiuku kvepiančių kvepalų, šiluma apgaubiančių geriau už babos megztą šaliką.

Vos užsipurškusi „Rouge Smoking“ jutau šnapsiuku aplietos vyšnios, svaiginančios vanilės, rožinio pipiro natas, kurios buvo suplaktos į seksualų parfumerinį šedevrą, kurio garbintoja tapau nuo pirmo pauostymo. Po kelių minučių ant savo odos pradėjau justi Tonka pupelių, kašmyro ir muskuso natas, kurios šią parfumerinę seksualumo bombą tarsi pagilino, nuleido ant žemės ir padėjo nugarmėti tiesiai į pragarą, kuriame švedišką sutiktuvių stalą rengia velniai (kas man šiandien su ta lyrika darosi???). Šie kvepalai ant mano odos gyveno 6 valandas, kurių metu apturėjau ne vieną olfaktorinį orgazmą.
„Rouge Smoking“ įsivaizduoju pasipuošusias moteris ir vyriškius, trykštančius seksualumu ir tamsia, viliojančia aura. Jie yra pavojingi, greičiausiai jų zodiako ženklas yra liūtas ir jie paauglystėje turėjo emo laikotarpį, kuris kartais prasiveržia ir dabar. „Rouge Smoking“ kvepalų aurą man turi ir mano mylimiausio serialo „Fleabag“ pagrindinė herojė, suviliojusi karštą, jauną kunigą antrame sezone (už tai jos neteisiu).


Jeigu jūs, kaip ir aš, dievinate vyšnių natas kvepaluose, tai galiu drąsiai pasakyti, kad „Rouge Smoking“ yra GERIAUSI vyšniniai kvepalai parfumerijos rinkoje šiuo metu ir net nebandot su manimi ginčytis, nes susimušim.
Kadangi turiu nepagydomą priklausomybę nuo kvepalų, kuriuos perku absoliučiai nepamąstydama, kad jau poryt tapsiu ubage ir neturėsiu už ką susimokėti mokesčių, kai susirandu sau patinkančius, orgazminius kvepalus, iš kvapomanų forumų nusiperku jų nedidelį, 10 ML kiekį, kurio taupiai naudojant užtenka mėnesiui. Per tą mėnesį aš juos išsibandau, pažiūriu, ar nespėjo atsibosti, ar nepadovanojo man migrenos ir jeigu kvepalai atlaiko tą bandomąjį mėnesio laikotarpį – aš juos nusiperku ir daugiau nesmirdžiu. Turiu pripažinti, kad būtent šio laiko išbandymo BDK „Rouge Smoking“ man ir neatlaikė. Supratau, kad jais kvepinuosi įsivaizduodama asmenybę, kuria norėčiau būti, bet kuria iš tikrųjų nesu. Žinau, tai skamba kvailai ir galbūt net nesuprantamai, bet pasitarusi su savimi pasidariau išvadą, kad šis aromatas neatspindi mano charakterio ir pačios manęs. O ar jums taip būna????
„Rouge Smoking“ alternatyvos: NIEKAS JIEMS NEPRILYGS, bet jeigu jau reikėtų kažką parekomenduoti tai būtų ZARA „Cherry“, Tom Ford „Lost Cherry“.
Reziumė: atradau mylimiausią nišinės parfumerijos prekės ženklą
Kalbėdama apie „BDK Parfums“ kūrybą negaliu susilaikyti nuo pagyrų. Manau, kad tai yra modernių perfekcionistų, vertinančių paprastumą, kūryba, kuri palieka gan pozityvų įspūdį. Nesvarbu, ar bandysite BDK rytietiškų motyvų aromatus, žalius citrininius stebuklus, ar romantiškai gėlines kvepalų interpretacijas, jūs neliksite nusivylę. Man „BDK Parfums“ asocijuojasi su prabanga, kokybe, tobulai sumiksuotomis parfumerinėmis natomis ir šiuolaikinio Paryžiaus dvasia, gyvenančia meno, kūrybos ir laisvės ritmu. Vienintelis šių kvepalų trūkumas man – kaina, bet nepaisant savo ubagiškos asmenybės, aš visiškai ją pateisinu dėl aromatų kokybės.
Reziumuojant, jeigu ieškote lengvo, kreminio ir elegantiško aromato – „Crème de Cuir“ būtų puikus pasirinkimas. Jeigu svajojate kvepėti žaliais, ryškiais citrusais – „Citrus Riviera“ taps geriausiu jūsų vasaros atostogų palydovu. Nepagydomiems, beviltiškiems romantikams, mėgstantiems rožes ir braškes verta susipažinti su „Bouquet de Hongrie“. Bakaratų gerbėjams, ieškantiems kažko panašaus (tik įdomiau) gali pasitarnauti „Pas Ce Soir“ aromatas, o ryškioms, drąsioms asmenybėms ir šnapsines vyšnias mėgstantiems šelmiams verta savo šnerves pradžiuginti „Rouge Smoking“.
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ
1 mintis apie “Į bankrotą varanti pažintis su BDK ir meilė iš pirmo užuodimo”