
Sveiki, gerbiamieji kvapomanai ir visos smirdėti privengiančios personos! Šiandien į savo kvapnų tinklaraštį grįžtu su Nishane naujos, 2022 metų kolekcijos „Time Capsule“ kvepalų ekstraktų apžvalga, kurioje puikuojasi 4 unikalūs kvapai: „Tero“, „Papilefiko“, „Kredo“ ir „Tempfluo“. Tad išsipūskite savo kvapomaniškas šnerves ir lekiam į dar vieną kvepiantį nuotykį!
Susipažinkite su „Nishane“
„Nishane“ – turkų aukštosios parfumerijos namai, kuriuos 2012 metais Stambule įkūrė Mert Güzel ir Murat Katran. „Nishane“ (iš turkų kalbos išvertus reiškia ženklą / simbolį) – pirmasis Turkijos nišinės parfumerijos prekės ženklas, kuris visame pasaulyje sugebėjo išgarsėti savo išskirtiniu požiūriu į meninę parfumeriją. Joje Stambulo parfumerinis paveldas susijungia su modernaus pasaulio technologijomis, natūraliam aromatui suteikiančiomis aukščiausios klasės bruožų.

„Nishane“ kūrėjai įkvėpimo semiasi iš gimtojo Stambulo, kuris žavi savo unikalia, kelias civilizacijas aprėpiančia istorija, kvepalų paveldu ir tradicijomis. Nišinio parfumerijos ženklo bendraįkūrėjas Mert Güzel Stambulo Galatasarajaus universitete studijavo sociologiją ir šios studijos jam padėjo patekti į verslo pasaulį. Iš pradžių jis dirbo turizmo sektoriuje, atstovavo liukso klasės viešbučių verslui, gilinosi į restoranų veiklos subtilybes, tačiau dar nuo studijų svajojo sukurti „kažką labai prabangaus, kas žadintų ir realizuotų kosmopolitiško kliento lūkesčius“.
Tuo tarpu Murat Katran savo gimtajame mieste studijavo tarptautinę prekybą ir karjerą pradėjo nuo didžiausios Turkijos plieno gamyklos gamybos vadovo pareigų, kol galiausiai pats įkūrė savo agentūrą. Tai jam suteikė galimybę keliauti po pasaulį, susipažinti su aukštą gyvenimo kokybę ir liukso klasę vertinančiais žmonėmis, įsigilinti į jų psichologiją ir gyvenimo būdą. Taip pat Murat nepamiršo ir slapto savo ankstyvos jaunystės pašaukimo – teatro. Tiesa, šį pašaukimą Murat vadina iki galo neišsipildžiusia svajone, todėl susitikimas su Mert ir bendrų nišinės parfumerijos namų įkūrimas tapo puikia galimybe realizuoti meninę prigimtį.
Šiuo metu „Nishane“ kolekcijoje – 39 unikalūs kvapai, kuriais prekiaujama daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių.
Naujoji „Time Capsule“ kolekcija
Kurdami naujausią 2022 metų „Time Capsule“ kolekciją „Nishane“ kūrėjai bendradarbiavo su tokiais žymiais parfumeriais kaip Dominique Ropion, Anne Flipo, Carlos Benaim ir Jean-Louis Siuzeac.

Įdomu tai, kad kiekvienas „Time Capsule“ aromatas savo pavadinimą gavo iš esperanto kalbos. Čia rasite „Tero“, kas reiškia „Žemę“, „Papilefiko“ – „drugelio efektą“, „Kredo“ – „tikėjimą“ ir „Tempfluo“ – „laiko tėkmę“. O dabar apie šios kolekcijos kvapus pakalbėkime plačiau! 😊
„Tero“ – kvepia kaip senas taksistas
„Tero“ – pipirinis / aromatinis, uniseksinis (bet mano seksistine nuomone labiau vyriškas) kūrinys, sukurtas parfumerio Carloso Benaimo. Pagrindiniais akordais čia groja sičuano pipiro, druskos, juodojo pipiro ir karamelės natos. Taip pat galima užuosti pačiulės, cinamono, vetiverio, kedro ir gintaro akordų. „Tero“ geriausiai skleisis vėsesniais rudens / žiemos sezonais, kai norisi, kad kūną (ir kitas strategines vietas) šildytų aštrūs pipiriukai.

„Išvertus iš esperanto kalbos, „Tero“ reiškia Žemę. Žemė kuria gyvybę, o ją maitina jos pačios netobuli kūriniai. Žemė prašo mūsų ja rūpintis, nes tai darydami rūpinamės savimi ir savo ateities kartomis, augalais, gyvūnais, oru ir vandeniu. Rūpinkimės, kad ji būtų švari ir sveika, kad ir patys būtume švarūs bei sveiki. Šie kvepalai skirti mūsų visų pasauliui. Pajuskite žemišką aromatą“, – taip abstrakčiai apie aromatą pasakoja kūrėjai. Kad ir kaip gražiai skambėtų ši odė Žemei, man šie kvepalai jos visai neatspindėjo. „Tero“ man labiau priminė seną taksistą ir tai sakau kaip didžiausią komplimentą.
Įsivaizduokite, kad penktadienio naktį niekaip negalite išsikviesti takso ir netgi „Bolt‘o“, kurį renkatės tik iš desperacijos, nes kelionė su vairuotojais, kurie pasitiki tik navigacija ir jos dešimt kartų ilgesniais nei realus atstumas aplinkkeliais nėra smagu. Galiausiai jūsų draugai prisimena, kad telefone turi prieš kelis metus išsaugotą kažkokio taksisto numerį ir pasiūlo juo paskambinti. Nespėjus pasibaigti pirmam skambučio signalui, taksistas atsiliepia ir pažada, kad lauks jūsų už penkių minučių ir padeda ragelį. Jis net nepaklausia adreso, bet jūs giliai širdyje puikiai žinot, kad jis pasitelks savo ekstrasensinius / taksistinius sugebėjimus ir jus ras. Po penkių minučių prie namo stovės jūsų karieta – 90-aisiais gimusi taksisto mašina. Vos įlipus į ją pajusite aitrų cigarečių, pavargusių odinių sėdynių, vyriško prakaito ir įkyrių cinamoninių mašinos kvepalų miksą, kuris kažkokiu magišku būdu dera. Pasisveikinęs su jumis taksistas pagarsins savo „Russkoje Radio“ tam, kad nereikėtų palaikyti pokalbio, už ką jūs būsite dėkingi. Pažvelgę į taksisto skaitliuką jūs pastebėsite, kad jis išjungtas ir taip greičiausiai jau gerą dešimtmetį. Savaime aišku, kad taksistas apmokestins jus pagal gražias akis ir užknisimo kelionės metu lygį. Galbūt šis apibūdinimas skamba keistai, bet būtent tokią atmosferą man sukuria šie kvepalai.
Vos užsipurškusi „Tero“ jutau ryškias pipiriukų, druskos, cinamono ir pačiulės natas, kurias sušvelninti bandė saldi karamelė, vetiveris ir medis. Ant mano odos „Tero“ laikėsi puikiai ir leido senu taksistu kvepėti geras 8 valandas, o kadangi juos ant savęs purškiausi gulėdama lovoje, tai dabar visa patalynė kvepia taip, lyg būčiau apturėjus karštą naktį su minėtu taksioru. Tad jeigu jums patinka pipirų natos kvepaluose ir alpstate nuo tradicinių, taksistus primenančių aromatų – „Tero“ skirti jums.
„Tero“ alternatyvos: Kilian „Black Phantom“, Parfums de Marly „Haltane“.
Vyriškų kvepalų basic bitch „Papilefiko“
Dar vienas „Nishane“ kolekcijos „Time Capsule“ aromatas – „Papilefiko“. Tai – uniseksinis (bet vėlgi labiau vyriškas), kardamonu ir citrusais kvepiantis kūrinys, kurį sukūrė žymusis parfumeris Dominique Ropion. Pagrindiniais akordais čia groja kardamono, kalendros, citruso, levandos, kiečio ir neįkyraus jazmino natos. Taip pat galima užuosti balzaminio kėnio, stirako (malonaus kvapo derva, išgaunama iš to paties pavadinimo medžio sakų) ir samanų akordų. „Papilefiko“ geriausiai skleisis vėsesniais rudens / žiemos sezonais, kai norisi pasipuošti sodriais, giliais aromatais, o ne kokiais greitai išgaruojančiais tualetais.

„„Papilia Efiko“ – išvertus iš esperanto kalbos reiškia „drugelio efektą“. Visai kaip drugelio efektas – chaotiškų sistemų visuma, kai net mažiausias veiksmas gali nulemti didelius pokyčius sistemoje, – taip ir vieno individo veiksmas galiausiai paveiks viso pasaulio tėkmę. Skleidžiantis nuotykių kupinas užuominas iš viso pasaulio, šis kvapas sukurtas tam, kad provokuotų ir sužadintų norą veikti“, – taip apie aromatą pasakoja kūrėjai.
Vos užsipurškusi „Papilefiko“ jutau ryškią kardamono ir citrusų draugystę, kurią papildė kalendros, levandos ir pušų dervos aromatai. Asmeniškai man „Papilefiko“ kvepia kaip eiliniai vyriški kvepalai, turintys levandos ir kardamono natų. Juose neradau nieko įspūdingo, įdomaus ar šnerves nuo jų gerumo išverčiančio. Įsivaizduoju, kad tokius kvepalus tėvui per Kalėdas dovanoja mama arba dukra su viltimi, kad tėvuko žudantį sieros kvapo prakaitą (jam blogai su hormonais, neteiskit) ši nišinė brangybė užmuš. Kvepalų išsilaikymas – tobulas, nuostabus, vienintelis ir nepakartojamas, tad TIKRU vyru kvepėsite visą dieną ir jei pasiseks – visą likusį gyvenimą.
„Papilefiko“ alternatyvos: Amouage „Enclave“, Penhaligon‘s „Halfeti“, Histoires de Parfums „1899 Hemingway“.
„Kredo“ – parfumerinė odos natų nūda
„Kredo“ – uniseksinis, kardamonu ir oda kvepiantis aromatas, kurį sukūrė parfumeris Jean-Louis Sieuzac. Pagrindiniais akordais čia groja kardamono, rožinio pipiro, kvepenės natos. Taip pat galima užuosti agarmedžio, odos ir sandalmedžio natų. Kaip ir jo kolegos, šis aromatas geriausiai skleisis rudens / žiemos sezonais ir yra gan sodrus bei įkyrus.

„„Kredo“, išvertus iš esperanto kalbos, reiškia „tikėjimą“. Įsitikinimai yra prielaidos, kurias laikome teisingomis. Jie kyla iš tikros gyvenimo patirties. Kadangi tikime tuo, ką patiriame, esame linkę manyti, jog mūsų įsitikinimai pagrįsti tikrove. Įsitikinimai formuoja mūsų patirtį ir yra svarbi, kone esminė tapatybės dalis. Nesvarbu, religiniai, moraliniai ar kultūriniai, jie atspindi tai, kas esame. Kurdami šiuos kvepalus, siekiame perteikti, kaip tikėjimai formavo žmonių gyvenimus ir kaip šie įvairūs įsitikinimai istoriškai sąveikauja bei konfliktuoja”, – tikina aromato kūrėjai.
Mano nekuklia nuomone, „Kredo“ yra pats nuobodžiausias šios „Nishane“ kolekcijos aromatas. Nors čia rasite stiprias kardamono, kvepenės, medžio ir odos natas, sukuriančias saldų, animalistinį vaibą, bet tų žadėtų pipiriukų čia su visomis savo išlavintomis šnervėmis tikrai nerasite. Vos užsipurškusi „Kredo“ jutau degėsių ir krapų (???) kvapą, kuris pagyvenęs ilgiau ant odos sušvelnėjo ir nusėdo ant manęs kardamoninio ūdo miksu. Kvepalų išsilaikymas – puikus, nuobodžia parfumerine nūda kvepėjau visą dieną, o paskui gerą pusvalandį bandžiau ją nusišveisti duše.
Jeigu esate alfa milijardieriai ceo, ieškantys perbrangintų, absoliučiai niekuo neišsiskiriančių vyriškų kvepalų, tai rekomenduoju išbandyti „Kredo“. Kitu atveju, galite net nesivarginti ir šiam šedevrui sakyti „KITAS“.
„Kredo“ alternatyvos: Tom Ford „Oud Wood“, Thameen „Carved Wood“.
Prabangi YSL „Libre“ pusseserė iš Turkijos – „Tempfluo“
Pabaigai pasilikau „Tempfluo“ aromatą, su kuriuo PAGALIAU grįžtame į moterims artimesnę kvepalų kategoriją. „Tempfluo“ – uniseksinis, citrusais ir mediena kvepiantis aromatas, kurį sukūrė ikoniškoji parfumerė Anne Flipo. Pagrindiniais akordais čia groja šafrano, mandarininio citrinmedžio, bergamotės, apelsinų žiedų, praline (ala šokoladinių saldumynų) ir arabinio jazminaičio natos. Taip pat galima užuosti kašmyro medienos, kedro ir vanilės natų. „Tempfluo“ dėl savo citrusinių / gėlinių natų yra gan draugiškas visiems metų laikams aromatas, tad kvepėti juo drąsiai galite visus metus.

„„Tempfluo“, išvertus iš esperanto kalbos reiškia „laiko srautą“. Pagal fizikos dėsnius, laiko tėkmė tėra iliuzija. Kadangi žmonija šiuo metu yra tame pačiame laiko tarpsnyje, šiuos kvepalus skiriame laiko vienybei. Primename, kad „visi gyvename tik vieną kartą ir turėtume mėgautis kiekviena diena“. Carpe diem!”, – apie sukurtą aromatą pasakoja „Nishane“ kūrėjai, bet man jų žodžiai skamba labai klišiškai. Deja, aš čia to laiko srauto nemačiau, tik YSL „Libre“ padielką.
Vos užsipurškus „Tempfluo“ mane ištiko parfumerinis dejavu – šie kvepalai man labai priminė šių dienų hitą YSL „Libre“. Beje, ar žinojote, kad „Libre“ kūrėjai savo kūrinyje specialiai naudojo tradiciškai vyriškomis laikomas natas, tokias kaip levanda, ambra, kedras, muskusas, karčiojo apelsino aliejus ir pan.? Taip jie elgėsi norėdami sukurti tikros, drąsios, vyrams kiaušus laisvalaikiu traiškančios superbobos kvepalus ir jiems pavyko!
Bet grįžkime prie „Tempfluo“, kuriuos uostant pajutau, kaip mano šnerves užlieja gėlių, citrusų ir kašmyro aromatai. Turiu išlikti kritiška ir jus įspėti, kad šie kvepalai man nepasirodė niekuo įspūdingi ir jau geriau maudyčiausi „Librėj“ su visu savo ubagišku biudžetu. Vienas didžiulis pozityvas, kurį įžvelgiu šiuose kvepaluose – puikus išsilaikymas, tad brangesne „Libre“ versija garantuotai kvepėsite 24/7.
„Tempfluo“ man primena smagų „karalevos tos, kurioms per 30-imt” vakarėlį, kurio metu susitikiusios moterys laka „Alitos“ šampę tam, kad paskandintų slegiantį liūdesį širdyje dėl to, kad vis dar neturi nei karjeros, nei vyro, nei pinigų (pasirodo, kad žvakės iš „Aliekspreso“, kurias su antkainiu pardavinėja savo „Vintede“ milijardų neatnešė), tik ašarų ir jų pigių kūno dulksnų miksas, sklindantis ore. Nebijokit, šie kvepalai nesukelia depresijos, čia tik mano įspūdžiai ir asmeninė patirtis!!!
„Tempfluo“ alternatyvos: YSL „Libre“, YSL „Libre Intense“.
Reziumė: „Time Capsule“ kolekcija yra prabangi parfumerinė vidutinybė
Nusprendusi išbandyti „Nishane“ „Time Capsule“ kolekciją nusiteikiau labai pozityviai. Peržvelgusi kvepalų natas fantazavau, kad jie bus tobuliausi mano rudens / žiemos palydovai, bet taip nenutiko. Ši kolekcija turi tokių senų, sunkių, vyriškų kvepalų vaibą, kurio nesušvelnino nei talentingi elitiniai kūrėjai, nei prabangi „Nishane“ koncepcija. Vienintelis pliusas, kurį įžvelgiu mėgindama šios kolekcijos aromatus – nepriekaištingas kvepalų ekstraktų išsilaikymas ir kokybė, kuria garsėja „Nishane“.
Jeigu mane pagrobtų plėšikai ir pridėję užtaisytą ginklą prie smilkinio sakytų: „pasirenki vieną kvapą iš šios kolekcijos arba būsi nužudyta su visom savo kvapomaniškom šnervėm“, tai pasirinkčiau tą seną taksistą priminusius „Tero“, nes jie yra panašūs į mano išmylėtuosius Parfums de Marly „Haltane“, kvepiančius kadagiais ir šokoladiniais saldainiais (dėl jų jau planuoju parduoti savo inkstą, o gal net ir du).
Reziumuojant, jeigu norite kvepėti kaip senas taksistas – „Tero“ verti jūsų šnervių. Nežinote ką padovanoti savo tėvui jubiliejaus / Kalėdų / Velykų / vardadienio proga? Bankrutuokit ir pirkit „Papilefiko“, kurių šiam nusiplauti nuo savo prakaituoto kūno niekaip nepavyks. Ieškote naujų kvepalų su odos / medžio natomis? Jūsų dėmesio lauks „Kredo“. Ir galiausiai, jeigu norite prabangesnės YSL „Libre“ versijos – parduokite savo inkstą ir būtinai įsigykite „Tempfluo“!
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ