
Sveiki, gerbiamieji kvepalų fanai ir tie, kurie gyvenime trokšta nesmirdėti. Šiandien į savo kvapnų tinklaraštį grįžtu su gaivių ir vasarinių Maison Margiela kolekcijos „Replica“ kvepalų apžvalga. Jums papasakosiu apie: apsauginiu kremu nuo saulės kvepiantį „Beach Walk“, tingų savaitgalio rytą lovoje primenantį „Lazy Sunday Morning“ , citrinų aromatu gaivinantį „Under the Lemon Trees“ ir mano asmeninį favoritą, murzės džiaugsmą, kvepiantį muilu „Bubble Bath“. Tad prisisekite saugos diržus, išsipūskite savo kvapomaniškas šnerves ir lekiam į dar vieną, vasaros siautulio kupiną parfumerinę kelionę!!!!
„Maison Margiela“ – avangardisto mados kūrėjo kūdikis
„Maison Margiela“ (anksčiau vadinosi „Maison Martin Margiela“) – prancūzų mados namai, kuriuos 1988 metais įkūrė belgų dizaineris, talentingasis avangardistas Martin Margiela. Šiandien, pasikeitus mados namų „Maison Margiela“ savininkams, nuspręsta išbraukti kūrėjo vardą iš pavadinimo, bet jo estetinės paieškos branginamos iki šiol. Įdomu tai, kad „Maison Margiela“ kūrėjai mados namų vardą bandė gaivinti pasitelkę net žymųjį dizainerį John Galliano, kurį kadaise triukšmingai atleido „Dior“ (tiesa, mados namams kūrėjo išėjimas į naudą neišėjo).

Pirmąją kvepalų liniją mados namai „Maison Margiela“ pristatė 2010 metais. Tuomet dienos šviesą išvydo parfumerės Daniela (Roche) Andrier sukurtas aromatas „Untitled“. Pagrindinė šio aromato idėja buvo žaluma po lietaus, atskleista pasitelkiant galbano, karčiojo apelsino, jazmino, bukmedžio, kedro, muskuso natas. Konceptualų flakoną „Untitled“ aromatui sukūrė žymus prancūzų menininkas Fabien Baron. 2011 metais išleistas „Untitled L‘Eau“. Galiausiai, 2012 metais buvo išleista kol kas sėkmingiausia mados namų parfumerinė kolekcija „Replica“, kurios autoriai: parfumeriai Daniela (Roche) Andrier, Dominique Ropion, Louise Turner, Fanny Bal, Jacques Cavallier, Marie Salamagne, Alienor Massenet, Maurice Roucel, Alexandra Carlin, Carlos Benaim ir Fabrice Pellegrin.

„Replica“ – garsiosios Margiela drabužių kolekcijos, išleistos 1994 metais pavadinimas. Tuo metu iš viso pasaulio surinkti originalūs aksesuarai tapo vyriškos ir moteriškos kolekcijos dalimi teigiant, kad unikalus ir kūrybiškas drabužis peržengia sezoniškumo ir mados ribas bei gali būti prikeliamas naujam gyvenimui. Drabužių kolekcijos įkvėpta „Replica“ aromatų kolekcija išreiškia idėją, kad įvairūs kvepalai gali padėti atkurti praeities akimirkas ir olfaktorinius prisiminimus, sukeldami vaizdinius, išreiškiančius mūsų kolektyvinę pasąmonę ir asmeninę patirtį.
Kalbant apie „Replica“ aromatus svarbu paminėti, kad visi Maison Margiela kvepalai yra EDT, tad turiu puikią progą greitai ir neskausmingai jums paaiškinti kvepalų klasifikaciją. Kvepalai yra klasifikuojami pagal grynųjų kvepalų sudedamųjų dalių kiekį alkoholyje. Primenu, kad kvepalus sudaro „tikrosios dalys“ ir alkoholis. Kai kalbama apie kvepalų sudedamąsias dalis, kalbame apie GRYNĄSIAS dalis, kuriose alkoholis nėra įskaičiuojamas. Parfumeriniame pasaulyje kvepalų klasifikacija užkoduota santrumpomis, iš kurių pagrindinės: PP, EDP, EDT ir EDC.
PP (PURE PARFUM) – reiškia tikrus kvepalus, kuriuose aromatinių dalių yra 20-40 %. Tai yra stipriausios koncentracijos kvepalai, kurių kainos paprastai būna kosminės (ir pelnytai).
EDP (EAU DE PARFUM) – reiškia parfumuotą vandenį, kuriame aromatinių dalių yra 15-25 %.
EDT (EAU DE TOILETTE) – reiškia tualetinį vandenį, kuriame aromatinių dalių yra 10-20 %. Įdomu tai, kad vyriškuose kvepaluose EDT aromatinių dalių koncentracija būna dar mažesnė ir siekianti 6-12 %.
EDC (EAU DE COLOGNE) – reiškia odekoloną, kuriame aromatinių dalių bus 2-5 %. Paprastai odekoloną vertina iš šiltų kraštų kilę žmonės, ieškantys gaivaus, dažniausiai citrusinio aromato.
Tiesa, reikia suprasti, kad visi šie skaičiai tėra techniniai kvepalų duomenys. Kaip vienas ar kitas aromatas ant jūsų išliks priklauso tik nuo jūsų pačių ir jūsų odos pH. Tai vienintelis logiškas indikatorius nurodantis, ar oda draugauja su pasirinktais kvepalais, ar ne.
Įdomu tai, kad „Maison Margiela“ kūrėjai savo internetinėje svetainėje šalia savo kvepalų taip pat pateikia trumpus patarimus, kaip teisingai kvepintis. Taisyklės paprastos ir senos kaip pasaulis, bet trumpai jas apibendrinsiu parfumerijos dundukams. Kūrėjai rekomenduoja kvepalais pasipurkšti iš karto po dušo, ant drėgnos odos. Taip pat rekomenduojama kvepalus purkšti ant pulso čiuopimo taškų (pvz.: šalia miego arterijos ant kaklo, prie širdies, prie alkūnės linkio, vidinėje riešo pusėje ir pan.) tam, kad išgautume stipresnį kvepalų efektą. Dar siūloma kvepalus ant savęs purkšti 15-20 centimetrų atstumu, kad šie maloniau išsisklaidytų. O jeigu siekiate maksimaliai išgauti naudojamų kvepalų efektą, tai, pasak kūrėjų, rekomenduojama papurkšti kvepalų į orą ir pro tą parfumerinę dulksną praeiti. „Maison Margiela“ kūrėjai visiems bėdžiams taip pat primena, kad NEGALIMA po kvepalų pasipurškimo iš karto trinti savo odą, nes taip atliksite nusikaltimą prieš žmoniją ir sugadinsite visą kvepalų konstrukciją. Žinau, kad patyrusiems kvapomanams tai yra neįdomi informacija, bet kartojimas – mokslų motina, bakaratų gerbėjoms šios žinios pravers.
Visos „Maison Margiela“ aromatų teisės priklauso prancūzų kosmetikos koncernui „L‘oreal“. „Maison Margiela“ parfumerinėje kolekcijoje šiuo metu – 31 originalus aromatas, o apie keturis iš jų pakalbėkime plačiau.
Kvepiu kaip kremas nuo saulės su „Beach Walk“
Ar kada nors svaigote dėl apsauginio kremo nuo saulės kvapo ir svajojote kvepėti kaip jis? Jeigu taip, tai sukluskit, nes „Replica“ kolekcijos kūrinys „Beach Walk“ išpildys visas jūsų parfumerines fantazijas. „Beach Walk“ – vaisinis / gėlinis aromatas, skirtas moterims, kurį 2012 metais sukūrė parfumeriai Jacques Cavallier (žymus kūrėjas, kurio parfumeriniame CV rasite tokius prekės ženklus kaip: „Nina Ricci“, „Bvlgari“, „Calvin Klein“, „Dior“, „Diesel“, „Jean Paul Gaultier“, „Kenzo“, „Louis Vuitton“ ir t.t.) ir Marie Salamagne (vienas populiariausių parfumerės kūrinių – „Dolce&Gabbana“ „Pineapple“, taip pat ji prisidėjo prie ikoniškojo YSL „Black Opium“ sukūrimo). Pagrindiniais akordais „Beach Walk“ kūrinyje groja: gaivi bergamotė, citrina, rožinis pipiriukas, kokosų pienas, kvapioji kananga (aka ylang-ylang). Taip pat galima užuosti heliotropo, muskuso, benzoino (tokia balzamo dervos rūšis, gaunama iš dviejų rūšių medžių – melsvojo stirako arba sumatrinio stirako ir turinti lengvą dervos kvapą) bei kedro natų. Maison Margiela „Beach Walk“ puikiai tiks karštomis vasaros dienomis, kai norisi lengvų, gaivių, gėlinių kvepalų.

„Beach Walk“ tai – kaitrūs šviesos spinduliai, ryški saulė, smėlėta oda, druskos skonis, jūros vėjas ir kremas nuo saulės, kuriuo religiškai tepasi atsakingi poilsiautojai. Šis kūrinys tobulai įamžina saulės spindulių nubučiuotos odos pojūtį, kurį čia sukuria kokosų pienas ir muskusas. Taip pat maloniai nosį kutens šlakelis bergamotės, tobulai sumaišytos su kvapiąja kananga.
Vos užsipurškusi „Beach Walk“ jutau ryškias citrusų, kokoso, kremiškojo ylang-ylang natas, kurios aštriausiai palietė nosį. Neužilgo kvapas aprimo ir pradėjo jaustis rožinis pipiriukas, heliotropas, muskusas ir kedras, tarsi nuleidžiantys šį lengvą, gėlinį aromatą ant žemės. Pirma ir paskutinė asociacija, užuodus šiuos kvepalus labai paprasta – jie kvepia lygiai taip pat, kaip apsauginis kremas nuo saulės. Ar aš užuodžiu žmonių prikimštą Palangos nudistų pliažą, per kurį kas pusvalandį su krepšiu prabėga „Žaros“ čeburekų berniukas? Tikrai ne. „Beach Walk“ man yra švarus ir kliniškas, nieko bendra su pliažo čeburekais ir mūsų nusysiota Baltijos jūra neturintis aromatas. Šių kvepalų išsilaikymas ant mano odos buvo silpnokas – kremą nuo saulės ant savo odos jutau 3 valandas. Mano nekuklia kvapomaniška nuomone, šie kvepalai nėra niekuo ypatingi, prastokai išsilaiko, o ir kvapas yra labai lengvas, babos rankinuko neprimenantis, kaimynų, važiuojančių tuo pačiu liftu namo negąsdinantis, tad KOKIA PRASMĖ??
Jeigu jūs mėgstate kokosines natas, lengvus ir neįkyrius kvepalus bei savo pasibuvimo pliaže neįsivaizduojate be storo sluoksnio kremo nuo saulės – jūs privalote išmėginti „Beach Walk“. Šiuos kvepalus dėvinčius įsivaizduoju žmones, kurie eidami prie jūros kantriai susipakuoja visą pikniką, palapinę, kėdes, skėtį, kremą nuo saulės ir visa tai sugeba sutalpinti į vieną didelį paplūdimio krepšį. Kaip jie tai daro, aš tikrai nežinau – man tai yra tikra mistika.
„Beach Walk“ alternatyvos: Giorgio Armani „Sun di Gioia“, Tom Ford „Soleil Blanc“, Juliette Has A Gun „Vanilla Vibes“, Mugler „Alien Goddess“ (myliu Mugler!)
Tingus sekmadienio rytas su „Lazy Sunday Morning“
Pakalbėkime apie dar vieną lengvą, šviesų, gaivų Maison Margiela „Replica“ kolekcijos aromatą „Lazy Sunday Morning“. Pavadinimas išduoda viską – šie kvepalai tikrai primena tingų savaitgalio rytą vasarnamyje, kuomet nereikia niekur skubėti, galima lovoje tingiai išgerti kavos, perskaityti literatūrinės pornografijos romaną arba skaitalą apie bitkoinus (čia jau pagal jūsų poreikius). Gyvenimas tą rytą yra gražus, galvos neslegia banalūs kasdienybės rūpesčiai, mokesčiai bei kitos suaugusiųjų pasaulio problemos.
„Lazy Sunday Morning“ – uniseksinis (nors mano seksistine nuomone labiau moteriškas), gėlinis / medinis aromatas, kurį 2013 metais sukūrė parfumerė Louise Turner (ji taip pat sukūrė populiariuosius, seksualių moterų visame pasaulyje taip mėgstamus Carolina Herrera „Good Girl“). Pagrindiniais akordais čia groja aldehidų, pakalnutės, kriaušės, rožės, iriso ir apelsinų žiedų natos. Taip pat galima užuosti muskuso, Indonezijos pačiulės, muskusinės ybiškės sėklos akordų. Šie kvepalai ant odos geriausiai skleisis pavasario / vasaros sezonais, kai norisi gaivių, gėlinių kvapų.

Vos užsipurškusi „Lazy Sunday Morning“ jutau ryškias aldehidų švaros, pakalnutės, vaisių ir muilinės rožės natas. Pagyvenęs ant odos ilgiau kvapas pradeda skleistis, pasijaučia irisas, apelsinų žiedai, muskusas ir labai lengvas pačiulės aromatas. Kalbant apie kvepalų išsilaikymą, jis taip pat yra nekoks, ant mano odos „Lazy Sunday Morning“ gyveno 3-4 valandas. BANALU.
Šie kvepalai man priminė švarios, dar nepribezdėtos patalynės kvapą, sumaišytą su gėliniais kvepalais. Šį potyrį pagilina muskuso ir iriso natos, tarsi suteikdamos kvepalams gilesnę, ne tokią nuskalbtą prasmę. „Lazy Sunday Morning“ turėtų pamėgti labai tvarkingi, betvarkės visa širdimi (ir kitomis strateginėmis vietomis) nemėgstantys žmonės, kuriems netrukdo aštresni skalbiklių kvapai. Jeigu sutiktumėte vyrą, kuris kvepia „Lazy Sunday Morning“, galiu duoti ranką nukirsti, kad jis moka sukurti net ir po sunkios cardio treniruotės nesmirdinčio, religiškai „Dove“ muilą ir dezodorantą naudojančio žmogaus, sugebančio nuleisti klozeto dangtį, įspūdį. Gaivu, švaru, romantiška ir kvepia patalyne – ko daugiau ir tereikia mums, paprastiems mirtingiesiems, ar ne?
Nors šie kvepalai man didelio įspūdžio nepaliko (nesu gėlinių kvepalų, turinčių ryškias rožių natas gerbėja, man rožė visuomet atsiduoda pigiu muilu ir nieko su savo šnervėmis negaliu padaryti), jie neturi kažkokio ypatingo cinkelio, bet tai yra gražiai sukomponuotas, gaivus ir šviežas aromatas jūsų ankstyvam rytui, kuris tikrai neužknis, neįkyrės ir neatsibos (nes greitai išgaruos, haha!).
„Lazy Sunday Morning“ alternatyvos: Narciso Rodriguez „For Her“, Juliette Has A Gun „Romantina“ ir „Lady Vengeance“, Chloe „Eau de Parfum“.
Citrininė gaiva su „Under The Lemon Trees“
Trečioji šio įrašo žvaigždė – „Replica“ kolekcijos citrusinis, uniseksinis aromatas „Under The Lemon Trees“. Šiuos kvepalus 2018 metais sukūrė parfumerė Violaine Collas (ji taip pat sukūrė tokius puikius aromatus kaip Amouage „Honour Woman“ ir mano mylimas BDK „Crème de Cuir“. Ši kūrėja turi išskirtinį ir labai prabangų skonį). Pagrindiniais akordais čia groja laimas, kartusis apelsinas, kardamonas, žalioji arbata, matė. Taip pat pasistengus galima užuosti kalendros, baltojo muskuso, kedro ir švitrūno natų. „Under The Lemon Trees“ puikiai draugaus su jūsų oda pavasario ir vasaros sezonais, kuomet norisi dieną pradėti su ryškia citruso nata.

Vos užsipurškusi „Under The Lemon Trees“ jutau laimo, žaliosios arbatos, kardamono ir karčiojo apelsino natas. Jos buvo ryškios, gaivios, nukėlusios mane su visomis šnervėmis pagulėti po citrinmedžiu, ant kurio noksta sultingos citrinos. Ilgiau pagyvenęs ant odos šis aromatas pradeda demonstruoti savo lengvas kalendros, muskuso, kedro ir švitrūno natas, bet jos gan blankios. Šie kvepalai man priminė Elizabeth Arden hitą „Green Tea“, tik „Replica“ versija turėjo žalesnes ir ryškesnes citrusines natas. Ant mano odos kvepalai gyveno prastokai, citrinų medžiais kvepėjau vos 3 valandas.
Jeigu svajojate pabėgti į kokį Italijos kaimą, kuriame jus įsivaikintų vietinė gyventoja baba, auginanti citrinmedžius ir jus maitinanti picomis bei tiramisu, tai „Under The Lemon Trees“ puikiai atkurs šią atmosferą. Įsivaizduokite, kad sočiai privalgę parpiate po citrinmedžiu, o jūsų veidą maloniai glosto šiltas Viduržemio jūros vėjas. Jūs nusprendžiate nuo medžių nusirankioti kelias citrinas ir vakare pasigaminti gaivaus citrinų limonado. Nors jūsų oda jau trečią kartą skaudžiai lupasi nuo Italijos saulės trečio laipsnio nudegimo, bet jūs esate laimingi.
Nenoriu pasirodyti negatyvi kvepalų vertintoja, bet išbandžius trečiąjį „Replica“ kolekcijos kvapą, mano įspūdžiai labai vidutiniški. „Under The Lemon Trees“ man priminė visus anksčiau mėgintus žaliosios arbatos, sumaišytos su citrusais, aromatus. Suprantu, kad šis Maison Margiela kūrinys yra gilesnis, jo natos elegantiškai sumaišytos, bet tai nepakeičia to pirminio nykaus įspūdžio.
Jeigu mėgstate gaivius, citrininius aromatus ar šiaip citrinmedžius – rekomenduoju išbandyti šį „Replica“ kolekcijos kūrinį. Taip pat jeigu jūs savo gyvenimo neįsivaizduojate be Elizabeth Arden „Green Tea“ ar L‘Occitane „Verveine“ – PAGALIAU SUAUKIT IR IŠBANDYKIT KAŽKĄ NAUJO!!! Naujai, ne tokiai nuvalkiotai pradžiai puikiai tiks „Under The Lemon Trees“ kūrinys.
„Under The Lemon Trees“ alternatyvos: Lanvin „A Girl In Capri“, Valentino „Donna Rosa Verde“, L‘Occitane „Verveine“, Calvin Klein „CK One“.
Kvepiu kaip muilas su „Bubble Bath“
Maison Margiela „Replica“ kolekcijos kvepalų apžvalgą norėčiau pabaigti su asmeniniu favoritu – muilu kvepiančiu „Bubble Bath“. Tai – uniseksinis, gėlinis / medinis aromatas, kurį 2020 metais sukūrė jau anksčiau minėta parfumerė Violaine Collas. Pagrindiniais akordais čia groja muilo, bergamotės, levandos, rožės, jazmino natos. Taip pat galima užuosti kokoso, baltojo muskuso ir mano mylimosios pačiulės akordų. Manau, kad šie Maison Margiela kvepalai iš visų mano bandytų yra labiausiai universalūs ir sezoniniai pokyčiai jų sugadinti neturėtų.

„Bubble Bath“ mane, murzę, nukėlė tiesiai į vonią ir man, nemėgstančiai vandens ir prausimosi apskritai, tai LABAI PATIKO! Aš turiu tokį įtarimą, kad praeitame gyvenime skendau, nes niekaip kitaip logiškai negaliu paaiškinti savo neapykantos vandeniui. Prausimasis kasdien man yra didžiausia šios planetos kančia ir nieko sau negaliu padaryti. Vos užsipurškusi „Bubble Bath“ pajutau ryškias muilo, bergamotės natas, kurias netrukus papildė levandos, rožės ir neįkyraus jazmino (esu pagarsėjusi jazmino nekentėja, tai žinau, ką kalbu) akordai. Ilgiau pagyvenę ant odos kvepalai atskleidė savo kokoso, muskuso ir žalios pačiulės natas. Ant mano odos „Bubble Bath“ gyveno apie 5 valandas, kurių dėka jaučiausi švari, tarsi ką tik nusipraususi.
Jeigu reikėtų tiksliausiai apibūdinti, kaip kvepia „Bubble Bath“, tai neabejodama sakyčiau, kad elementariausiu „Dove“ muilu. Jis turi tokį specifinį, muilinį (šokas, žinau – muilas kvepia muilu) kvapą, papuoštą levandų motyvais. Jeigu jūs po ilgos dienos mėgstate atsipalaiduoti vonioje, į kurią supylėte visus turimus eterinius aliejus, tai „Bubble Bath“ kūrinys jums turėtų patikti. Šį Maison Margiela kūrinį taip pat turėtų pamėgti žmonės, neturintys problemų su higiena ir tie, kurių neerzina paprasto muilo kvapas. Jeigu jūs esate žmonės, kurie vos atvažiavę į SPA lekia pasėdėti į džiakuzę, kurioje su keliais diedais, perkopusiais penkiasdešimtmetį, pusvalandį politikuosit iki tol, kol susiraukšlės oda – „Bubble Bath“ verti jūsų dėmesio. Taip pat šie kvepalai verti mano dėmesio, nes esu murzė, per gyvenimą einanti su mantra „prausiasi tie, kurie tingi kasytis“, tad siekdama visiems įrodyti, kad esu švaruolė, „Bubble Bath“ naudočiau kaip šnervinę iliuziją.
„Bubble Bath“ alternatyvos: Clean „Simply Soap“, Calvin Klein „Obsessed“ ir „CK2”.
Reziumė: nuobodu, šnervinio orgazmo nesukelia, bet kokybiška
Susipažinusi su Maison Margiela „Replica“ kolekcija susidariau įspūdį, kad tai nėra kažkuo įspūdingi, ypatingi kvepalai, sukeliantys šnervinį orgazmą. „Replica“ aromatai man primena kvepalus iš „L‘Occitane“ ar „Bodyshop“ parduotuvių, tik jose kainos žmogiškesnės. Perkant ten aromatus jūs ne taip greitai save įvarysite į bankrotą, tai vyks palaipsniui.
Maison Margiela „Replica“ man – banaloka, bet kokybiška kolekcija, kurioje gausu sezoninių aromatų ir malonius prisiminimus sukeliančių kvapų. Nors Maison Margiela kūriniai nėra pats ekonomiškiausias kvapomano pasirinkimas, visgi manau, kad mados namų kuriamų kvepalų kokybė tą kainą atperka. Jie yra geri, bet tiesiog… nuobodoki.
Reziumuojant, jeigu alpstate užuodę apsauginį kremą nuo saulės – siūlau išbandyti „Beach Walk“. Mėgstate švarios patalynės aromatą, nuteikiantį tingiam laisvadienio rytui? „Lazy Sunday Morning“ tobulai jį įprasmins. Svajojate pabėgti į Italijos kaimą auginti citrinmedžių ir gyvenime nuoširdžiai tikite, kad kai Dievas duoda citrinų, reikia pasidaryti limonadą? „Under The Lemon Trees“ taps geriausiais jūsų draugais. Na, o jeigu mėgstate praustis ir valandų valandas su knyga mirkti vonioje – „Bubble Bath“ išbandyti yra privalu!
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ