
Sveiki, gerbiamieji kvapomanai ir kvepėti, o ne smirdėti mėgstantys žmonės! Nors mėgstu rašyti ilgas kaip gyvenimas parfumerines apžvalgas, pamąsčiau, kad būtų smagu savo blog‘e pasidalinti ir trumpais įspūdžiais apie kvapus, kuriuos išbandžiau, neapsiribojant tik visa vieno prekės ženklo testerių kolekcija. Tad pasitarusi su protingiausiu žmogumi pasaulyje (savimi) nusprendžiau pristatyti jums BLITZ apžvalgas, kuriose papildomai trumpai ir koncentruotai pristatysiu jums išbandytus kvapus. Tad prisisekite saugos diržus, stipriai įkvėpkite pro savo išlavintas, kvapomaniškas šnerves ir važiuojam trumpai kelionei su Initio „Oud for Happiness“ ir Thameen „The Hope“.
Ieškojau laimės kartu su Initio „Oud for Happiness“ (neradau)
„Initio“ – lotyniškas žodis, turintis dvi reikšmes: „kilmė“ ir „iniciacija“, tad su tokiu prekės ženklo pavadinimu – menki juokai. „Initio“ savo aprašymuose sako: „Jūsų iniciacija į kvapo galią prasideda čia ir dabar“. Koks šaunus, pusiau satanistinis-ritualinis prekės ženklo pažadas! Tikiuosi, kad po jo nereikės dėl savo gerbūvio aukoti kokios vargšės ožkos…
„Initio Parfums Prives“ – išskirtinis, nišinis prancūzų parfumerijos prekės ženklas, savo kvapus pradėjęs leisti 2015 metais ir sėkmingai veiklą tęsiantis iki šiol. „Initio Parfums Prives“ aromatai kuriami bendradarbiaujant su žymiais parfumeriais, tokias kaip: Alexandra Kosinski (dirbo su „Versace“, „Trussardi“, „Playboy“, „Moschino“), Pierre-Constantin Guéros (kvapus kūrė „Trussardi“, „Lanvin“, „Givenchy“, „Ferrari“, „Carolina Herrera“ ir t.t.) , Maurice Roucel (dirbo su „Le Labo“, „Lancome“, sukūrė mano paauglystės hitą „DKNY Be Delicious“ ir t.t.), Alberto Morillas (sukūrė daugybę kvapų „Bvlgari“, „Killian“, „Calvin Klein“ (ypač garsųjį „CK One“), „Cartier“, „Chopard“, „Dolce&Gabbana“ („Light Blue“ gerbėjai – sukluskit, tai jūsų kūrėjas), Guillaume Flavigny (dirbo su „Valentino“, „Giorgio Armani“, „Elizabeth Arden“) ir Hamid Merati-Kashani (daugiausiai dirba su JAE nišiniais, prabangiais parfumeriniais prekės ženklais). Šiuo metu „Initio“ kolekcijoje puikuojasi 16 prabangių aromatų.
Greičiausiai, populiariausias šio prekės ženklo kvapas būtų visiškas kvapomanų hitas „Oud for Greatness“, apie kurį sklando įvairiausios legendos, o apie amžiną kvepalų išsilaikymą ir didelę kainą (tik niekingi 270 euriukų, kas čia yra mums, NEubagams?) neužsičiaupdami šneka juos išbandę kvapų entuziastai. Visi „Oud for Greatness“ fanai labai laukė 2021 metais pasirodžiusio „Oud for Happiness“ kurį turėjau garbės išmėginti ir aš.

Ar kvapas gali padaryti mus laimingesnius? „Oud for Happiness“ – tarsi kvepiantis portalas į šiuolaikinę palaimą, suteikiančią prabangos ir pasitikėjimo savimi jausmą. Tiesą pasakius, aš nelabai tos palaimos pabandžiusi šio ūdo pajutau, mat pirma mintis, kuri man kilo užsipurškus šio aromato buvo: „Ir vėl smirdukas…“, bet tai buvo tik pirminis įspūdis, kuris vėliau pasirodė esąs klaidingas.
Įdomu tai, kad „Initio“ kurdami „Oud for Greatness“ ir „Oud for Happiness“ naudojo agarmedį – tokį alavijo medį, kuris nuo seniausių laikų žinomas kaip psichoaktyvią ir dvasinę dimensiją (kad ir ką tai reikštų, aš per blaivi šiam žodynui) suaktyvinantis ingredientas.
„Oud for Happiness“ – uniseksinis, medinis aromatas. Pagrindiniuose kvapo akorduose galima užuosti švelnių prieskonių, kreminės vanilės, citruso, muskuso, ūdo, žalėsių ir medienos. Taip pat galima atrasti bergamotės, imbiero, saldymedžio, kedro ir vaistažolių natų.
Šis kvapas labiau tiks užknisančiai tamsioms rudens / žiemos dienoms, kuomet taip trūksta laimės ir pozityvo. „Oud for Happiness“ ant mano odos kvepėjo labai kremiškai, vaistažoliškai, o to pavadinime esančio ūdo aš beveik nejutau, nebent kvapui pagyvenus ant odos pusę dienos šis pradėjo ryškėti, priminti apie savo egzistenciją. Kažkoks vietinės reikšmės kvapomanas viename forume rašė: „Pasikvepinęs šiuo aromatu norėjau dainuoti Pharrell Williams hitą „Happy“!“, su kuo asmeniškai nesutikčiau, mat pirma muzikinė asociacija, kilusi išbandžius šį aromatą būtų senos, depresuotos babcės iš Rusijos šansonas. TEBŪNIE, teiskite mane už tai, kad aš nesuprantu PRABANGOS, nesuprantu ŪDO ir nesuprantu LAIMĖS, bet „Initio“ šiuo kvapu manęs visai nesužavėjo. Kvapo išsilaikymas – taip pat labai vidutinis, kas mano nuomone nelabai adekvatu žinant jo kainą (tik vargani 280 eur).
„Oud for Happiness“ įsivaizduoju nešiojančius tuos, kuriems patinka kreminiai, vanile dvelkiantys, bet visai nesaldūs kvapai, savyje turintys ūdo ir muskuso stiprumo, kuris visus išsiblaškiusius svajotojus prilaikys ant Žemės. Taip pat, jeigu norite užknisti savo ofiso kolegas, greičiausiai turėtumėte rinktis šį aromatą, mat jis nėra pats draugiškiausias prašalaitėms nosims. Jeigu norite kvepėti kaip trauktinė „Trejos Devynerios“, sumaišyta su prabangiausia vanile ir saldymedžiu – „Oud for Happiness“ vertas jūsų dėmesio ir nosių.
„Oud for Happiness“ alternatyvos: „Oud for Greatness“, „Xerjoff Erba Pura“.
Vilties paieškos su Thameen „The Hope“ (radau)
„Thameen“ – nišinis britų parfumerijos prekės ženklas, įkurtas 2013 metais. „Thameen“ mėgsta derinti rytietišką prabangą ir vakarietišką rafinuotumą, kuriuos stengiasi įprasminti savo kurtuose kvapuose. Įdomu tai, kad „Thameen“ kiekvieną savo parfumerinį šedevrą įkvepia sukurti brangiausi pasaulio brangakmeniai ir jų užburiančios istorijos. Šis prekės ženklas tiki, kad juvelyriniai dirbiniai ir kvepalai yra tarsi statuso, religijos, turto, grožio ir meilės simboliai, atsiradę iš ilgų ir artimų santykių, kuriuos norėjo įprasminti mūsų kolegos žmonės. Nuo senovės genčių iki aukštosios mados – kvepalai ir juvelyrika tapo savotišku mūsų civilizacijos centru. Šiuo metu „Thameen“ kolekcijoje – 29 išskirtiniai kvapai ir apie vieną iš jų – „The Hope“ noriu jums šiandien papasakoti daugiau.

„The Hope“ aromato istorija pasakoja apie „Vilties Deimantą“ – vieną garsiausių pasaulio brangakmenių, skaičiuojančių kelis šimtmečius. Jis pasižymi žavinga ir labai reta mėlyna spalva, per kurią atsiskleidžia raudonas fosforescencinis švytėjimas. Šį brangakmenį dėvėjo sultonai, karalienės, žymiausia pasaulio aristokratija ir tokios unikalios istorinės asmenybės kaip Prancūzijos karalienė Marija Antuanetė.

Įdomu tai, kad būtent šis deimantas įkvėpė sukurti didžiulę, filme „Titanikas“ matytą juvelyrinę širdį – pakabuką, kuris spėju, kad kainavo daugiau nei pats paskendęs laivas, bet nesigilinsiu, mat nesu juvelyrikos ekspertė.

„The Hope“ – uniseksinis, medinis kvapas, išleistas 2015 metais. Pagrindinius šio kvapo akordus sudaro švelnūs prieskoniai, gintaras, cinamonas, medis, ūdas, balzamikas. Taip pat galima užuosti gvazdikėlių, miros, kedro, labdanumo, vetiverio, muskuso.
Vos užsipurškusi „Vilties“ ant savo riešo pagalvojau, kad šis kvapas turėtų labai patikti visiems cinamono ir gvazdikėlio gerbėjams, kurie žiemos neįsivaizduoja be karšto vyno su prieskoniais, imbierinių sausainių ir sunkių smilkalų, kurie savo jaukumu apgaubia kiekvieną kambarį. Šis aromatas puikiai tiks žiemos / rudens laikui, kuomet norisi to prieskoninio jaukumo, ką puikiausiai serviruoja šis „Thameen“ kūrinys. Didžiausias šio aromato minusas mano nuomone – prastokas išsilaikymas, mat ant mano odos šis neišbuvo net kelių valandų. O gaila! Nes kvapas – labai jaukus, o pasidabinusi juo jaučiausi taip, tarsi plūduriuočiau karšto vyno puode kartu su keliais gvazdikėliais…
„The Hope“ alternatyvos: „Black Afgano Nasomatto“, „Creed Aventus“, „Tom Ford Noir de Noir“.
Reziumuojam: laimės neradau, bet vilties – šiek tiek
„Thameen“ ir „Initio“ parfumerijos prekės ženklai panašūs vienas į kitą savo prabanga, elegancija ir rytietiškais motyvais, kurių užuominos pasislėpusios kiekviename šių kūrėjų aromate. Ar šiuos prekės ženklus įsimylėjau ir neįsivaizduoju savo banalaus, ubagiško gyvenimo be jų? Tikrai ne, bet tai buvo šauni, PRABANGI patirtis, kurią saugosiu it kokia lengvai tuktelėjusi Rytų princesė savo lobių skrynelėje (kaip lyriškai pasakiau, nu super).
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ
Ar man vienam nekrauna paveikslėlių ar čia todėl, kad aš trečioj pasaulio šalyje gyvenu?
PatinkaPatinka
Dėl trečios! Viskas veikia 😎👊.
PatinkaPatinka