
Sveiki gerbiamieji kvapomanai, kvepalų gerbėjai ir šiaip kvapnios dūšios žmonės. Turiu pripažinti, kad nors dar tik pradedu savo pažintį su kvepalų pasauliu, apie parfumerijos prekės ženklą „Etat Libre d’Orange“ ir jo kuriamus žaismingus, rokenroliškus aromatus girdėjau ne kartą ir ne du. Džiaugiuosi, kad pagaliau savo nosį pavyko supažindinti su ta prancūziška dvasia ir parfumerine ironija, kurią „Etat Libre d’Orange“ naudoja laisvai ir nevaržomai. Tad prisisekite saugos diržus, išsišveiskite šnerves ir važiuojam!
„Etat Libre d’Orange“
„Etat Libre d‘Orange“ (lietuviškai – laisva oranžinė valstybė) – prancūzų parfumerijos prekės ženklas, kurį 2006 metais įsteigė Etienne de Swardt. Iš Pietų Afrikos kilusio, o vėliau Paryžių užkariavusio Etienno kūrybinis CV – itin spalvingas. Jame puikuojasi daugybė metų darbo kompanijoje „Givenchy“, taip pat prekės ženklui „Dog Generation“ išleisti kvepalai, skirti augintiniams (aišku, tinkami ir jų šeimininkams) „Oh My Dog“ ir „Oh My Cat“. Šios laisvos oranžinės valstybės motto – „Kvepalai Mirė, tegyvuoja Kvepalai!”, dėl ko ši rinkoje nuo pat pradžių išsiskyrė savo drąsa, neįprastomis aromatų kompozicijomis, kūrybiškais ir provokuojančiais kvapų pavadinimais. Tai patvirtina ir pats Etiennas, kuris „Etat Libre d‘Orange“ projektą pradėjo tam, kad išsivaduotų iš tradicinės kvepalų pramonės, jos griežtų taisyklių ir nepajudinamų tabu.

Šis prekės ženklas – ambicingas, aistringas, išlaisvinantis. Oranžinės valstybės parfumerija – inteligentiška, nestinganti netradicinių idėjų. Ji įnoringa, nevengianti ironijos, kurią tik patvirtina smagūs sukurtų kvepalų pavadinimai (pvz.: „Storas elektrikas“, „Rūmų paleistuvė“, „Tikra Blondinė“, „Aš esu šiukšlė“ ir t.t.). „Etat Libre d‘Orange“ mėgsta žaisti, kelti dviprasmybes, kurti be jokių kompromisų. Šis prekės ženklas vilioja, trikdo, gundo, jaudina, skatina maištauti ir ne tik banaliai egzistuoti, bet ir pagaliau GYVENTI. Šiuo metu „Etat Libre d‘Orange“ kolekcijoje – net 30 kvapų, pabrėžiančių originalumą, įžūlumą, autentiškumą ir taip siekiamą saviraiškos laisvę.
Kodėl laisva ir oranžinė?
Kadangi Etiennas kilęs iš Pietų Afrikos, natūralu, kad įkvėpimo savo prekės ženklo pavadinimui sėmėsi iš savo gimtojo krašto. Pasirodo, kad Pietų Afrikoje Etat Libre d’Orange buvo vadinama baltųjų pionierių (kilusių iš olandiškai kalbančių Europos regionų ir teritorijų, kurios dabar priklauso tai pačiai Olandijai, Vokietijai, Prancūzijai. Istorikai, pataisykite jeigu nusišneku, apie tai labai mažai informacijos internetuose) įkurta autonominė suvereni respublika, kuri 1854 metais pasiskelbė nepriklausomybę ir atsiribojo nuo teritoriją valdžiusių britų. Tai buvo stulbinamo grožio nepriklausomas kraštas, tautybių ir kultūrų katilas. Nors Etat Libre d’Orange gyvavimas baigėsi 1902 metais, Etienno parfumerinis prekės ženklas ir toliau sėkmingai plėtoja oranžinės valstybės įkvėptas kūrybines idėjas.
Taip pat dėmesį reikėtų atkreipti ir į unikalų oranžinės valstybės logotipą, kurį sudaro tarsi į rožę susukti trispalviai apskritimai, simbolizuojantys laisvę, jos kitoniškumą ir jo paskelbimą.

„Etat Libre d’Orange“ apžvalga: I DALIS
Norėdama išmėginti kuo daugiau oranžinės valstybės kvapų, užsisakiau rinkinį, kurį sudaro net 20 mėginukų, tad šią apžvalgą skelsiu į dvi dalis, kad galėčiau išsamiau aprašyti kiekvieną aromatą, o ir jūsų kilometriniu tekstu nenuvarginčiau. Šiandien jums papasakosiu apie: Tik Tok‘erių išmylėtą „You or Someone Like You”, „Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre“, „Like This“ (buvęs Tildos Swinton vardo aromatas), „Putain des Palaces“, „Soul Of My Soul“, „Spice Must Flow“, „Jasmin et Cigarette“, „I Am Trash“, Billie Eilish pamėgtą „She Was Anomaly“ ir „Archives 69“.
Tik Tok‘o hitas „You or Someone Like You“
Jei manęs koks kvapomanas paklaustų, dėl kurio kvapo šią vasarą svaigo Tik Tok‘o influenceriai, net nesuabejojusi atsakyčiau, kad tai – „You or Someone Like You“. Pripažinsiu, kad užverbuota tų gerų atsiliepimų savo parfumerinę kelionę oranžinės valstybės pasaulyje pradėjau būtent nuo šio kvapo ir visai nenusivyliau.

Jeigu šie kvepalai turėtų atspindėti miestą, tai neabejotinai būtų Los Andželas. Apie šį puolusių angelų miestą puikiai rašė rašė ir netgi knygą išleido vietinis žurnalistas Chandler Burr, su kuriuo oranžinė valstybė bendradarbiavo kuriant kvapo konceptą ir netgi pavadino kvepalus Chandlerio knygos „You or Someone Like You“ vardu. Čia kūrėjai bandė išsiaiškinti, kaip kvepia Los Andželo moterys ir atsakyti, ar jiems pavyko gali tik pačios los andželietės, aš šioje vietoje neturiu geografinės kompetencijos… 🙂
„You or Someone Like You“ – citrusinis, uniseksinis (nors labiau manyčiau, kad skirtas moteriškėms, vyrukai neįsižeiskite) aromatas, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Caroline Sabas. Pagrindiniuose šio aromato akorduose puikuojasi: citrusas, gaivūs žalėsiai, šviežias aštrumas. Taip pat galima užuosti: mėtą, greipfrutą, bergamotę, anyžių, rožę, baltąjį muskusą.
Šis aromatas man pasirodė labai citrusinis, apvoliotas bergamotėje ir papuoštas stipria mėtos nata, neturinčia jokios romantikos ar saldumo, tad kvapomanai, kuriems šleikštulį kelia saldėsiai – šis kvapas vertas jūsų nosių. Tiesa, nereikėtų išsigąsti mano paminėtos mėtos, nes po kelių sekundžių ši, nusėdusi ant odos, kažkur pradingsta ir palieka malonų žalumos aromatą. Dėl savo žalių akordų šis aromatas puikiai tiktų nešioti karštomis vasaros dienomis, kai nesinori stipriai piktnaudžiauti įkyriais kvepalais. Nežinau kodėl, galbūt dėl bergamotės ir citruso, bet šis kvapas man priminė „L’Occitane“ verbenų seriją (tik be mėtos motyvų). Vienintelis kvapo minusas – prastokas išsilaikymas, mat ant mano odos kvepalai laikėsi vos 3 valandas, kas mano nekuklia nuomone yra visai nepadoru.
Šį kvapą įsivaizduoju nešiojančius žmones, kurie vengia saldumo ir vertina žalią, šviežią, švarų kvapą. Taip pat tikiu, kad šie kvepalai labai prilips žaismingoms personoms, turinčioms puikų humoro jausmą. „You or Someone Like You“ – ofisų ir vasaros karštų dienų hitas, tad jeigu jums norisi kvepėti, bet neįkyrėti – šis kvapas laukia jūsų pauostymo!!
„Someone Like You“ alternatyvos: „MFK Aqua Celestia Forte“, „ZARA Waterlily Tea Dress“, „Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca“.
Nekaltai bažnytinis „Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre“
„Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre“ – eilutė iš Viktoro Hugo poemos „Ką du raiteliai galvojo miške“, kuri išvertus iš prancūzų kalbos reiškia: „šalia manęs Hermanas atrodė kaip šešėlis“…
Ne veltui šio aromato kūrėjai mano, kad kiekvienas iš mūsų turime mus lydinčių šešėlių. Tai – mūsų sąžinė, nepasotinamas ego. O galbūt mūsų šešėlis turi vardą, visai kaip kad Hermanas turėjo? O gal tas šešėlis – kvepalai, kurie tarsi neprilygstami kompanionai lydi mus kiekviename žingsnyje? Interpretacijas šiuo klausimu palieku atviras.

„Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre“ – medinis, aromatinis parfumerijos nuotykis, kurį drąsiai gali nešioti vyrai ir moterys. Šį kvapą 2015 metais sukūrė parfumeris Quentin Bisch. Tarp pagrindinių kvepalų akordų puikuojasi: rožė, medis, muskusas, gintaras, gėlės, mano mylima pačiulė, vandens gaivos natos.
Asmeniškai, šiame kvape aš geriausiai jaučiu rožę ir pačiulę, o po kelių akimirkų pradedu atrasti uždominuojančias medžio ir gintaro natas. Tiesa, vandens natų jutau mažiausiai, bet čia galbūt dėl to, kad mano buožiškos šnervės dar nėra taip puikiai ištreniruotos… Pirmą kartą užuodusi „Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre“ pagalvojau apie bažnytinius kvapus: smilkalus, prie šventųjų paveikslų degančias žvakes, jų dūmus, senas babutes, kalbančias poterius klausyklose ir panašiai. Tai pakankamai lengvas, neįkyrus, pavasariškas, rožėmis puoštas bažnytinis aromatas (puikiai tiks per atlaidus pasikvėpinti, haha), kurio išsilaikymas pakankamai padorus, sakyčiau klusniai krikščioniškas. Ant savo odos bažnytinį aromatą jutau geras 5-6 valandas, tad šlovė Jėzui Kristui!
Šį kvapą įsivaizduoju nešiojančius dorus krikščionius, kurie bažnyčią aplanko bent jau per pagrindines metų šventes. Taip pat tuos, kuriuos traukia bažnyčios aura, smilkalai, muzika (šie savo spotifyjuje klausosi ne kokios Britnės Spyrs, o grigališkojo choralo). „Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre“ taip pat patiks tiems, kurie domisi antikvaru ir mano, kad senų knygų, baldų, daiktų kvapas yra unikalus ir nepakartojamas. Turiu įspėti, kad nusidėjėliams šis kvapas – per lengvas, tad žmonėms, kurie nueina į klausyklą pameluoti greičiausiai šis kvapas nelabai tiks, atsiprašymai.
„Hermann A Mes Cotes Me Paraissait Une Ombre“ alternatyvos: „Le Labo Baie 19“, „Tommy Hilfiger True Star Men“, „Juliette Has A Gun Mad Madame“
Dėdė Rudenėlis kvepinasi „Like This“
Tai buvo meilė iš pirmo papurškimo, pirmo pauostymo. Esu šventai įsitikinusi, kad jeigu dėdė Rudenėlis būtų tikras, tai jo firminis kvapas būtų oranžinės valstybės sukurtas „Like This“. Šį rudenišką kvapą bendradarbiaujant su aktore Tilda Swinton sukūrė parfumerė Mathilde Bijaoui.

Tiesa, 2010 metais pasirodęs aromatas tada vadinosi „Tilda Swinton Like This”, bet kaip žinia, bendradarbiavimas su įžymybėmis ir jų vardo naudojimas yra sudėtingas dalykas, tad po kelių metų iš jo reklamos dingo aktorės vardas ir liko tik „Like this”.
Pirminė komunikuota šio aromato istorija pasakojo apie tai, kad oranžinės valstybės atstovai susisiekė su Tilda, pasiteiravo, kokie kvapai jai patinka (ši atsakė: „mano mylimiausius kvapus galima rasti virtuvių koridoriuose, šiltnamiuose, sode. Šis kvapas buvo atkurtas remiantis dūmų, lietaus, meduolių, šiltnamio aromatais. Tai tarsi parfumerinis eilėraštis apie paprastumą, apie žmogaus sukurtus stebuklus, apie pasitikėjimą, apie namus”). Žodžiu, išverčiant į paprastų žmonių kalbą – Tildai patiko naminiai, jaukūs aromatai, kuriuose galima užuosti ką tik iškeptą moliūgų pyragą, žolelių arbatas, geriamas lietingą rudens dieną ir panašiai.
Pagrindinės „Like This” natos: šilti prieskoniai, žolelės, citrusas, pudra, tabakas, muskusas. Taip pat galima užuosti moliūgą, imbierą, mandariną, vetiverį, nerolį ir rožę. Tai yra labai malonus, rudeniškas aromatas. Vos užsipurškusi jo ant savo odos jutau laukų žoleles, moliūgą, o galiausiai, po kelių valandų, buvau palikta su gėliniu, šiltų prieskonių kupinu aromatu. Ant mano odos kvapas išsilaikė geras penkias valandas, ką šiaip jau laikau visai neprastu išsilaikymu. Pripažįstu, galbūt tai nėra pats originaliausias aromatas, sugebantis priblokšti vos pauosčius, bet jis yra mielas ir šiltas tarsi šalikas žvarbią rudens dieną, kuriuo taip norisi apsisiausti.
Jeigu jūs esate nepataisomi romantikai, kuriems ruduo – pats mylimiausias metų laikas, kuomet galima jaukiai susirangius savo guolyje skaityti knygas apie meilę, gerti arbatžolių arbatą prieš miegą ir kepti cinamonines bandeles savaitgaliais… ŠIS KVAPAS SUKURTAS JUMS! Ir man… nes planuoju jį užsisakyti.
„Like This“ alternatyvos: „Givenchy Immortelle Tribal“, „Byredo Seven Veils“, „L’Occitane Immortelle de Corse“, „Hugo Boss Orange“
„Putain des Palaces“ arba kaip kvepia rūmų paleistuvė?
Skambus pavadinimas, bet turinys… ne kažin koks? „Putain des Palaces“ greičiausiai yra banaliausias kvapas iš šio rinkinio kolekcijos, apie kurį daug žodžių neturiu. Tai – gėlinis kvapas, skirtas moterims, kurį 2006 metais sukūrė parfumerė Nathalie Feisthauer. Pagrindiniai kvapo akordai: pudra, našlaitė, oda, muskusas, rožė, gėlės. Taip pat galima užuosti gintaro, mandarino, pakalnučių, imbiero aromatus.

Pasak kūrėjų, šis aromatas – jausminga fantazija. Kvapo pavadinimą puikiai pagrindžia pudrinė viršutinė nata, primenanti viliojančiai apsirengusią moterį, viliokę, kuriai nė motais visokios diedų sugavotos, nusistovėjusios visuomenės normos. „Putain des Palaces“ vaizduoja fatališką moterį, kurios povyza sugeba prasiveržti net ir pro griežčiausių vyrų šarvus, širdį ir kitas strategines vietas. Tiesa, uostant šį kvapą labai sunku įsivaizduoti, kaip toks originalumo stokojantis kvapas gali parklupdyti ant kelių įvairaus plauko alfa patinus, bet čia tik mano nuomonė.
„Putain des Palaces“ – švelnus, moteriškas, draugiškas ofisui aromatas. Jis romantiškas, elegantiškas, solidus, švarus. Net jeigu ir esate pudrinių natų gerbėjai, nemanau, kad atradę „Putain des Palaces” pasijusite it kokie Kolumbai ir liksite priblokšti iki šnervių gilumos, nes jis papraščiausiai…banalus. Šiame kvape mane nustebino tik vienas dalykas – puikus išsilaikymas. Nors užsipurškusi rūmų paleistuvės ryškiai nejutau, net ir po penkių valandų pauosčius riešą buvo juntami kvepalų likučiai.
Šį kvapą įsivaizduoju dėvinčias elegantiškas moteris, ofiso dyvas, kurios mėgsta pudrinius akordus ir neįkyrius, galvos nesukančius gėlinius kvapus.
„Putain des Palaces“ alternatyvos: „Juliette Has a Gun Citizen Queen“, „Montale Powder Flowers“, „Frederic Malle Lipstick Rose“.
Komplimentų magnetas „Soul of My Soul“
Kadangi aktyviai testuoju kvepalus, aš kasdien iš namų išeinu pasikvėpinusi vis kitokiu aromatu (šiuo metu turiu tiek daug kvepalų pasidėjusi ištestuoti, kad mėnesį negaliu sau leisti eiti pasikvėpinus tuo pačiu kvapu antrą kartą) kuris dažnai neatitinka mano banalaus skonio kriterijų… Tad kiekviena diena man – tarsi loterija, kurią išbandžiusi sužinau, ar visą dieną kvepėsiu gaiviai, saldžiai, maloniai, ar kentėsiu nuo šlapimo / kalendros ir kitų baisybių dvoko, aptinkamo mandruose kvepaluose.
Kol kas iš visų bandytų mano kvepalų, „Soul of My Soul“ yra daugiausiai komplimentų sulaukęs kvapas! Tai – gaiviai aštrus, citrusinis aromatas, kuris puikiai susidraugavo su mūsų niūriais, vėjuotais orais. „Soul of My Soul“ yra unisexinis kvapas, kurio pagrindiniuose akorduose galite užuosti: pudros, vanilės, muskuso, medžio, iriso, citruso, rožės, gintaro, odos, šiltų prieskonių. Taip pat jaučiasi bergamotė, rožinis pipiras (beje, šio kvapo dėka supratau, kad man labai patinka pipirinės natos!), sandalmedis, tonka pupelės. Šie kvepalai – oranžinės valstybės šviežiena, sukurta parfumerės Shyamala Maisondieu ir išleista 2020 metais.

Kvapą įkvėpė viduramžių arabų pasakų rinkinys „Tūkstantis ir viena naktis“, kuriame egzistuoja toks gražus posakis, skirtas kreiptis į mylimą žmogų: „mano sielos siela“. Šiame kvape įamžintos Persijos ugnies dievo, Indijos dievų istorijos, jų aukų garbinimas ir Mesopotamijos gyvenimas.
Nors užsipurškus šio kvapo gali pasirodyti, kad jis – aštrokas, bet tai yra tik apgaulė, jo pirmieji, greitai išnykstantys kaprizai. Leidusi kvapui kelias minutes patogiau įsitaisyti ant odos pajutau bergamotę, rožes, odos akordus, kurie visai neagresyvus, o kaip tik – romantiški. Šis kvapas – tradicinis, bet nebanalus. Rafinuotas, bet nepretenzingas. Pagirtinas ir puikus kvapo išsilaikymas, mat ant mano odos šis jautėsi bent 5 valandas. „Soul of My Soul“ yra gaivus rudens / žiemos aromatas, kurį planavau įsigyti, bet šį sumanymą greitai pakeitė sužinota jo kaina. Mano kukliu, ubagišku įsitikinimu, jis nėra vertas 210 eurų, bet gal čia mano vidinė bomžė šneka? Nežinau. Spręsti palieku jums.
Šį kvapą įsivaizduoju dėvinčius senovinių pasakų gerbėjus, romantikus cinikų kailyje. Tai – išskirtinės personos, kurių nepapirksi banaliai saldžiais žodžiais, rožėmis ar šokoladukais. Juos užkariauti galima skaitant poemas, eilėraščius apie meilę, apnuoginant savo sielą, atveriant pačius jautriausius širdies kampelius. Jie trokšta tikrumo, jiems neužtenka banalaus fizinio ryšio ar to, ką greitai pamilsta akys.
„Soul of My Soul“ alternatyvos: „Le Labo Rose 31“, „Rituals Eau de Tsuru“.
„Soul of My Soul“ pusseserė „Spice Must Flow“
„Spice Must Flow“ man – ne tokia griežta, saldesnė kvepalų „Soul of My Soul“ pusseserė. Tai – gintarinis, šiltų prieskonių kvapas, skirtas vyrams ir moterims. „Spice Must Flow“ 2019 metais sukūrė parfumerė Mathilde Bijaoui.

Pagrindiniuose kvapo akorduose galima užuosti: šiltų prieskonių, rožės, gintaro, balzamiko, gėlių, aromatinių motyvų. Taip pat čia pirmu smuiku groja romantiškasis kardamonas, turkiška rožė ir imbieras. Būtent dėl imbiero ir kitų šiltų prieskonių motyvų šis kvapas man kelia kalėdines asociacijas.
Kūrėjus „Spice Must Flow“ įkvėpė senieji prekybos, šilko keliai ir jais keliaujantys prekybininkai. Naudoti prieskoniai aromate – mistiniai, kosminiai, užburiantys ir abejingų tikrai nepaliekantys. Jeigu mėgstate subtilų, bet banalybių vengiantį rytietiškų prieskonių kvapą – „Spice Must Flow“ vertas jūsų pauostymo.
Ant mano odos aromatas išsilaikė geras 8 valandas, ką laikau tikru čempionišku rezultatu. Dienos pabaigoje, kvapui palaipsniui išsisklaidžius juntamas lengvas muilo, švaros aromatas. Šį kvapą dėvinčius įsivaizduoju Rytų princus ir princeses, kurie mėgsta naktimis nemiegoti ir pro langą stebėti krintančias žvaigždes. Taip pat tuos, kurie mylimiausios metų šventės titulą laisvai atiduotų Kalėdoms, nes be imbierinių sausainių ir karšto vyno su gvazdikėliais paprasčiausiai negali gyventi.
„Spice Must Flow“ alternatyvos: „Frederic Malle Portrait of a Lady“, „Montale Aoud Collection“, „Montale Black Aoud“.
„Jasmin et Cigarette“ ir film noir įkvėpimai
Dar vienas įdomus medienos, gėlių, muskuso temos aromatas, skirtas moterims, kurį 2006 metais sukūrė parfumeris Antoine Maisondieu. Tarp pagrindinių kvapo akordų galima užuosti: jazminą, gaivias gėles, tabaką, žalėsius, pudrą, muskusą. Taip pat jaučiamas šienas, abrikosas, kedras, tonka pupelės, gintaras, kuminas ir … peleninės kvapas.

Oranžinės valstybės kūrėjai „Jasmin et Cigarette“ kvapui sukurti įkvėpimų ieškojo 1934 metais Paryžiuje brolių Lacroix įkurtoje fotografijos studijoje „Studio Harcourt“, kurioje apsilankiusios aktorės Greta Garbo ir Marlene Dietrich savo kadrais kerėjo vyrus su holivudine išvaizda ir erotiškai rūkomomis plonomis cigaretėmis, kurių dūmus apsupdavo „film noir“ aura. Taip pat pasak kūrėjų, jazminais kvepia moters oda naktį, kuomet ši pasiduoda nakties vilionėms. Tabako kvapas, kuris tarsi įprasmina jazmino saldumą šiame kūrinyje pasakoja moterų iš 80-tųjų istorijas, kurios iš rankų ir plaučių nepaleisavo prancūziškų „Gitanes“ cigarečių, dėvėdavo džinsus, būdavo seksualios, drąsios ir laisvos.
Šis kvapas – įdomus, užvaldantis savo saldžiu jazminu ir minimalia, elegantiška tabako nata. Vos užsipurškusi kvepalų pastebėjau, kad bet koks tabako pėdakas iš mano odos išnyksta labai greitai ir netrukus buvau palikta su saldžiu jazminų arbatos aromatu. Tiesa, kiti kvapomanai teigė juntantys tą tabako / peleninės kvapą visą dieną, bet aš jo nejutau. Skaitydama kitų kvapomanų apžvalgas pastebėjau vieną įdomų komentarą apie tai, kad „Jasmin et Cigarette” labai mėgsta bitės, tad žmonės, bijantys bičių ir neturintys didžiulio noro, kad šios ratais skraidytų aplink jus – apeikit šitą aromatą kilometro spinduliu.
„Jasmin et Cigarette“ dėvinčias įsivaizduoju merginas ir moteris, dievinančias retro stilių ir auksinio Holivudo amžiaus grožio deives: Ingrid Bergman, Ava Gardner, Grace Kelly, Audrey Hepburn ir Merilin Monro. Taip pat joms patinka puošti savo lūpas ryškiai raudonu lūpdažiu, jos neslepia savo priklausomybės nuo nikotino ir moka meistriškai aukštakulnius priderinti prie stilingų džinsų. Žodžiu, tobulos, klasiškos moterys!
„Jasmin et Cigarette” alternatyvos: „Byredo La Botte“, „Chanel No 19“.
Iš perdirbtų medžiagų pagamintas „I Am Trash“
„I am Trash – Les Fleurs du Déchet“ – originalus, į gintarinių / gėlinių aromatų kategoriją patenkantis kvapas, tinkantis vyrams ir moterims, kurį 2018 metais sukūrė parfumerė Daniela (Roche) Andrier.
„Mielas pasauli: daugiau nieko neišmesk, nes mūsų paliktų šiukšlių dugne slypi fermentuotas didžiosios meilės distiliavimas. Šiukšlių mašinose išmestos gėlės, kurių žiedai ir luobelės vis dar gali būti naudingos“, – į motulę Žemę ir jos gyventojus kreipiasi oranžinės valstybės kūrėjai.

Turbūt iš kvepalų pavadinimo ir šio kūrėjų kreipimosi turėjote suprasti, kad šio kvapo tema – švaistymas, tad nenuostabu, kad „I am Trash – Les Fleurs du Déchet“ buvo sukurtas iš perdirbtų medžiagų. Pagrindiniuose kvapo akorduose meistriškai paslėpti medžio, muskuso, vaisių, gintaro, žalėsių, rožės, ūdo motyvai. Taip pat galima užuosti stiprų žalią obuolį, kedrą ir sandalmedį.
Nors idėja sukurti aromatą iš perdirbtų medžiagų – unikali ir intriguojanti, pats kvapas tuo visai nepasižymėjo. „I am Trash“ ant mano odos atsiveria šviežia žalio obuolio nata, kurią netrukus pakeičia lengvas gėlinis aromatas su medžio motyvais. Kvapas primena gaivų vaikišką šampūną ir mano paauglystės hitą – obuolinį „DKNY Be Delicious“, kurį be saiko purškiausi kiekvieną rytą prieš einant į mokyklą. Labiausiai nuvilianti šio aromato dalis – išsilaikymas. Ant mano odos jis buvo labai prastas, išgaravęs vos po valandos, tad jeigu ieškote ilgai „grojančio“ aromato – šį perdirbtą gėrį reikėtų praleisti.
„I Am Trash“ įsivaizduoju dėvinčius žmones, kuriuos gyvenime žavi įdomūs konceptai, netradicinės idėjos. Jie – atviri, smalsūs, niekada neatsiliekantys nuo naujovių. Jiems rūpi mūsų pasaulio ateitis, nykstanti gamta ir jos gyventojai. Širdyje jie – altruistai, idealistai, kurie bandydami pakeisti pasaulį tai pradeda daryti nuo savęs ir šios idėjos nuoširdžiai laikosi. Tad jeigu jums patinka žali, gaivūs obuoliniai kvapai su prislopintais medžio motyvais – šis kvapas vertas jūsų pauostymo.
„I am Trash – Les Fleurs du Déchet“ alternatyvos: „Miu Miu“, „Escada Moon Sparkle“, „Jo Malone Nectarine Blossom & Honey“, „DKNY Be Delicious“.
Billie Eilish pamėgtas „She Was Anomaly“
Pirma mintis, aplankiusi mane užsipurškus šio aromato buvo: „oho, koks saldus smirdukas!” Greičiausiai taip pasijaučiau dėl stiprių irisinių – muskusinių akordų, kurie šiame kvape ganėtinai aitrūs. „She Was An Anomaly“ – uniseksinis (bet labiau į moteriškąją pusę) aromatas, kurį 2019 metais sukūrė parfumerė Daniela (Roche) Andrier. Įdomu tai, kad šį kvapą mėgsta ir garsioji dainininkė Billie Eilish, tad jos fanai, gerbėjai ir pasekėjai – sukluskit!

Oranžinės valstybės kūrėjus sukurti „She Was An Anomaly“ įkvėpė atlikėja Nina Simone ir JAV kino režisierius Stanley Kubrick. Šių kontrastuojančių žmonių personos, jų visuomenės normų nepaisymas tapo įkvėpimu šiam aromatui, kuriuo švenčiamas jų beribis talentas. Pagrindiniuose šio kvapo akorduose galima užuosti irisą, medį, muskusą, našlaitę (ne vaiką, o gėlę, čia tik šiaip patikslinu), šiltus prieskonius. Taip pat jaučiamas sandalmedis ir pudra.
Tai yra neabejotinai unikalus aromatas, kuris išblukus kaprizingiems muskuso ir iriso santykiams tampa lengvu, romantišku kvapu. Kadangi nesu gėlinių aromatų gerbėja, iriso nata manęs nesužavėjo, bet ir neįkyrėjo, netrukdė savo egzistencija. Nors kvapas – unikalus, išskirtinis, kaip ir žmonės, kurie įkvėpė jį sukurti, bet „She Was An Anomaly“ išsilaikymas – labai vidutiniškas, ant savo odos kvapą jutau vos 3 valandas.
Šį kvapą įsivaizduoju dėvinčius žmones, kuriems patinka gėliniai, irisiniai aromatai, kurie ieško alternatyvų rudens ir žiemos sezonams. Tai – romantiškas, bet ne saldus aromatas, kurį puikiai ant žemės nuleidžia muskuso ir medžio natos. Jeigu ieškote unikalesnių kvapų, kurie galbūt iš pirmo žvilgsnio neprivers įsimylėti, bet šiems davus galimybę sužavės ir galiausiai išvers iš koto – „She Was An Anomaly“ vertas jūsų dėmesio ir nosių.
„She Was An Anomaly“ alternatyvos: „Zadig & Voltaire This Is Us“, „ZARA Cotton Kiss“, „Juliette Has A Gun: Sunny Side Up“.
„Archives 69“
Jeigu jūs buvote tokie kantrūs, kad pagaliau pasiekėte dešimtą apžvelgiamą mano oranžinės valstybės aromatą – aš noriu užkabinti jums medalį ir pabučiuoti į jūsų nuostabią nosį, esate tikri šaunuoliai. Šią dalį noriu užbaigti su dar vienu unikaliu aromatu iš „Etat Libre d’Orange“ – „Archives 69“.

„Archives 69” – gintarinis aromatas, skirtas vyrams ir moterims (labiau merginoms tinkamas kvapas, bet nesu seksistė), kurį 2011 metais sukūrė parfumerė Christine Nagel. Pagrindiniuose kvapo akorduose galima užuosti šiltus prieskonius, pirmu smuiku grojantį gintarą, kamparą, balzamiką, muskusą, gėles. Taip pat galima pajusti rožinį pipirą, papriką, mandariną, slyvą, orchidėją, pačiulę ir benzoiną.
Pasak kūrėjų, „Archives 69” yra prekės ženklo „Etat Libre d’Orange“ esmė. Šie kvepalai sukurti tam, kad išlaisvintų mūsų pojūčius, atvertų širdį visoms naujoms galimybėms. Tai yra tarsi kvietimas į malonumą, odė, skirta gundymui, neturinti jokių taisyklių ir kitų įsipareigojimų. „Archives 69” – jausmingo išsivadavimo aromatas, nepaliekantis abejingų.
Nors vos užsipurškus šio aromato juntamas aštrumas, sukeltas pipiro ir smilkalų, netrukus šios pabaisos dingsta ir mano odą užlieja švelnus, romantiškas gėlių ir prieskonių aromatas, puikiai tinkantis rudeniui ir žiemai. Tiesa, po kelių valandų kvapo nešiojimo išsiskiria kamparo kvapas, tad jeigu nemėgstate kvepėti operacine, ligonine ar vaistine, tai „Archives 69” reikėtų privengti. Kvapo išsilaikymas – puikus, ant mano odos jis laikėsi apie 5-6 valandas.
Šį kvapą įsivaizduoju nešiojančius žmones, kuriems patinka saldūs, gintariniai, lengvai smilkaliniai aromatai su vaisiniu žaismingumu. Taip pat, jeigu jums patinka prabangių viešbučių / SPA muilas – šis aromatas vertas jūsų nosių.
„Archives 69” alternatyvos: „Thameen Diadem“, „Pièce Unique Gres“.
Pusiaukelės reziumė
„Etat Libre d‘Orange“ sužavėjo mane savo kūrybiniais sprendimais, linksmais kvepalų pavadinimais, žaismingais aromatais ir jų konceptais, dėl kurių greičiausiai pasibaisėtų tradicinės parfumerijos atstovai. Kol kas pažintimi su „Etat Libre d‘Orange“ esu patenkinta, jų aromatai gaivūs ir dar neteko jų pasipurškus raukyti nosį ar bėgti praustis, šveistis su ūkiniu muilu. Manau, kad oranžinės valstybės atstovai visokio nosies plauko kvapų gerbėjus supažindina su linksma, ne tokia snobiška parfumerijos puse, tad jeigu jums gyvenime trūksta to ironiško, neįpareigojančio prieskonio, greičiausiai sau radot naują geriausią parfumerijos draugą.
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ
2 mintys apie “Pažintis su Etat Libre d’Orange (I dalis)”