
Labas vakaras, mieli kvepalų ir kvepėjimo gerbėjai, šiandien į savo tinklaraštį grįžtu su nišinio parfumerijos prekės ženklo „Francesca Bianchi“ apžvalga. Tad paskutinį kartą giliai įkvėpkite ir paruoškite savo nosis šiai įdomiai patirčiai, kuri mane privertė bėgti praustis…
Susipažinkite su Francesca Bianchi
Francesca Bianchi – italų kilmės parfumerė, įsikūrusi Amsterdame. Francescai parfumerija – intymi, jausminga patirtis, kalba, kuria ji išreiškia savo artistiškumą. Savo kvapuose kūrėja nori atgaivinti jausmus, emocijas, jaudulį. Francesca kuria kvapus Amsterdame, sukurtą koncentratą maišo parfumerijos pramone garsėjančiame Graso mieste (Prancūzija), o galutinę rankų darbo produkciją gamina Milane. Pirmąją kvapų liniją F. Bianchi išleido 2016 metais ir veiklą sėkmingai tęsia iki šiol.

Animalistinis kvapas ir jo reikšmė
Francesca Bianchi pasižymi kuriamais stipriais, animalistiniais kvapais, todėl norėčiau skaitytojus trumpam apšviesti, ką gi šis žodis reiškia. Liaudiškai tariant, tai yra kvapai, kurie primena (nebūtinai tiesiogiai) gyvūno aromatą.
Sąvoka „animalistinis“ apima tiek neapdorotas aromatines medžiagas, tiek natas, išgautas sintezės metu laboratorijoje, kurios sukuria gyvūnus (tikrus arba metaforiškus) primenantį kvapą, sužadinantį mūsų pirminius instinktus. Populiarios animalistinės grupės natos: gintaras, triufelis, zomša, muskusas, oda, cetaloksas, bičių vaškas ir t.t.
Išbandyta „Back to Mars“ mėginių serija
Šį kartą išbandžiau „Back from Mars“ mėginių seriją, kurią sudarė kvapai: „The Dark Side“, „The Black Knight“, „Eltruscan Water“, „The Lover‘s Tale“ ir žymusis, reddit‘orių išmylėtas „Under My Skin“. Metas pakalbėti apie šiuos aromatus plačiau.

„Black Knight“ arba kaip kvepia viduramžių kapitonas?
„Black Knight“ buvo pirmasis Francescos kvapas, kurį išmėginau ir buvau sukrėsta ne pačia geriausia prasme. Ši patirtis man buvo tarsi šaltas dušas, suvokimas, koks platus parfumerijos pasaulis ir kiek daug nesuprantamų, iš pirmo žvilgsnio „neskanių“ kvapų jame galima atrasti.

Kvapo istorija pasakoja apie viduramžių italų kapitoną Giovanni Dalle Bande Nere, kuris dėka savo spartietiško gyvenimo, drąsos, nepriekaištingos moralės ir įkvepiančio lojalumo tapo pagrindiniu aromato įkvėpimu. Francesca įsivaizdavo karinės stovyklos kvapą, laukinių krūmų saldumą, laužo dūmų, odinių arklių pakinktų aromatą. Kvape taip pat skleidžiasi pudrinė rožė, simbolizuojanti jo slaptą meilužę, o intensyvus vetiveris tarsi užtvirtina, papildo šio pagrindinio aromato veikėjo istoriją.
„Black Knight“ sukurtas 2019 metais ir šis, kaip ir visi Francescos aromatai, yra visiškai unisexinis. Aromate dominuoja oda, žemės ir medienos natos, kietis (toks astrinių genties augalas, turintis specifinį kvapą). Taip pat po kelių valandų jaučiamas medaus, iriso aromatas ir mano mylima pačiulė.
Šis kvapas puikiai tiks viduramžių epochos meno ir kultūros gerbėjams, kurie apie tai galėtų kalbėti valandų valandas be sustojimo ir spėtų savo žiniomis užknisti visus aplinkui. Taip pat tiks unikalioms asmenybėms, kurios egzistenciją gyvybe pulsuojančiame mieste drąsiai iškeistų į jaukią sodybą vienkiemyje, kuriame kiekvieną vakarą rusentų židinys ir jaukiai spragsėtų degančios malkos.
Asmeniškai, aš nesu „Black Knight“ fanė ir vargiai ar kada tokia tapsiu. Šis kvapas man – per daug odinis, o ir su vetiveriu gerų santykių užmezgusi neturiu. Jis agresyvus (bet ne teroristas, kitų prašalaičių neįkyrės), labiau linkęs į vyriškąją pusę ir išsiskiriantis savo unikalumu, kuriuo pasigirti gali parfumerė Francesca Bianchi. Ironiškiausia tai, kad šis manęs nesužavėjęs kvapas ant mano odos laikėsi tobulai ir netgi po ilgos dienos jį nusiplauti su dušo pagalba buvo gan sudėtinga, tad šlovė Francescai. Ar tai kvapas, kurį nešiočiau ir mylėčiau amžinai? Ne. Ar tai įdomi patirtis? Taip. Tad jeigu ieškote įdomesnių kvapų konstrukcijų, unikalių aromatų, turinčių tą viduramžių dvasią su odos kvapo elementais – „Black Knight“ yra puikus pasirinkimas, vertas jūsų inteligentiškų nosių.
„Black Knight“ alternatyvos: „Gucci Guilty Absolute“, „Journey Man by Amouage“.
Senovės antikos tautos įkvėptas „Etruscan Water“
Dar vienas išskirtinis aromatas – „Etruscan Water“. Kalbant apie jį reikėtų pradėti nuo kvapo įkvėpimų, kurie glaudžiai susiję su etruskais – senovės Antikos tauta, nuo IX amžiaus pr. m. e. gyvenusia šiaurės vidurio Italijoje (dabartiniuose Toskanos, Umbrijos, Lacijaus regionuose). Vėliau ši tauta užkariauta romėnų ir sujungta į vieną senovės Romos valstybę. Etruskų tėvynėje buvo gausu tokių gamtos išteklių, kaip varis ir geležis, o iki 750 metų pr.m.e. jie intensyviai prekiavo su viso Viduržemio jūros regiono miestais.

Francesca kurdama „Etruscan Water“ taip pat rėmėsi asmenine atmintimi, mat parfumerė gimusi ir užaugusi Toskanoje. Ji prisimena Toskanos pietuose esančią įlanką, gražiausią Viduržemio jūros augmeniją. Nors odą čia svilina pietų saulės kaitra, ją netrukus atgaivina sūrus ir gaivus jūros kvapas, kurį mena prieš šimtus metų čia gyvenę protėviai etruskai.
Šio aromato natose galima rasti citruso, žalėsių, žemės, medžio, gintaro, žolelių vaistų ir trauktinės „Trejos Devynerios“ natų. Taip pat jaučiama bergamotė, vetiveris, kvapnusis bazilikas ir netgi jazminas. Kadangi animalistiniai kvapai – Francescos vizitinė kortelė, šio jausmo neįmanoma nusikratyti ir „Etruscan Water“ aromate.
Uostydama „Etruscan Water“ vis prisimindavau parfumerinio pasaulio hitą, ikoniškąjį babos rankinuko ir vintažinio muilo mišiniu atsiduodantį „Chanel N°5“. Tiesa, būčiau linkusi pasiginčyti, ar šie kvepalai tikrai atsiduoda ta itališka Viduržemio jūra, jos sūria gaiva ir citrusais, apie kuriuos taip garsiai šneka vietinės reikšmės kvapomanai, mat aš labiausiai jutau galingą šiprą. Aromato išsilaikymas – puikus, jį sunkoka nusiplauti. Tai yra lengviausias, komerciškiausias Francescos aromatas, primenantis sunkius, labai tradicinius vyriško šipro kvepalus.
Šį aromatą įsivaizduoju nešiojančius vyrą / moterį, kurie alpsta dėl šipro, dievina „Chanel N°5“, o atostogas mėgsta leisti Pietų Italijos Viduržemio jūros pakrantės miesteliuose, kiaurą dieną gulinėjant vietiniuose paplūdimiuose ir tingiai skaitant knygas (būtinai apie meilę).
„Etruscan Water“ alternatyvos: „Chanel N°5“, „Chanel Antaeus“.
Pasipurškusi „The Dark Side“ tapau Maroko princese
„The Dark Side“ kvapui įkvėpimo Bianchi sėmėsi iš rytietiškos parfumerijos ir ryškiaspalvės karalystės – Maroko. O dar tiksliau, Marakešo, kurio gatvės turgeliuose verda smilkalų miglos apgaubtas, užburiantis gyvenimas. Francesca dievina šiltus ir saldžius medienos aromatus, ryškius rytietiškus kvapus ir tai puikiai įrodo išskirtiniu „The Dark Side“ aromatu. Pasak Francescos Bianchi, šio kvapo formulė – labai sudėtinga, sudaryta iš gausybės komponentų, kuriuos ši bandė sumaišyti kuo sklandžiau. Pagrindiniai kvapo akordai – gintaras, mediena, prieskoniai, balzamikas, medus, kvapioji našlaitė, dūmai ir irisas. Taip pat galima užuosti pačiulę, kedrą, vetiverį ir netgi pasislėpusios vanilės aromatą.

Tai yra drąsus, unisexinis aromatas, viliojantis savo paslaptingumu ir seksualumu, tiesa, mažiausiai animalistinis iš visų Francescos aromatų. „The Dark Side“ pamils tie, kuriuos žavi spalvinga rytietiška kultūra, kurie svajoja vieną gražią dieną tapti Maroko princais ir princesėmis ir negali apkęsti šleikštaus kvepalų saldumo, mat jo čia tikrai nėra.
Turiu pripažinti, kad „The Dark Side“ savo romantiškumu ir rytietiškais motyvais įkrito man į nosį ir į dūšią. Šis kvapas man tapo neabejotinu Bianchi serijos favoritu. Kvapo išsilaikymas – superinis, tad visi švelnių, bet nebanalių rytietiškų prieskonių gerbėjai sukluskit ir šį kvapą pasižymėkit.
„The Dark Side“ alternatyvos: „Francis Kurkdjian Absolue Pour le Soir Maison“, „Mancera Instant Crush“.
O dievai, kaip smirda „The Lover‘s Tale“…
Šį kvapą Francescą įkvėpė sukurti praeities laikų istorijos apie slaptus mylimųjų susitikimus, prieštaravimus dėl savo jausmų, jų jautrumą, apdairumą ir nuodėmingą aistrą. Įsimylėjėlius būti kartu skatina begalinė meilė ir aistra, bet protas šiuos stabdo ir kviečia mąstyti ne klynu, o galva. „The Lover‘s Tale“ aromato pagrindiniai herojai – jazminas ir oda. Įdomu tai, kad Francesca panaudojo ne bet kokį babutės darželio jazminą, o egiptietiškąjį, kuris, sumaišytas su oda, pasak kūrėjos, sukuria tarsi narkotinį kvapo akordą. Tai yra animalistinis, aistringas aromatas, tad jeigu esate vieniši, asocialūs asmenys, tokie kaip aš – greičiausiai mums su šiuo aromatu visai nepakeliui.

Pagrindinės „The Lover‘s Tale“ natos – oda, mediena, dūmai, irisas, žemė, lengvas gėlinis saldumas. Taip pat galima užuosti medaus, bergamotės, Bulgarijos rožės, sandalmedžio, vetiverio aromatą. Pasak kvapomanų, tai – seksas kvepalų buteliuke, bet man asmeniškai šis seksas labai smirdėjo, negalėjau pakęsti šio kvapo, to stulbinančiai stipraus odos aromato ir troškau kuo greičiau nusiprausti. Pagalvojau, kad šie kvepalai man praverstų naktimis, kuomet be fazių smingu savo lovoje nebeturėdama jėgų nueiti nusiprausti. Šio aromato įkyrumas tų jėgų man tikrai suteiktų, jo dėka atsikelčiau net ir numirusi.
Šį kvapą įsivaizduoju mėgstančius žmones, kurių nosys bent jau šiek tiek pralavintos (atleiskit, kvepalų nepažįstantys buožės), kurie alpsta nuo odos natos, nes „The Lover‘s Tale“ kvape ši tiesiog negyvai užmuša. Aromatas – užknisantis, intensyvus ir tikiuosi, kad jo neteks užuosti niekad daugiau gyvenime. Ironiška, bet kvepalų išsilaikymas – praktiškai amžinas ir jeigu nesiprausčiau, greičiausiai ir sulaukusi senatvės kvepėčiau būtent jais.
„The Lover‘s Tale“ alternatyvos: „Chanel Cuir de Russie“, „Amber Kiso D.S. & Durga“.
Ištvirkėliams skirtas „Under My Skin“
Francescos animalistinės temos kulminacija – „Under My Skin“ aromatas. Tai – paslaptingas, švelnus, gundantis, kūniškas, tarsi sklidantis iš mūsų pačių odos. Pagrindiniuose kvapo akorduose puikuojasi gintaras, oda, šilti prieskoniai, medis, balzamikas, irisas, dūmai. Taip pat galima aptikti juodojo pipiro, greipfruto, gvazdiko, Bulgarijos rožės ir levandos. Įdomu tai, kad pastarosios šiaip jau nekenčia ši nuostabi parfumerė. Levandą pamilti ją privertė jos panaudojimas „Under My Skin“ kvape, kuomet Francesca suprato, kad levanda gali būti ne tik įkyri ir erzinanti, bet ir švelni, subtili.

Šis kvapas – stiprus, aštrus, bet tuo pačiu toks artimas mūsų odai. Pradžioje, vos užsipurškus „Under My Skin“ atrodo, kad tuoj padusi nuo intensyvaus animalistinio aromato, bet po kelių valandų šį pakeičia švelnus gintaras, prieskoniai. Vieni kvapomanai teigė, kad šis kvapas, kaip ir „The Lover‘s Tale“ yra seksualus ir provokuojantis. Mano atveju, kvapas erzino ir jokios aistros nei jam, nei kitiems nepajutau. Išsilaikymas, kaip visuomet buvo kosminis, kas tarsi tampa tikru skiriamuoju Bianchi darbų bruožu.
„Under My Skin“ skirtas sekso maniakams, ištvirkėliams, kurie kaip maro vengia saldžios meilės, romantikos ir rimtų įsipareigojimų. Įtariu, kad panašiai turėjo kvepėti įvairaus plauko lovelasai ir laisvo elgesio damos viduramžiais, dėl ko aš, žinoma, nesu prieš.
„Under My Skin“ alternatyvos: „Calvin Klein Obsession for Men“, „Nefer Prissana“.
Reziumė: animalistinių kvapų vergai, turite nešioti Francescą ant rankų!
Francesca Bianchi yra neabejotinai nuostabi kūrėja, kurios kvapus pamils animalistinių, odos kvapų gerbėjai. Jos darbai – komercinės parfumerijos antonimas, absoliutus olfaktorinis menas, kurį ši dama įvaldė meistriškai. Jos darbai – jautrūs, meniški, apgalvoti ir beprotiškai gilūs. Francesca yra tikrų tikriausia nišinio parfumerinio pasaulio atstovė, kurią pamils kiekvienas unikalių kvapų ieškotojas. Ar Francesca yra mano kūrėja? Ne, bet ji suteikė man naują patirtį, kurios dar gyvenime nebuvau patyrusi mėgindama naujus kvapus. Pasidariau išvadą, kad nesu dar pribrendusi šiems aromatams, galbūt man reikia laiko, o gal – daugiau patirties parfumerijos pasaulyje, kurios taip trokštu įgyti. Francesca privertė mane raukyti nosį, baisėtis, rėkti, kad SMIRDA tie kvepalai, bet po kurio laiko prie šių aromatų sugrįžusi suprantu, kokio išskirtinumo ir talento reikalauja ši unikalios moters kūryba.
Kita stotelė – oranžinės valstybės „Etat Libre d‘Orange“ aromatai! Nekantrauju juos aprašyti 😊.
Kaip visada dėkinga skaičiusioms nosims,
Urtė