
Sveiki, kvepalų gerbėjai, uostytojai ar šiaip skaniai kvepėti mėgstantys žmonės! Šiandien į savo blog‘ą grįžtu su dar viena kvepalų apžvalga. Šį kartą tai – iš Paryžiaus kilęs parfumerijos prekės ženklas „Kilian“ ir jo žymiausi kvapai, tad prisekite saugos diržus, išsipūskite savo kvapomaniškas nosis ir važiuojam.
Susipažinkite su „Kilian“
Žymų kvepalų prekės ženklą sukūrė žavus vyrukas Kilian Hennessy. Gali būti, kad ši pavardė jums bus kažkur girdėta ir būsite teisūs – ja pavadintas žymusis „Hennessy & Co“ konjako prekės ženklas, kuris, beje, įkurtas Kiliano pirmtakų (jis – konjako gigantų anūkas). Įdomu tai, kad šie Kiliano pirmtakai ne tik pardavinėja konjaką, bet ir turi nemenką dalį influencerių ir pseudoturčių džiaugsmo – drabužių prekės ženklo „Louis Vuitton“ (tiksliau – „LVMH Moët Hennessy” grupės) akcijų. Tiesa, jaunojo Kiliano konjakas ir Louis tašės nesužavėjo ir šis kliaudamasis savo nosimi pasirinko parfumerijos industriją. Kilianui Hennessy teko garbė mokytis geriausiose parfumerijos mokyklose, o vėliau, pakankamai ištobulėjus, dirbti mados namams „Christian Dior“ bei „Alexander MQueen“. Nieko keisto, kad su tokiu puikiu parfumeriniu „CV“ ir giminystės ryšiais jis 2007 metais galiausiai įkūrė savo kvepalų prekės ženklą, įsikūrusį Paryžiuje „Kilian“. „Siekiau sukurti kvepalų kolekciją, turinčią prabangos jausmą, dėmesį detalėms, tačiau modernią, pritaikytą 21 amžiui“, – apie „Kilian“ pradžią „GQ“ žurnalui pasakojo kūrėjas.

Tvarumas ir prabanga
Vienas įdomesnių šio prekės ženklo bruožų – ekologija. „Kilian“ visuomet pabrėžė ekologijos, tvarumo svarbą naudojant daugkartines kvepalų pakuotes, kurių kiekvienam kvapui skirtus papildymus galima nusipirkti oficialioje prekės ženklo internetinėje svetainėje.
Kalbant apie „Kilian“ taip pat nereikėtų pamiršti prabangos jausmo, kurį prekės ženklo kūrėjas laiko tikru menu. „Prabanga – kaip laimė, tarsi neryškus supratimas apie kažką gero. „Kilian“ tikslas – įamžinti, užfiksuoti šį jausmą tarsi laiko dvelksmą ir padaryti jį ilgalaikiu“, – įsitikinęs K. Hennessy. Pasak prekės ženklo kūrėjo, prabanga turėtų būti ilgalaikė, sulėtinanti laiką, sustiprinanti pojūčius. „Kilian“ kviečia grįžti prie istorinių kvepalų ištakų, kuomet tas mažytis, stebuklingo kvapo kupinas kvepalų buteliukas ir dėžutė buvo prabangos herbas, jo dvasios įsikūnijimas. Trumpai tariant, ubagai, neturintys skonio ir visokio plauko buožės – „Kilian“ kvepalai greičiausiai nėra skirti jums!
Iš nišinės parfumerijos į komercinę
2016 metais kosmetikos gigantė „Estée Lauder Companies“ Kiliano Hennessy kurtą ir mylėtą prekės ženklą nusipirko ir nusprendė ateityje pritraukti jaunesnių millennials‘ų pirkėjų, taip pat pristatyti pigesnę (nišinių „Kilian“ kvapų kainos svyruoja nuo 150 iki 300 eurų ir daugiau) kvepalų liniją bendradarbiaujant su „Sephora“. Nenoriu būti sąmokslo teorijų gerbėja, bet tik pastebėsiu, kad „Estée Lauder“ priklauso tam pačiam, Kiliano pirmtakų valdomam „LVMH Moët Hennessy“ (su visom Loui Vuittono tašėm)… tad išvadas pasidarykit patys ;).
Populiariausių „Kilian“ kvapų apžvalga
Norėdama susipažinti su „Kilian“ prekės ženklu nusprendžiau patausoti savo ubagišką piniginę ir užsisakyti mėginių rinkinį, kuriame – penki žymiausi „Kilian“ kvapai: „Good girl gone Bad“, „Straight to Heaven“, dainininkės Rihannos favoritas „Love, don’t be shy“, „Black Phantom“ ir „Moonlight in Heaven“.

Gera mergaitė tapo bloga, bet ar tikrai?
Pradėsiu apžvalgą nuo kvapo „Good girl gone Bad“, kurį sukūrė garsus ispanų parfumeris Alberto Morillas. Šis kvapas buvo sukurtas tarsi uoslės metafora atspindinti pirmąją nuodėmę ir dėl jos kaltą uždraustąjį vaisių suėdusią Ievą, gerąją mergaitę sukurtą Dievo. Aromatas – gėlinis, vaisinis, o pagrindinės jo natos – osmantas (lietuviškai – gėlė kvepenė, taip žinau, kad skamba juokingai), jazminas, erškėtis. Vidurinės kvapo natos priklauso tuberozai (iš jų dažnai gaminami rytietiško stiliaus kvepalai), narcizui, o bazines natas čia puošia gintaras ir kedras.

„Good girl gone Bad“ – beprotiškai elegantiškas, lengvas, bet nenuobodus kvapas. Įsivaizduoju šiuo kvapu pasipuošusią klasišką, jaunatvišką moterį, kuri niekada neina miegoti nenusivaliusi makiažo, bijodama celiulito grėsmės negeria gazuotų gėrimų, o keikimąsi laiko nuodėme. Ji savaitgalius leidžia gyvūnų prieglaudose padėdama benamiukams rasti naujus namus, o pamačiusi močiutę, sunkiai einančią per gatvę, ši visuomet pasisiūlys ją palydėti ir dar į penktą aukštą užvilkti babos krepšius. Žodžiu, tobula, šauni mergina, tikra 10-tukininkė su perfekcionizmo prieskoniais.
Asmeniškai šiuose kvepaluose aš pasigedau tos blogos mergaitės dalies. Kvapas – nuostabus, lengvas, gintaras puikiai dera su gėlėmis, bet nieko daugiau. Jokios staigmenos, jokio velnio su ragais ar pasvilusių devynių pragaro ratų kvapo, dėl ko šis „geruoliškas“ kvapas taip ir niekuo neišsiskiria. Man šis kvapas – per daug elegantiškas, gėliškas ir visai ne Urtiškas. Jo išsilaikymas ant mano odos buvo prastas, intensyviau jis jautėsi vos pusvalandį, tad už tokią prabangią kainą jo pagrįstai norėtųsi geresnio.
„Good girl gone Bad“ alternatyvos: „Chanel Chance“, „Chanel Coco Mademoiselle“, „Narciso Rodriguez Her“ , „Dior J‘adore“.
„Straight to Heaven“ ir siekis kvepėti konjako bačka
„Straight to Heaven“ – aštrokas, mediena kvepiantis aromatas, skirtas vyrams (bet žinoma, puikiai tiks drąsių, šnapsinių kvapų nebijančioms moterims). Šį kvapą sukūrė parfumerė Sidonie Lancesseur. Pagrindinės aromato natos: medis, pačiulė, romas, rytietiški prieskoniai, tačiau jame taip pat galima atrasti ir vaisinių motyvų. Šio kvapo konceptą Kilianą Hennessy įkvėpė jo senelis, kuris anūką vesdavosi į „Hennessy“ rūsius, pilnus unikalaus, ąžuolo statinėse mirkstančio konjako kvapo. „Straight to Heaven“ Kilianas laiko tikru afrodiziaku, galinčiu „nukelti tiesiai į rojų“.

Šiais kvepalais pasidabinusį įsivaizduoju turtingą vyrą (ar moterį, nediskriminuoju), mėgstantį nešioti kostiumus, kurių gyvenime savarankiškai niekad nelygino. Jis turi gerą skonį konjakui, raukosi gerdamas alų, o jo mylimiausia knyga yra B. E. Ellis „Amerikos Psichopatas“. Jis – pagarbus, žinantis ko nori, tradicinis iki kaulų smegenų, save laikantis sena siela jaunam, sportiškam (šlovė sporto klubo abonementui, kurį religiškai kas mėnesį pratęsinėja) kūne.
Man šis kvapas paliko dviprasmišką įspūdį. Jo išsilaikymas ant odos buvo nerealus, kvapas skleidėsi ant manęs visą dieną, bet dienos pabaigoje kvepalų sunkumas pradėjo varginti. Kvapas nepasižymi draugiškumu, tad maišyti jį su kitais aromatais būtų sudėtinga. Apibendrinant, tai yra šiltas, jaukus ir labai VYRIŠKAS TIKRO VYRO kvapas, atsiduodantis konjaku. Ar jis vertas kelionės į rojų? Mano nuomone tikrai ne, jam trūksta nežemiškojo, slėpiningo faktoriaus, tad jei pasikvėpinę šiais kvepalais tikitės pirmos klasės reisu nukeliauti į rojų, galimas rimtas nusivylimas.
„Straight to Heaven“ alternatyvos: „Tom Ford Tobacco Vanille“, „Tom Ford Oud Wood“, „Terre d’Hermes“, „Creed Aventus“.
Rihannos išmylėti „Love, don’t be shy“
Ar žinojote, kad gerbiamoji atlikėja Rihanna tarp elito grietinėlės garsėja tuo, kad labai skaniai kvepia? Žvaigždūnai leipsta ne tik šią nuostabią damą pamatę, bet ir ją užuodę! Tad kyla klausimas, kuo gi kvepia ta Rihanna? Ogi „Kilian“ kvepalais, kaip ir priklauso tikrai divai.
Pagrindinės „Love, don‘t be shy“ natos – nerolis (apelsinmedžio žiedai), bergamotė, rožinis pipiras, kalendra (mano NEmylimiausia, fuj…). Vidurinėse natose aromatų šokį šoka: jazminas, sausmedis, rožė, irisas, o bazinėse natose galima atrasti cukrų, karamelę, vanilę, muskusą, labdanumą (tokia ruda lipni derva, gaunama iš uolienų. Ji naudojama vaistažolių medicinoje ir parfumerijoje. Ji primena gintaro kvapo natas). Šį saldainį kvepalų buteliuke sukūrė parfumerė Calice Becker.

Rihannos įvertintas kvapas puikiai tiks merginai, kurios mylimiausias metų laikas – vasara. Ši mergina šokoladą mielai iškeistų į sunokusį, saldų arbūzą, visas savo jaukias pižamas ir treningus parduotų dėl seksualaus bikinio, o atostogos be jūros šiai miesto undinei – visai ne atostogos, o tikra kankynė. Šiuos kvepalus nešiojanti mergina – žaisminga, kupina nuotykių, mokanti nustebinti ne tik aplinkinius, bet ir pačią save. Nepagalvokite, kad ši persona – neatsakinga vėjavaikė, anaiptol. Jos žaismingume slypi prabanga, išmintis ir neabejotinas unikalumas.
Pripažinsiu, kad šis kvapas iš išbandyto rinkinio man paliko didžiausią įspūdį savo žaismingumu, vaisiais ir gėlėmis, kuriems išskirtinį prabangos elementą suteikė nerolis. „Love don‘t be shy“ man kvepia egzotinių vaisių arbata, cukraus vata, karameliniais saldainiais ir zefyrais, kurie rafinuotai susipina į vieną tobulą kvapą. Vienintelis aromato minusas, kurį įžvelgiu yra vidutinis/prastas jo išsilaikymas (ant mano kūno šis laikėsi vos tris valandas). Šį aromatą rinkčiausi dienomis, kai jaučiuosi pati seksualiausia grožio ikona pasaulyje, kai jūra man iki kelių, o pasitikėjimo savimi rodikliai siekia neregėtas aukštumas.
„Love, don‘t be shy“ alternatyvos: „Mugler Alien“, „Chanel Coco Mademoiselle“, „Mon Guerlain“, „Flowerbomb Viktor&Rolf“.
Juodasis, visai nesmirdantis operos fantomas
„Black Phantom“ – dar vienas unikalus, visiškai unisexinis gintaru ir vanile kvepiantis aromatas iš „Kilian“, kurį sukūrė anksčiau minėta parfumerė Sidonie Lancesseur. Jame galima atrasti kavos, karamelės, romo, medienos, migdolų ir vanilės natų. Šio kvapo konceptą Kilianą Hennessy įkvėpė sukurti viena mylimiausių jo skaitytų Gaston Leroux knygų „Operos fantomas“ (nesuklysite spėję, kad pagal knygą pastatytas ir puikus E. L. Webberio miuziklas tuo pačiu pavadinimu). Kilianui susižavėjimą kėlė tamsus ir pavojingas fantomo veikėjas, atspindintis uždraustą meilę.

Šį aromatą įsivaizduoju dėvinčius vyrą/moterį, kurie pasižymi drąsa, originalumu, o ryte namuose neradę kavos mielai dėl jos nudobtų vieną kitą prašalaitį. „Black Phantom“ gerbėjai – klasiški gotai, mėgstantys naktis leisti stebint žvaigždėtą dangų („miegas, tik silpniems“ – pareikštų šie), jie nepagydomi romantikai, svajojantys apie tą saldžią ir spalvotą meilę, kurią mums suokia garsūs miuziklai. Tai tamsus, bet gan saugus aromatas, kurio neišsigąs net ir snobai ofiso kolegos.
Romas, šokoladas, kava ir migdolai sukuria įspūdingą, išlavinto skonio reikalaujantį aromatą, kurį įsimylėti ne taip jau paprasta, bet verta. Tai tikrai įdomus, bet visai ne Urtiškas kvapas, nes nesu kavos ir romo gerbėja, o alkoholiu kvepėti taip pat visai nesvajoju. Šio kvapo išsilaikymas ant mano odos buvo puikus, romu ir kava kvepėjau visą dieną, dėl ko aplinkiniai per daug nesiskundė. „Black Phantom“ rekomenduoju visiems kavaholikams ir alkoholikams, haha.
„Black Phantom“ alternatyvos: „Tom Ford Tobacco Vanille“, „Amouage Reflection Man“, „Tom Ford Black Orchid“.
Medaus mėnesio įkvėptas „Moonlight in Heaven“
„Moonlight in Heaven“ – paskutinis mano išbandytas unisexinis „Kilian“ aromatas, kurio viršutinės natose galima atpažinti greipfrutą, rožinį pipirą, citriną. Vidurinėse natose šoka mangai, ryžiai ir kokosai, o bazinėse puikuojasi vetiveris (lietuviškai – auksabarzdis…) bei Tonka pupelės (pasižymi vanilės ir karamelės natomis). Šio kvapo konceptą Kilianas Hennessis sugalvojo savo medaus mėnesio metu, kuomet aplankė egzotišką Tailandą. Čia jis atrado lipnių ryžių pudingą su mangais, kurio tekstūra parfumerį tiesiog sužavėjo. Deserto tekstūra priminė velvetą, kokosų pieno švelnumą, kontrastuojantį su mango vaisiaus gaiva. Tropikais kvepiančio aromato kūrėja – Calice Becker.

Šiuo kvapu pasidabinusią įsivaizduoju jauną, trofėjinę žmoną, kuri su naftos magnatu vyru atostogauja Karibuose. Ši gražuolė kas valandą keičia savo prabangius maudymosi kostiumėlius, kasdien prabunda vidurdienį ir per atostogas rytinį kavos puodelį iškeičia į šaltą „Pina Coladą“ su rožiniu skėtuku, nes gali sau tai leisti.
Jeigu mėgstate saldžius, kokosinius kvapus su vanilės motyvais ir citrinos rūgštele – šis aromatas vertas jūsų pauostymo. Asmeniškai man jis pasirodė per saldus, o ir puikiu išsilaikymu nepasižymėjo – kvapas laikėsi vos dvi valandas, kol galiausiai pradingo. Įdomu tai, kad vieni kvapomanai reiškė pasipiktinimą, kad šis aromatas jiems primena uodų atbaidymo priemonių kvapą, bet jo aš nepajutau, kvepalams šis palyginimas – tikras įžeidimas! Nors tiesą pasakius, man šis aromatas labiau priminė citrinų kvapo tualeto gaiviklius, tad gal ir ne pats rafinuočiausias palyginimas kvepalams už tokią kainą, kai geriau pagalvoji…
„Moonlight in Heaven“ alternatyvos: „Jo Malone Wood Sage & Sea Salt”, „Virgin Island Water Creed“, „Bal d’Afrique Byredo“.
Galutinis verdiktas: prabangus, bet saugus variantas
„Kilian“ kvapai alsuoja prabanga, rafinuotumu, kurį vertina originalesnių kvepalų mėgėjai. Mano nuomone, šio kvapų prekės ženklo stiprybė – aromatai su alkoholinėmis natomis (romas, konjakas, degtinė), primenančiomis prabangias Prancūzijos distilerijas, o silpnybė – prastokas išsilaikymas ant odos (skaičiau, kad jis dar labiau suprastėjo prekės ženklui patekus į „Estée Lauder“ rankas). Jeigu norite kvepėti prabanga, bet tuo pačiu nenorite per daug išeiti iš savo komforto zonos – „Kilian“ vertas jūsų nosių!
Visiems kvapnios dienos linkinti,
URTĖ