
Sveiki, gerbiamieji kvapomanai ir kvapomanės, sveikinuosi su jumis po ilgokos pertraukos ir grįžtu iš karto prie reikalo – pavasarinių kvepalų aptarimo! Ieškodama įdomių, pavasariu kvepiančių kūrinių jums noriu pristatyti geltonąją trijulę – Vilhelm Parfumerie „Mango Skin“ ir „Dear Polly“ bei Amouage „Sunshine“, tad prisisekite saugos diržus, išsipūskite savo kvapomaniškas šnerves ir važiuojam į dar vieną parfumerinį nuotykį!
Mangiškai dangiškai fantastiškas Vilhelm Parfumerie „Mango Skin“
Turiu jums prisipažinti, kad nekenčiu vaisių, man jie – bereikalingos cukrinės kalorijos, kurias mieliau sunaudočiau valgydama kokį nuodėmingai skanų šokoladinį torčiuką… Nors nesu vaisių gerbėja, bet artėjant pavasariui pradėjau ieškoti lengvų, vaisinių kvapų, kuriais galėčiau puoštis it koks gardus vaisių punčas. Ieškant kvepiančių perliukų, akis užkliuvo už nišinių parfumerijos namų Vilhelm Parfumerie, kuriuos 2015 metais Niujorke įkūrė Jan Vilhelm Ahlgren.

Žavusis Jan – buvęs modelis ir rankinių dizaineris, savo pašaukimą atradęs parfumerijos pasaulyje. Vaikystę Janas praleido Švedijoje, nišinės parfumerijos namus įkūrė Niujorke, o šiandien gyvena ir kuria svajingame Paryžiuje. Vilhelm Parfumerie kūrėjas kvepalų natomis nusprendė atpasakoti jautrias istorijas apie savo mylimus žmones, ikoniškas kino legendas bei įsimintinus istorinius periodus įvairiuose pasaulio didmiesčiuose. Jan Vilhelm Ahlgren nesvetimi paprasti, žemiški malonumai, laikas praleistas su draugais ir, žinoma, prabanga, nes, kaip žinia, nišinė parfumerija ubagų nemėgsta.
Vilhelm Parfumerie kūrinius lengva pažinti iš sūkurį primenančių kvepalų buteliukų, papuoštų minimalistinėmis šafrano geltonumo etiketėmis ir dėžutėmis, kurias įkvėpė Paryžiaus sendaikčių turguje Jano užmatyta bakelito (plastiko) spalva. Šiuo metu Vilhelm Parfumerie kolekcijoje – 27 unikalūs kvapai, o kvepalus Jan Vilhelm Ahlgren kuria bendradarbiaudamas su parfumeriais Jérôme Epinette (sukūrė Arianos Grande kvepalus „Thank U, Next“ ir „God Is A Woman“, Byredo perliuką „Bal d‘Afrique“, daugybę Zaros kvapų ir t.t.) ir Marc-Antoine Corticchiato.

Taigi, ieškodama vaisinių kvepalų, nusprendžiau išbandyti Vilhelm Parfumerie kūrinį „Mango Skin“, kurį Jan Vilhelm Ahlgren kartu su parfumeriu Jerome Epinette į pasaulį išleido 2018 metais. „Mango Skin“ – gėlinis, vaisinis, uniseksinis (nors labiau keliauja į moteriškų kvapų kategoriją, atleiskit džentelmenai) aromatas, kurio pagrindiniais akordais groja mangas, apelsinas, našlaitė, jostras (toks augalas, dažnai naudojamas kaip vaistinė medžiaga, išskiriantis pieniškas, nuodingas sultis), mango žiedai, kvapnioji kananga aka ylang-ylang. Taip pat galima užuosti juodojo serbento (nekenčiu jo, mes esam rimtai susipykę), muskuso, raudono vyno ir civetino (o ar žinojot, kad sintetinį civetiną senais gerais laikais keitė iš tokio gyvūnėlio – afrikinės civetos, primenančios kačiuką, analinių liaukų išgautas kvapelis?? Jeigu ne, tai dabar žinot) natų. Manau, kad „Mango Skin“ geriausiai ant odos skleisis pavasario / vasaros sezonais, kuomet norisi pasipuošti gaiviai saldžiais, neįpareigojančiais aromatais.

„Vienu kąsniu jūs pajusite mangą savo gyslose…Laukinės spalvos, begalinis dangus ir nežabota laimė. Įkvėpimai iš Pietų Afrikos, kurie tiesiog užgniaužia kvapą ir primena ekspresionistinį paveikslą, kuriame noksta gervuogės, mangai ir juodieji pipirai. Ši kompozicija – lyg prinokęs vaisius, iš lėto atskleidžiantis savo įmantrų skonį“, – taip skaniai savo kūrinį aprašo Vilhelm Parfumerie kūrėjai, o aš eilinį kartą užsimaniau valgyti.
Vos užsipurškusi „Mango Skin“ ant savo odos jutau ryškias mangų ir apelsinų natas, primenančias tropikus. Iš pirmo pauostymo gali pasirodyti, kad tai – dar vienas pigiais kūno purškikliais atsiduodantis aromatas, Tizianos Terenzi saldžių parfumerinių brangienų pasekėjas, bet turėkite jam kantrybės! Po kelių minučių „Mango Skin“ ant odos pradeda skleistis maloniu gėlių, ylang-ylang ir muskuso aromatu, kuris tarsi nuleidžia saldųjį mangą ant žemės. Taip pat netrukus pasijaučia ir mano nekenčiamiausias juodasis serbentas, kuris šiuos kvepalus man siaubingai gadina, bet čia jau mano asmeninės problemos. Serbento ir muskuso natos galiausiai nužudo patį mangą ir ant odos pasilieka toks švelnus gėlinis / vaisinis kvapelis. Po valandos pauosčiusi savo riešą supratau, kad šis kvapas man primena Lancôme hitą „La Vie Est Belle“, tik mangišką ir ne tokį įkyriai gėlinį. Kalbant apie kvepalų išsilaikymą, tai jis – tikrai neblogas! Žinoma, neįspūdingas kaip už tokią kainą (aš ubagė, gerai? Leiskit man pazyzti dėl graudžių nišinių kvepalų kainų), bet ant mano odos „Mango Skin“ gyveno geras 6-7 valandas.
Jeigu mėgstate mangus – jūs privalote išbandyti šiuos kvepalus, garantuoju, liksite sužavėti (ar ilgam, nežinau, bet pirmojo šių kvepalų papurškimo pauostymas labai pozityviai nuteikia). Jeigu ieškote kvepalų, kurie primintų atostogas ir egzotiškus kokteilius kokiame nors spalvingame, cigarais kvepiančiame Kosta Ricos bare, jums taip pat turėtų patikti „Mango Skin“. Tai yra ofiso kolegoms draugiškas aromatas, kuris, nors ir nepalieka kilometrinio šleifo, bet vidinius pozityvo rodiklius savo prabangiu saldumu tikrai sugebės pakelti. Ar „Mango Skin“ įtraukčiau į savo mylimiausių kvepalų trejetuką? NE. Aš esu pačiulės natų gerbėja ir jos dar ilgai neišsižadėsiu, bet jeigu ieškočiau lengvų, pavasarinių kvapų, kurie neužmigdytų manęs savo banalumu ir dar turėčiau laisvus 210 eurų – mielai „Mango Skin“ nusipirkčiau į savo kolekciją.
Vilhelm Parfumerie „Mango Skin“ alternatyvos: Lancôme „La Vie Est Belle“, Mugler „Angel Eau Croisière“, Escada „Taj Sunset“, Victoria‘s Secret „Tropical Citrus“.
Intymus meilės laiškas „Dear Polly“
Dar vienas ryškus ir labai smagus Vilhelm Parfumerie aromatas, apie kurį norėčiau papasakoti daugiau – „Dear Polly“. 2015 metais parfumerio Jérôme Epinette sukurtas aromatas netrukus tapo tikru bestseleriu, kurį entuziastingai perka gaivių, arbatinių kvepalų gerbėjos visame pasaulyje. Tai – aromatinis, uniseksinis (vėlgi, labiau moteriškas, bet čia tik mano seksistinė nuomonė) kūrinys, kurio pagrindiniais akordais groja bergamotė, gaivus žaliasis obuolys ir stipri juodoji arbata. Taip pat galima užuosti juodojo gintaro, muskuso ir sodrios sodinės biedragės (kitaip – ąžuolo samanos). „Dear Polly“ geriausiai skleisis pavasario / vasaros sezonais, kuomet norisi gaivių, žalių, iš žiemos miego budinančių kvepalų.

„Dear Polly“ – asmeniškas Jan Vilhelm Ahlgren kūrinys, mat tai – intymus laiškas jo žmonai Polly, įamžinęs poetišką įsimylėjėlių arbatos gėrimo ritualą ankstyvą rytą. „Tai – trapi ryto šviesa, blėstančios nakties šešėliai ir pojūčius šildanti arbata, dvelkianti sultingais obuoliais, juodosios arbatos nata ir jaukia ambra. Šie kvepalai – tarsi gėrimas įsimylėjėliams, kurie šį gali dėvėti prisimindami vienas kitą net ir tuomet, kai juos skiria atstumas, aromato dėka jie niekada neišsiskiria“, – taip apie savo kvepalus pasakoja kūrėjas ir aš iš karto pasijutau įsimylėjusi. Vyrukai, įsidėmėkit, kaip teisingai reikia mylėti ir lepinti savo moterį!!!! Reikia jai kurti vardinius nišinius kvepalus!!!
Vos užsipurškusi „Dear Polly“ jutau ryškias bergamotės ir žaliųjų obuolių natas, kurios žadino mano šnerves savo aitrumu ir gaiva (rašau šią apžvalgą vidurnaktį, tai tikrai padeda neužmigti). Pagyvenęs ant odos kelias minutes kvapas pradėjo skleistis, neužilgo atkeliavo juodosios arbatos, muskuso, gintaro natos, suteikiančios iš pirmo žvilgsnio rėksmingai žaliam aromatui sodrumo.
Jeigu reikėtų buitiškai apibūdinti „Dear Polly“ tai sakyčiau taip: įsivaizduokite parfumerinio Elizabeth Arden hito „Green Tea“ prabangią pusseserę iš Niujorko, nusikabinusią vidurio amžiaus krizės kamuojamą milijardierių akinančiai baltais dantimis ir Donaldo Trumpo stiliaus ševeliūra. Ji – kaip ir prie pinigo, yra buvus jachtoj ir turi naują Iphone telefoną, bet tuo pačiu vis tiek negali atsikratyti savo ubagiškos prigimties, vidinio kaimo ir kičo. Nežinau, ar jums tapo aiškiau, bet būtent taip kvepia „Dear Polly“ – pigiai, bet sodriai. Šis aromatas ant mano odos gyveno apie 6 valandas, kas yra visai neblogas pasiekimas, bet vis tiek nuviliantis žinant, kiek šimtų eurų už „Dear Polly“ teks pakloti.
Jeigu mėgstate arbatinius kvapus, negalite gyventi be bergamotės, o jūsų paauglystės mylimiausi kvepalai buvo obuoliniai DKNY „Be Delicious“ – metas užaugti ir susipažinti su Vilhem Parfumerie „Dear Polly“. Taip pat jeigu ieškote prabangesnės Elizabeth Arden „Green Tea“ versijos – šie kvepalai taip pat puikiai tiks. Tai – lengvas, bergamotinis aromatas, gaivus kaip ankstyvas rytas, tad jeigu mėgstate anksti keltis ir norite rytą pradėti gaiviu kvapu, jums greičiausiai reikėtų išmėginti šį aromatą. Ar tai yra kažkoks super unikalus parfumerinis šedevras? Tikrai ne, bet kvapomanai ir juodosios arbatos mylėtojai turėtų įvertinti šiuos kvepalus. Nors nesu bergamotės gerbėja ir viskas, kas su ja susiję man primena „L’Occitane en Provence“ produkciją ir pigius žaliosios arbatos aromato dušo gelius, aš pozityviai vertinu šį parfumerinį meilės laišką ir baigiu iš pavydo žaviojo Vilhelmo žmonai Polly nagus nusigriaužti.
Vilhelm Parfumerie „Dear Polly“ alternatyvos: Elizabeth Arden „Green Tea“, Byredo „Mixed Emotions“, Floraiku „Secret Teas and Spices“ kolekcijos kvapai.
Tabakiškai saulėtasis Amouage „Sunshine“
Metas atsisveikinti su Vilhelm Parfumerie ir iš Niujorko keliauti į saulėtąją Arabiją, kurioje jus noriu supažindinti su prabangiosios parfumerijos prekės ženklu Amouage ir jo kūriniu „Sunshine Woman“, kurį 2014 metais sukūrė parfumerė Sidonie Lancesseur (Chloe ir Killian kvepalų gerbėjai – sukluskit, tai jūsų kūrėja).

Prieš uostant „Sunshine“, kviečiu praplėsti savo parfumerinį akiratį ir artimiau susipažinti su prabangios parfumerijos kompanija Amouage, kuri 1983 metais buvo įkurta Omane. Amouage įkūrėjas Omano sultonas šiuo prekės ženklu norėjo atgaivinti priblėsusį senovės Omano parfumerijos meno populiarumą. Įdomu tai, kad pavadinimas Amouage kilęs iš prancūziško žodžio Amour (liet. meilė) ir arabų kalbos žodžio reiškiančio bangą. Nors Amouage savo kūryboje naudoja Artimiesiems Rytams tradicines aromatines medžiagas, tokias kaip ūdas, mira, smilkalai, bet tai dar nereiškia jog tai – tik Arabijos princesėms skirti kvepalai. Nemaža dalis kvapnių ingredientų atkeliauja iš garsiausių tarptautinių parfumerijos kompanijų, nes nepaisant savo kilmės, Amouage pirmiausia orientuojasi į Vakarų rinką.
Pirmąjį kompanijos aromatą „Amouage Gold“ 1983 metais sukūrė prancūzų parfumerijos įžymybė Guy Robert, kuris šiuos kvepalus laikė savo karjeros viršūne. Šiuo metu Amouage kolekcijoje – net 115 puikių kvapų, sukurtų bendradarbiaujant su parfumeriais Elise Benat, Bernard Ellena, Alexandra Carlin, Emilie (Bevierre) Coppermann, Karine Vinchon Spehner, Lucas Sieuzac, Jean-Claude Ellena ir taip toliau.
Amouage kvepalų buteliukai taip pat turi savo įdomybių. Lietuvos parfumerijos maestro Aistis Mickevičius savo knygoje „Kvepalai. Olfaktorinės istorijos“ rašo, kad „moteriškieji“ Amouage kvepalai savo buteliukų forma primena Ruwi mečetę Muskate, o „vyriškieji“ – tradicinį Omano durklą „Khanjar“. Įdomu ir tai, kad 2006 metais, siekiant įsitvirtinti nišinių kvepalų rinkose Vakaruose, Amouage nusprendė supaprastinti savo flakonų dizainą ir vykdyti energingesnę reklaminę kampaniją tam, kad prekės ženklo kvapai pasiektų kuo platesnę Vakarų auditoriją. Štai kaip Amouage kvepalų buteliukai atrodė anksčiau, ir kaip atrodo dabar:

Tiesą sakant, man daug įspūdingesnė senoji kvepalų buteliukų versija, bet suprantu, kad naujasis dizaino variantas yra daug prieinamesnis ir artimesnis vakariečių minimalistams.
Grįžkime prie šio įrašo žvaigždės – Amouage „Sunshine“. Tai – gintarinis / gėlinis aromatas, skirtas moterims. Pagrindiniais akordais čia groja migdolas, juodasis serbentas (ir vėl tas pyzdukas), kietis (astrinių šeimos augalas), kvepenė, vanilė, magnolija, jazminas, šviesusis tabakas, papirusas. Taip pat galima užuosti kadagio ir pačiulės natų. Manau, kad šie kvepalai neturi stiprių sezoninių poreikių, tad puikiai skleisis ne tik šiltaisiais, bet ir šaltaisiais metų laikais.
Vos užsipurškusi „Sunshine“ jutau stiprią migdolų, juodųjų serbentų ir kvapniosios kvepenės draugystę, kurią papildė smardus augaliukas kietis. Po kelių minučių ant odos pagyvenęs kvapas pradėjo skleistis, atsirado subtilūs vanilės akordai, tabakas ir mano mylimoji pačiulė. Šie kvepalai ant mano odos gyveno geras 6 valandas ir galiausiai nusėdo kvepenės ir tabako duetu. Pagalvojau, kad „Sunshine“ pavadinimas man visai neatspindi kvepalų aromato. Įsivaizduoju, kad saulėti dalykai turėtų būti gaivūs, ryškūs, citrusiniai, o ne atsiduodantys rūkalais.
Jeigu jums patinka juodieji serbentai, migdolo kartumas, kvapnioji kvepenė ir tabakas – šie kvepalai verti jūsų nosių. Asmeniškai mane, kaip tikrą serbentų natų nekentėją, šis kvapas būtent dėl jo ir erzino. Nekenčiu to serbento smirdėjimo, man jis primena vaikystės vasaras, kuomet mama išgrūsdavo mane į sodą, o babytė įdarbindavo rinkti serbentų nuo krūmų, juosiančių visą mūsų sodo teritoriją. Renkant tuos serbentus nuolat šikdavau į kelnes, nes neretai griebdama uogą pagriebdavau ir kokį krūme gyvenusį vorą, žodžiu vien blogi prisiminimai. Iki šiol serbentų kompoto vengiu principingai.
Nors ir esu susipykusi su serbentais, turiu pripažinti, kad tai visai malonus, romantiškas ir nebanalus aromatas, tad įdomioms personoms, kurios nenori kvepėti bakaratais, delinom ir opiumais, vertėtų atkreipti dėmesį į „Sunshine“. Tiesa, kvapomanai apie šį aromatą turėjo dviprasmišką nuomonę – vieni teigė, kad tai – žavingas, gražus, gintarinis aromatas, tinkantis juodųjų serbentų gerbėjams, o kiti aiškino, kad „Sunshine“ kvepia kaip sirupas nuo kosulio ir sukelia galvos skausmą, tad supraskite juos kaip tik norite.
Amouage „Sunshine“ alternatyvos: Memo Paris „Inlé“, YSL „Cinema“, Zadig & Voltaire „This Is Love!“ .
Reziumė: šlovė mangams!
Vadinkite mane ponia banalybe, bet šį kartą iš šios pavasarinės trijulės antrą pasimatymą renkuosi su Vilhelm Parfumerie „Mango Skin“. Tai – toks smagus, neįpareigojantis kvapelis, skirtas lietingų pavasario dienų nuotaikai pakelti. Nors jis ir nepasižymi nepriekaištingu išsilaikymu, pramušančiu Tiziana Terenzi kvepalų ilgaamžiškumo rekordus ir šleifą, kurį dar ilgai kentės jūsų kaimynai, bet būtent taip man kvepia pavasaris. Geltonai, ryškiai ir mangiškai.
Reziumuojant – jeigu mėgstate mangus ir svaigius alkoholinius kokteilius su spalvotais skėtukais, tuomet privalote išbandyti Vilhelm Parfumerie „Mango skin“. Jeigu gyventi negalite be arbatinių kvepalų, bergamočių ir žaliųjų obuolių gaivumo bei nesate ubagai – „Dear Polly“ mielai patuštins jūsų kišenes. Ir galiausiai – jeigu ieškote unikalių kvepalų, o juodųjų serbentų kompotas jums nėra priešas – Amouage „Sunshine“ verti jūsų kvapomaniškų šnervių.
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ