
Sveiki, gerbiamieji kvapomanai ir smirdėjimo netoleruojančios personos! Sau pasižadėjusi, kad 2022-aisiais būsiu dar geresnė rašliavų apie kvepalus kūrėja, šiuos metus pradedu su net 11-kos kvapų apžvalga, tad giliai įkvėpkite pro savo gurmaniškas šnerves ir važiuojam į dar vieną parfumerinį nuotykį, kuris mus nukels į Japoniją. Šiandien noriu jums papasakoti apie subtiliomis rytietiškomis ceremonijomis dvelkiančius „Floraïku Paris“ aromatus.
„Floraïku Paris“ – nišinis parfumerijos prekės ženklas, kurį Paryžiuje 2017 metais įkūrė sutuoktiniai Clara ir John Molloy. Šios poros kūrybą turėtumėte pažinti ir iš kito sėkmingo jų projekto – taip pat nišinės parfumerijos prekės ženklo „Memo Paris“, įsteigto dar 2007 metais. Sukurti „Floraïku Paris“ porą įkvėpė kelionė į Japoniją, kurioje šie pažino nepaprastą Azijos kultūros grožį, subtilumą ir pagarbą gamtai, atsispindinčią literatūroje ir mene.
Clara ir John Molloy – kūrybiškoji pora, parfumerijos enterpreneriai (nekenčiu šito žodžio, tad tiesiog juos vadinkime verslininkais, abejoju, kad jie perskaitys mano rašliavą ir dėl užvadinimo įsižeis). Gimusi Paryžiuje Clara – romantiškoji literatūros mylėtoja, haiku autorė, o John – užsispyręs airis, baigęs bankininkystę, bet savo gyvenimo su ja nesiejęs ir karjerą pradėjęs kurdamas šaudymui ir medžioklei skirtus drabužius džentelmenams.

Unikalaus poezijos žanro įkvėpti kvapai
Įdomu tai, kad visi „Floraïku“ kvapai pavadinti pagal haiku – unikalų poezijos žanrą, susiformavusį Japonijoje Edo laikotarpiu (dar žinomu kaip Tokugavų laikotarpiu, Japonijos istorijoje trukusiu nuo 1603 iki 1867 metų. Taip jis pavadintas pagal tuometinę sostinę – Edo (dabartinis Tokijas)). Haiku – trumpi eilėraštukai (5 / 7 / 5 skiemenų forma, kuri laikoma trumpiausia pasaulyje), pasakojantys apie gamtą, žmogaus ryšį su ja, žmogiškosios prigimties grožį ar bjaurumą. Pagrindinė ir svarbiausia haiku taisyklė – būtinai TIK 17 skiemenų. Manoma, kad kuo labiau kūrėją varžo žodžių kiekis, tuo labiau pasireiškia kūrybingumas, gimsta metaforos, veikia fantazija ir kitos strateginės vietos. Turiu pripažinti, kad nesu Azijos literatūros ir haiku ekspertė, tad visus susidomėjusius šiuo poezijos žanru kviečiu paskaitytį šį šaunų straipsnį LRT.lt portale su japonų literatūros specialiste Jurgita Ignotiene.
Pasak kūrėjų, kiekvienam „Floraïku“ kvapui parinktas haiku, kuris šiam suteikia savitą charakterį. Egzistuoja 3 šio prekės ženklo kolekcijos, pagerbiančios skirtingas Azijos kultūros ceremonijas, kuriose pagrindinį vaidmenį atlieka gėlės, arbatos ir aromatingi smilkalai. Visi „Floraïku“ kvapai, kaip ir haiku, pasižymi trumpomis formulėmis, kuriose gausu vertingųjų natūralių ingredientų.
Šiuo metu „Floraïku“ kolekcijoje – 25 unikalūs aromatai ir apie kelis iš jų (tiksliau, visus 11-ka, buvusių prekės ženklo pažintiniame mėginukų rinkinyje, kurį galite rasti „Crème de la Crème“ arba oficialioje jų svetainėje) norėčiau jums papasakoti plačiau. Prieš išpasakojant visą tiesą apie „Floraïku“, norėčiau padėkoti šeimos draugei Dianai, kurios dėka aš ir mano šnervės turėjome progą susipažinti su šiuo prekės ženklu artimiau. Diana, dar kartą DIDELIS AČIŪ!!! 🙂

Locitano verbenų kvepalai svajoja tapti „Between Two Trees“, bet neišgali
Pradėti pažintį su Floraïku norėčiau su populiariuoju „Between Two Trees“, priklausančiu „Shadowing“ kolekcijai. „Shadowing“ kolekcijos konceptas susijęs su Floraïku kvapų diapazono išpildymu, kuomet šviesūs šešėliai (šiuo atveju, kvepalai), tokie kaip „Sleeping on the Roof“ suteikia lengvumo, gaivumo pojūtį, o tamsūs šešėliai, tokie kaip kvepalai „Between Two Trees“ suteikia galios. Šios kolekcijos kvepalus rekomenduojama maišyti, nes jie sukurti tam, kad papildytų vienas kitą, tarsi du susipynę šešėliai.
Grįžtant prie „Between Two Trees“ tai – citrusinių / aromatinių kvepalų kategorijai priklausantis uniseksinis aromatas, 2017 metais sukurtas parfumerės Alienor Massenet. Pagrindiniais šio kvapo akordais groja citrusas, švieži, ryškūs prieskoniai, mediena ir žalėsiai. Taip pat galima užuosti greipfruto aliejaus, matės arbatos ir vetiverio. Mano kuklia nuomone, „Between Two Trees“ geriausiai atsiskleis pavasario / vasaros sezonais, kuomet norisi gaivių ir žalių kvapų. Pasak kūrėjų, „Between Two Trees“ – mūsų tamsusis šešėlis. Rytietiškų ir medienos motyvų turintys kvepalai sukuria sodrumo, gilumo įspūdį, kuris šį žalią aromatą tarsi nuleidžia ant žemės ir neleidžia per daug įsisvajoti.

Vos užsipurškusi šio aromato pajutau gaivias, žalias natas, primenančias „L’Occitane“ verbenų kvapalus, bet ryškesnius ir gerokai prabangesnius nei minėtas tualetas. „Between Two Trees“ atsiveria ryškia citruso nata, kurią netrukus keičia ir vadžias perima medienos / dūmo akordai. Tai yra gaivus, švarus kvapas, kuris po kelių valandų gyvenimo ant mano odos pavirto švelnia balta arbata.
Šiuos kvepalus mielai rinkčiausi ankstyvam pavasariui, kuomet išsiilgusi šilumos ir žalumos laukiu, kol nutirps paskutinis sniegas ir kieme išdygs šviežia, ryški žolė bei kelios piktžolės (nediskriminuoju). Kad ir koks šaunus, šviežus šis kvapas būtų, turiu paminėti du didelius minusus – vidutinį išsilaikymą (ant mano odos kvepalai laikėsi vidutiniškai, iki 5 valandų ir paskui PUFT ir išnyko amžiams) ir didžiulę kainą (tik vargani 255 euriukai), kurie kvapomanams ubagams, ieškantiems įdomių ir nenuplaunamų kvapų gali tapti aktualūs. Bet, gerbiamieji, nepanikuokite, nes aš jus būtinai apšviesiu apie šio aromato pigesnes alternatyvas, padėsiančias išvengti bankroto.
„Between Two Trees“ alternatyvos: Britney Spears „Hidden Fantasy“, Jo Loves „Smoked Plum & Leather“, Etat Libre d‘Orange „Remarcable People“, L‘Occitane „Brume Corps Fraîche Verveine“.
Svajotojų džiaugsmas „Sleeping on the Roof“
Dar vienas „Shadowing“ kolekcijos parfumerinis perlas – kvepalai „Sleeping on the Roof“. Tai yra uniseksinis, gėlinis aromatas, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Alienor Massenet. Pagrindiniais akordais čia groja pakalnutė, apelsinų žiedai, muskusas, gintaras, medis. Taip pat galima užuosti žalėsių ir muilo natų, tad švaros efektas garantuotas. Šis aromatas geriausiai skleisis pavasario / vasaros karštomis dienomis, kai lauke norisi atrasti pavėsį ir jame išsidrėbus skaityti knygas (romanus ar kraują stingdančius detektyvus, o galbūt pornografinę literatūrą su paveiksliukais – aš nediskriminuoju).

Vos užsipurškusi šio aromato jutau ryškų pakalnučių ir žalios, ką tik nupjautos žolės kvapą, turintį muskuso, gintaro ir švaros motyvų. Nors tai – uniseksinis kvapas, jis savo saldumu ir pakalnutine romantika mano nuomone labiau traukia į moteriškų kvepalų pusę. Kvepalai ant mano odos laikėsi labai vidutiniškai, ant savęs „Miegojimą ant stogo“ jutau geras 3 valandas, o paskui jo neliko nė menkiausio kvapelio.
Žinote, testuodama šį kvapą pagalvojau, kad jis būtų patikęs ikoniškajai princesei Dianai, mat kažkur skaičiau, kad ji mėgo Penhaligon’s pakalnučių kvepalus „Bluebell“. „Sleeping on the Roof“ tarsi pulsuoja modernumu, saldumu, prabanga ir nebanalia romantika, tad tai neabejotinai svajoti mėgstančioms IKONIŠKOMS personoms skirti kvepalai.
„Sleeping on the Roof“ alternatyvos: Miu Miu „Miu Miu“, Dior „Diorissimo“, Clean „Warm Cotton [Reserve Blend]“.
Pačiule ir šiltais prieskoniais klykiantis „My Love Has the Colour of the Night“
„My Love Has the Colour of the Night“ – uniseksinis medienos skanėstas, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Sophie Labbé. Pagrindiniais akordais čia groja medis, pačiulė, žemė ir prieskoniai. Taip pat galima užuosti paragvajinio tvaro (medis, paplitęs Pietų Amerikoje, dažnai naudojamas muilo ir kvepalų gamybai) aliejaus ir vetiverio. „My Love Has the Colour of the Night“ geriausiai atsiskleis rudens / žiemos sezonais, tais tamsiais, visokio plauko pliurzių lauke kupinais vakarais, kuomet norisi sodresnių, sunkesnių kvepalų.
Įdomu tai, kad šie kvepalai yra kolekcijos „Forbidden Incense“ dalis. Minėtą kolekciją įkvėpė tokia unikali Kōdō aromatinė ceremonija, kurios metu galima susipažinti su japoniškais smilkalais. „Forbidden Incense“ kolekcijos kvapų pagrindas – mediena, kuri tarsi perteikia sodrius dūmus, kylančius smilkstant tradiciniams Japonijos smilkalams.

Vos užsipurškusi šių kvepalų jutau ryškios pačiulės ir medžio draugystę. Mama, užuodusi kvepalus iš kito kambario, man pareiškė, kad jie tarsi nukelia į bažnyčioje vykstančias mišias, kurių ore plaukioja smilkalų ir naftalininių babyčių rankinukų kvapas. Kaip jau supratot, lakią vaizduotę paveldėjau būtent iš savo gimdytojos. Tiesa, su jos menine kūryba aš nesutinku, nes man jis kvepėjo skania mėtine trauktine, babyčių sudžiovintomis miško žolelėmis ir šviežiai sukapotomis malkomis. „My Love Has the Colour of the Night“ išsilaikymas – vidutinis, ant mano odos jis gyveno apie 4 valandas, bet nepaisant šio minuso aromatas tikrai įdomus ir vertas visų aromatinių kvapų mėgėjų dėmesio.
„My Love Has the Colour of the Night“ alternatyvos: Aesop „Hwyl“, Jo Malone London „Incense & Cedrat“, Gucci „Guilty Absolute“
Vanilinis apkabinimas nuo „Sound of a Ricochet“
Dar vienas „Forbidden Incense“ kolekcijos kūrinys – kvepalai „Sound of a Ricochet“. Tai – gintaro / vanilės uniseksinis aromatas, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Sophie Labbé. Pagrindiniais akordais čia groja vanilė, medis, pudra, gintaras, balzamikas, šilti prieskoniai. Taip pat galima užuosti sandalmedžio ir tonka pupelių natų. Šis parfumerinis kūrinys puikiai draugaus su tamsiais rudens / žiemos sezonais, kuomet kvepalais norisi pasismaugti kaip šiltu, kvepiančiu vilnoniu šaliku.

Vos užsipurškusi šių kvepalų jutau švelnų vanilinį, medinį aromatą, aplietą balzamiku. Nors nesu vanilės fanė, šis aromatas pasirodė labai malonus ir per daug neapykantos man nesukėlė. Šie kvepalai ant mano odos nusėdo į labai lengvą vanilinę gaivą, kuri išgyveno geras 6-8 valandas, kas šiaip jau muša rekordus Floraïku visatoje. Daugiau kažko įspūdingo pakomentuoti negaliu, nes mano nuomone tai yra brangiai banalus aromatas, bet ką aš suprantu būdama ubagiška snobe, paliksiu tai spręsti jums ir jūsų kvapomaniškoms šnervėms.
„Sound of a Ricochet“ alternatyvos: Chanel „Coromandel“, MFK „Absolue Pour le Soir“, Tom Ford „Black Orchid“.
Šnapso aromatu nužudantis „My Shadow on the Wall“
„My Shadow on the Wall“ – anksčiau minėtos „Forbidden Incense“ kolekcijos dalis, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Alienor Massenet. Pagrindiniais akordais čia groja vandens, pudros, medžio, žalėsių, šiltų prieskonių ir gėlių motyvai. Taip pat galima užuosti našlaitės (tikslinu, kad tai gėlė, nepagalvokit tik apie vargšę, visų apleistą mergaitę) lapų, mimozos ir sandalmedžio trio. Manau, kad „My Shadow on the Wall“ yra rudens / žiemos dienas mėgstantis aromatas, kuris neįžeis ofiso kolegų ir kaimynų, kartu su jumis važiuojančių liftu.

Vos užsipurškusi šių kvepalų jutau stiprią šnapso smarvę ir akimirką supanikavau. Pamaniau, negi kaip pigus šnapsas kvepėsiu visą dieną ir gąsdinsiu visus aplinkinius? Mano abejonės netrukus buvo išsklaidytos kartu su ta alkoholine smarve, kurią pakeitė švarus, švelniai pudrinis aromatas, pasidabinęs medine šiluma ir gražuole mimoza.
Pradžioje jaučiasi ryškios, žalios, tarsi alkoholinės natos, kurios vėliau nusėda ant odos jaukiu ir labai elegantišku sandalmedžio pavidalu. Jeigu „My Shadow of the Wall“ būtų pastatas, greičiausiai tai būtų prabangus spa kompleksas, kurio kiekvienas koridorius kvepia turtu ir pusvalandžio masažu už 200 eurų. Kvepalų išsilaikymas – vidutinis, mimoza su našlaite išsisklaidė gan greitai, bet sandalmedis dar pasiliko kelioms valandoms, švelniai glostydamas mano odą, kuo visai nesiskundžiu, nes man trūksta meilės.
„My Shadow on the Wall“ alternatyvos: L’Artisan Parfumeur „Mimosa Pour Moi“, Vilhelm Parfumerie „Modest Mimosa“, ZARA „Boldly Seoul“.
Pavasario ryto šokis kartu su „First Dream of the Year“
Vienas man labiausiai patikusių Floraïku kvapų – uniseksinis, citrusiškai gėlinis „First Dream of the Year“, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Alienor Massenet. Pagrindiniais akordais čia groja citrusas, gėlės, irisas, pudra. Taip pat galima užuosti greipfruto ir apelsinų žiedų aromatus. Šie kvepalai – tobulas pavasario / vasaros kvapas, kuris savo gaiva net ir patį didžiausią tinginį iš pat ankstyvo ryto pakels iš patalo ir privers bėgioti ratus šalia namų esančiame stadione.

Šis aromatas yra kolekcijos „Enigmatic Flowers“ dalis, kurią įkvėpė Ikebana ceremonija – Japonijos kultūroje taip mylimas ir giliai įsišaknijęs gėlių komponavimo menas, kuriam būdingas kuklumas, santūrumas. Čia nepamatysi lietuviškų į plastiką įvyniotų gėlių buketų, kurios eilinį kartą netilps į naminę vazą, dėl ko teks jas merkt į trilitrinį stiklainį, kuriame dar prieš savaitę nardė rauginti agurkai, bet gal ir gerai. Dalinuosi Ikebanos pavyzdžiu:

Gana čia apie tuos buketus, grįžkime prie kvepalų. „First Dream of the Year“ man primena ankstų pavasario rytą, užfiksuotą kvepalų buteliuke. Vos užsipurškus šio aromato juntamas švaros, gėlių ir citrusų šokis, kurį vainikuoja pudriniai motyvai. Labai ryškiai jutau greipfruto aromatą, permušantį visas gėles. Tiesa, sudėtyje minėto iriso jutau mažiausiai, bet aš jo ir taip nemėgstu, tai per daug neliūdėjau.
Įdomu tai, kad kai kurie kvapomanai forumuose rėkė, kad šie kvepalai kvepia kaip WC gaiviklis, bet manau, kad jie meluoja, arba kvėpina tualetus tik nišiniais kvepalais. Jeigu ieškote kvepalų, kurie sukurtų tą švaros, gaivos efektą arba alpstate dėl citrusinių aromatų – šie kvepalai verti jūsų pauostymo. „First Dream of the Year“ tarsi visiems aplinkiniams rėkia: „ei, aš šiandien nusiprausiau!“, kas šiaip jau visai šaunus dalykas tiems, kurie tingi rūpintis asmenine higiena. Deja, šių kvepalų išsilaikymas yra labai prastas, jis ant mano odos neišgyveno net trijų valandų.
Kad ir kaip bandau nuslėpti tą ubagišką mentalitetą, manau, kad „First Dream of the Year“ neverti tų 255 eurų ir yra daug pigesnių, geriau išsilaikančių citrusinių / gėlinių kvapų alternatyvų. Tad biudžetiniai kvapomanai, leiskit man apsaugoti jūsų ir taip nuolat nuo atomaizerių pirkimų nuskausmintas banko sąskaitas. Kad ir kokia kokybiška ši citrininė laimė bebūtų, bet ubagų šnervių ji neverta!
„First Dream of the Year“ alternatyvos: Nishane „Wulong Cha“, Tom Ford „Neroli Portofino“, Elie Saab „Le Parfum“ (YPAČ REKOMENDUOJU).
Į pasimatymą kvepintis TIK SU „Cricket Song“!
„Cricket Song“ yra tarsi švelnesnė, romantiškesnė „First Dream of the Year“ pusseserė, taip pat priklausanti „Enigmatic Flowers“ kolekcijai. Tai yra labai malonus, medinis, uniseksinis aromatas, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Alienor Massenet. Pagrindiniais akordais čia groja gėlės ir citrusas. Taip pat galima užuosti ryškios bergamotės, magnolijos ir vetiverio natų. Manau, kad šis aromatas geriausiai atsiskleis pavasario / vasaros šiltomis dienomis, skubant į romantišką pasimatymą su simpatija, nuo kurios žvilgsnio kaista žandai ir kitos strateginės vietos.

„Cricket Song“ trūksta originalumo, kam drąsiai pritarė kvapomanų forumo dalyviai, suskubę lyginti juos su tūliko gaiviklių ir skalbiklių kvapais (jie tai daro labai dažnai ir nė kiek dėl to nesigėdija). Žinote, šį kartą turėsiu jiems pritarti, nes po keliolikos minučių ant odos pradėjo skleistis tas tualeto gaiviklio kvapas, kuo visai nesiskundžiu, nes bent jau kvepėjau švariu šikinyku.
„Cricket Song“ alternatyvos: Dior „Pure Poison“, Amouage „Honour Woman“, Tocca „Florence“.
Vaikiau debesis kartu su „I See the Clouds Go By“
ALIOOO visi saldesnių kvapų ir serbentų gerbėjai, metas suklusti (tiksliau, įtempti savo akių obuolius skaitant šią rašliavą), nes „I See the Clouds Go By“, priklausantys tai pačiai „Enigmatic Flowers“ kolekcijai, gali tapti būsimais mylimiausiais jūsų kvepalais! Tai – saldus, gėlinis / vaisinis aromatas, priklausantis uniseksinei kategorijai. Pagrindiniais akordais čia groja vaisiai, gėlės, žalėsiai, švelnūs prieskoniai, medis, muskusas, žemė. Taip pat galima užuosti sodrių juodųjų serbentų lapų ir vyšnių žiedų natas. Šie kvepalai puikiai tiks šiltoms pavasario / vasaros dienoms, kai norisi kažko saldaus ir neįpareigojančio.

Vos užsipurškusi šio aromato jutau stiprų serbentų lapų kvapą, kuriam akomponavo medžio, muskuso ir žemės akordai. Ilgiau ant savo odos uostinėdama it koks pėdsekys šuo „I See the Clouds Go By“ kvepalus, taip pat pajutau kažkokį degėsio kvapą, sumišusį su vaisiais ir gėlėmis, kuris nebuvo malonus. Įsivaizduoju, kad šį kvapą turėtų pamėgti dailės mokytojos, mylinčios įdomius, iš minios išsiskiriančius aromatus ir nekenčiančios visų savo mokinių. Šis kūrinys – tarsi įdomus, bandantis išsiskirti iš kitų vandeninių, bakaratiškai saldžių kvepalų savo žalėsių ir muskuso natų draugyste, bet tuo pačiu ta serbentine žole žiauriai užknisantis. Kvepalų išsilaikymas – liūdnas, aromatas neišbuvo ant mano odos net dviejų valandų. BANALU IR BRANGU, pasuoju ir sakau šiam aromatui „KITAS“!
„I See the Clouds Go By“ alternatyvos: Lalique „Amethyst“, L’Occitane en Provence „Herbae“, Diptyque „L’Ombre Dans L’Eau“.
Arbatos ceremonijų įkvėpti „I Am Coming Home“
„I Am Coming Home“ – žavingas kolekcijos „Secret Teas and Spices“ aromatas. Įdomu tai, kad kolekciją „Secret Teas and Spices“ įkvėpė japoniškos arbatos gėrimo ceremonija. Jos kvapai patalpinti į baltos spalvos buteliukus, kurie simbolizuoja šventą arbatos ruošimo ritualą, o kiekvieno kolekcijos kvapo pagrindu tapo skirtingų rūšių arbata bei unikalus prieskonių derinys.
Kalbant apie „I Am Coming Home“, tai – aromatinis, uniseksinis kvapas, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Sophie Labbé. Pagrindiniais akordais čia groja šilti prieskoniai, žalėsiai. Taip pat galima užuosti imbiero, baltos arbatos ir kardamono natų. Šiems kvepalams puikiai tiks pavasario / vasaros šilti sezonai, kuomet norisi gaivintis šalta arbata.

Šis kūrinys dar vienas apgaulingai stipriai alkoholinis kvapas, kurio pirmą kartą užsipurškusi įtraukiau su savo išlavintomis šnervėmis taip stipriai, kad prireikė astmos inhaliatoriaus atsigauti. Tiesa, visas alkoholinis aromatas buvo apgaulė, mat neužilgo susivokiau, kad taip stipriai kvepia ne alkoholis, o imbieras! Visai netrukus pajutau ir baltąją arbatą, kuri labai priminė Elizabeth Arden parfumerinį hitą „Green Tea“.
Kvepalams nugulus ant odos susimaišo toks visai įdomus imbiero, baltosios arbatos ir kardamono trio, tad jeigu ieškote gaivių, žalių, bet tuo pačiu prieskoningų kvepalų ir esate arbatinių kvapų gerbėjai – jūsų šnervėms neprošal susipažinti su „I Am Coming Home“. Pradžiuginsiu save ir jus pripažindama, kad šis Floraïku kūrinys ant mano kūno gyveno visą dieną, tad pagaliau užsičiaupiu su prasto išsilaikymo kritika.
„I Am Coming Home“ alternatyvos: Elizabeth Arden „Green Tea“, Giorgio Armani „Thé Yulong“, Maison Martin Margiela „Under the Lemon Tree“, Love Moschino „Cheap & Chic“.
Matės arbata smirdantis „The Moon and I“
Dar vienas arbatos ceremonijos įkvėptos kolekcijos aromatas – „The Moon and I“. Tai yra medinis, aromatinis ir absoliučiai uniseksinis kūrinys, kurį 2017 metais sumeistravo parfumerė Sophie Labbé. Pagrindiniais akordais čia groja matės arbata, prieskoniai, medis, arbata ir kedras. Šiems gaiviems kvepalams puikiai tiks pavasario / rudens sezonai, kuomet norisi raminančių, šviežiai jaukių kvapų.

Vos užsipurškusi ant savo odos šių kvepalų pajutau žalią smirdalą, kurį pamils visi matės arbatos mėgėjai. Taip pat puikiai jautėsi arbatos ir medžio natos. „The Moon and I“ patiks visiems homeopatijos gerbėjams, inkstus valančių arbatų mylėtojams ir tiems, kurie visiems (ir sau) meluoja, kad kavą mieliau iškeistų į garuojančios šviežiai nupjautos žolės (tokio skonio man yra matė) arbatą. NUSTOKITE PAGALIAU SAU MELUOTI!
Visgi, jeigu jums tikrai patinka arbatiniai kvapai, jūs turite susipažinti su šiuo aromatu ir jo raminančiomis galiomis. Kaip sakė vienas kvapomanų forumo gyventojas: „šie kvepalai – ne mano skonio ir mano banko sąskaita su tuo sutinka”. Aš irgi prisidedu prie šio pareiškimo, nes man kvapas didelio įspūdžio irgi nepadarė. Nepaisant to, tai buvo įdomi patirtis, nukėlusi mane į mišką, kurio pakrašty dega laužas ir vyksta įvairaus plauko raganų (ne tų iš rusiškojo „Ekstrasensų mūšio“) susitikimai.
„The Moon And I“ alternatyvos: The Body Shop „Fuj Green Tea“, L’Occitane en Provence „Framboise & The Vert Matcha“.
Gardūs kaip mėlynių keksiukas „One Umbrella For Two“
Tęsiant pažintį su Floraïku „Secret Teas and Spices“ kolekcijos šedevrais, metas pakalbėti apie dar vieną aromatą – „One Umbrella For Two“. Tai – aromatinis, vaisinis kvapas, priklausantis uniseksinių kvepalų kategorijai, kurį 2017 metais sukūrė parfumerė Alienor Massenet. Pagrindiniais akordais čia groja juodieji serbentai, arbata, kedras, taip pat galima užuosti ryškių žalėsių natų, šiltų prieskonių, vanilės. Šis kvapas puikiai tiks rudens / pavasario sezonams, kai norisi saldesnių, vaisinių kvapų, primenančių gardų mėlynių keksiuką.

Vos užsipurškusi šių kvepalų ant odos jutau ryškią juodųjų serbentų, kurių negaliu pakęsti, natą. Su jais esu rimtai susipykusi nuo to laiko, kai vaikystėje reikėdavo vasaromis važiuoti į senelių sodą rinkti serbentų, kuriuos bandant nukrapštyt nuo krūmo dar būtinai vieną kitą vorą atrasdavau, kurių paniškai bijau, pradėdavau klykti taip garsiai, kad visa sodų bendrija išgirsdavo, tad cemento ir miesto merginai tokie nuotykiai buvo tikrų tikriausia trauma. Bet gana čia apie mano psichologines problemas, grįžkime prie „Vieno skėčio dviems“.
Toliau tyrinėdama šį kvapą užuodžiau arbatos, vanilės ir medžio aromatus, kurie ant mano odos maloniai kvepėjo gerą pusdienį, tad kvepalų išsilaikymas visai pakenčiamas. Įsivaizduoju, kad šis kvapas turėtų patikti nenuoramoms kepėjams, kurie savaitgaliais vaniliniu cukrumi gardina savo kepamus keksus, sausainius ir kitus nuodėmingai kaloringus pyragaičius. Taip pat jis patiks serbentų gerbėjams, nes čia jis groja pirmu smuiku ir neabejotinai nurungia arbatą, kuri, pasak kūrėjų, turėtų būti kiekvieno kvapo ašis.
„One Umbrella For Two“ alternatyvos: Rochas „Mademoiselle Rochas In Black“, ZARA „Eternal Spring“.
Reziumė: brangus parfumerinis malonumas, bet ar to vertas?
Jeigu perskaitėte šią apžvalgą iki pat pabaigos – aš jus myliu, gerbiu ir vertinu, nes tai buvo ilga parfumerinė kelionė, artima pažintis su Floraïku kūryba ir Japonijos kultūra, slypinčia kiekviename aromate. Floraïku man – tarsi pavasario dvasia, judrus upelis, įamžintas kvepalų buteliukuose, kurio tėkmė ramina ir žavi. Mano ubagiška nuomone, šie kvepalai neverti tokios didelės kainos (vargani 255 euriukų), nes nepasižymi geru išsilaikymu, ant odos ilgai negyvena, ko visai norėtųsi iš kokybiškų, nišinių kvapų.
Nepaisant to, tai buvo nuostabus parfumerinis nuotykis, leidęs pažinti Japonų kultūrą, įvairias ceremonijas (nuo arbatos gėrimo iki smilkalų uostymo), haiku poeziją ir gyvenimo filosofiją, kurioje kiekvienas ieškome ramybės šiame chaoso kupiname pasaulyje. Jeigu nebūčiau ubagė, ar investuočiau į Floraïku? Greičiausiai ne, bet kvepalų buteliukų kolekcionieriai, garbinantys ikoniškas Floraïku pakuotes ir dailius butelaičius man paprieštarautų ir į akis pripurkštų pigaus odekolono.
Dėkinga skaičiusioms nosims,
URTĖ
1 mintis apie “Pažintis su Floraïku: unikalaus poezijos žanro įkvėpti kvapai ir ubagės raudos”