
Kai pamąstau apie kvepalus, pirmas vaizdas, šaunantis man į galvą yra Britney Spears kvepalų „Radiance“ reklama. Joje rodomas trumpas siužetas, kuomet Britnė išsliūkina iš kažkokio renginio pasipuošusi vakarine blizgančia suknele ir eidama gatve pamato naktį veikiantį būrėjos saloną. Įėjusi į jį, pop scenos diva atsisėda prie aiškiaregės stalo. Būrėja, rankomis mosuodama aplink magišką rutulį paklausia, ar Britnė norėtų sužinoti savo ateitį, o ši pažvelgusi į jį filosofiškai atsako: „ne, ačiū“ ir išeina pro duris. Jai einant iš būrėjos salono girdime užkadrinį Britnės balsą teigiantį, kad ji pati renkasi savo likimą. Reklama baigiasi stambiu „Radiance“ kvepalų kadru, palikdama žiūrovus visiškai nenutuokiančius ką ja norėta pasakyti. Aš manau, kad ši reklama yra ikoniška, nes nueiti į būrėjos saloną pasipuošus auštakulniais ir vakarine sukne bei potencialiai apgavikei atsakyti: „NE AČIŪ, aš pati renkuosi savo likimą, ubage nelįsk“ yra labai netradiciška ir visai nebanalu.
Kvepalai ir kiti nepasisekę hobiai
Apie kvepalus šiandien užsiminiau jums visai neatsitiktinai. Per karantiną iš neturėjimo ką veikti ir nežinojimo, kur dėti pinigus, atradau naują hobį, brangią aistrą – kvepalus. Užsiregistravau į įvairiausius parfumerijos kursus, klausiau paskaitų apie kvapų sudėtį, jų chemiją, molekules, kurių dėka ant mūsų odos „išsiskleidžia“ aromatas ir t.t. Kamuojama nemigos pradėjau kiekvieną naktį sėdėti kvapomanų wikipedijoje „Fragrantica“, skaitydama apie populiariuosius, nišinius, aliejinius kvepalus, jų viršutines, širdies ir bazines natas, komentarus apie jų išsilaikymą ir tai, kokias asociacijas juos bandžiusiems šie sukėlė. Galiausiai, pradėjau užsisakinėti nišinių kvepalų rinkinius, juos bandyti ir savarankiškai, pagal kvapų natas ieškoti kitų, piniginei draugiškesnių kvepalų atitikmenų. Tai tapo mano pagrindiniu hobiu, kuris tikiuosi dar kurį laiką nedings iš gyvenimo kaip kiti bandyti užsiėmimai, tokie kaip:
- papuošalų dubenėlių gaminimas iš molio (supratau, kad esu kreivarankė, daranti gėdą pasiekusiems keramikams);
- papuošalų gamyba (suvokiau, kad neturiu kantrybės, kruopštumo ir vilties gyventi apskritai);
- piešimas (supratau, kad už mane gražiau piešia darželį lankanti dukterėčia);
- grojimas ukulele (neišmokau ja groti, taip ir nesukūriau savo muzikinės grupės ir nesurengiau pasaulinio turo kaip buvau planavusi, nes esu beviltiška tinginė. Vienintelis pozityvas yra tai, kad atsirado viena jauna, motyvacijos ir noro turinti mergina, kuriai šį instrumentą galėjau padovanoti, tad mano sąžinė rami);
- Prancūziškų sūrių degustacijos (vos jas pradėjusi patyriau netikėtą atradimą – sužinojau, kad netoleruoju laktozės, tai šis hobis ir visi mano planai tapti profesionalia degustatore nusileido tūliko vamzdžiais kartu su parą trukusiu viduriavimu);
- Vyno degustacijos (prisiminiau, kad negeriu alkoholio ir susipratau, kad tai pakenks mano, kaip būsimos someljė karjerai, kuri taip ir neprasidėjo).
Paliekant lyrinius nukrypimus apie hobius ir grįžtant prie pagrindinės temos – parfumerijos, turiu pasakyti, kad kvepalų mylėtojai ir įvairiausi jautrias bei snobiškas nosis turintys kvapomanai yra keisčiausi šios planetos gyventojai. Tai puikiai atspindi anksčiau minėta kvepalų mylėtojų meka „Fragrantica“, kurioje galima rasti beveik visus įmanomus kvepalus, jų išsamiai aprašytas natas ir negailestingus kvapomanų atsiliepimus, į kuriuos kaip vėliau supratau, reikia žiūrėti labai skeptiškai. Nes tik jie banalius gėlinius kvepalus gali apibūdinti kaip „žindančios motinos aromatą“, „šiukšlių konteinerį, padengtą bijūnais“, „karštą liepos mėnesio naktį tarp 22 ir 23 valandos“ ir „animalistinį seksą“ viename.
Po tokių spalvingų kvapomanų komentarų sunku suprasti, ar kvapas, kurį planuoji nusipirkti yra geras, ar didžiausias šūdas, darantis gėdą visai kvapomanų bendruomenei. Būtent taip man nutiko su dizainerio Thierry Mugler kvepalais „Aura“. Vieni komentatoriai šlovino šiuos kvepalus teigdami, kad tai – unikalus, išskirtinis kvapas, tinkantis „moteriai su kiaušais“ (suprask, man), džiunglių dievaitei ir maugliui viename asmenyje. Kiti rėkė, kad tai – šlykčiausias kvapas kokį tekę uostyti, kad nuo jo skauda galvą, nosį ir kitas strategines, žodžiu, vienas didžiulis smirdantis nesusipratimas.

Dėl šių įvairių komentarų dar kelias dienas ilgai svarsčiau, ar verta įsigyti „Aurą“ iš anksto jos nepauosčius (viename puslapyje šiam kvapui tuo metu buvo taikoma 40% nuolaida, pasiūlymas buvo labai viliojantis mano ubagiškai piniginei). Visgi, nusprendžiau surizikuoti ir likau labai patenkinta. Pasirodo, kad „Auros“ kvepalai yra puikūs, tobulai išsilaikantys visą dieną ir kvepiantys žaliuojančiomis džiunglėmis, kažkokiu saldėsiu, muskusu ir medžiu, kurį nepaprastai dievinu.
Tad jeigu kada atsidursite mano vietoje ir strigsite skaitydami tuos kvapomanų komentarus, atsiminkite, kad neretai jie būna hiperbolizuoti, kartais neadekvatūs ar bandantys išsiskirti iš gausios pasisakiusiųjų minios. Galiausiai išmokau kritiškai skaityti apžvalgas ir manęs nebegąsdina, kad nusižiūrėti kvepalai, pasak gerbiamųjų kvapų mylėtojų, smirda karvės šūdu.
(NE)smirdžiuvienė: pradedu kvepalų apžvalgininkės karjerą
Norėčiau išnaudoti savo kvepalų uostytojos hobį ir kartais su jumis pasidalinti išbandytais, ištestuotais kvepalais. Pradėsiu nuo žymaus prekės ženklo „Juliette Has A Gun“, kurį 2006 metais įkūrė kvepalų kūrėjas Romano Ricci. Nesuklysite spėję, kad šis projektas yra įkvėptas žymiosios Viljamo Šekspyro tragedijos apie du jaunus įsimylėjėlius iš priešiškai nusiteikusių šeimų. Tiesa, šioje versijoje Džiuljeta yra apsiginklavusi (ginklas čia atlieka suvilioti gebančių kvepalų metaforos funkciją), drąsi, nebijanti keršto, bet ne mažiau romantiška. „Juliette Has A Gun“ kūrėjas R. Ricci teigė, kad šio prekės ženklo konceptas yra stipriai įkvėptas moderniosios versijos romantizmo, kuriame iš naujo atrandamas moteriškumas ir jo galia. Tad susipažinkite su 21 amžiaus modernia Džiuljeta, kuri turi ginklą, skaniai kvepia ir yra pasiruošusi išspardyti visiems priešams subinę.

Ši kvapni Džiuljeta nėra iš pigiųjų, todėl norėdama išbandyti kuo daugiau prekės ženklo kvapų nusprendžiau įsigyti populiariausių kvapų mėginių rinkinį, kurį sudarė: 1 x 5 ml „Not a Perfume” deluxe mėginėlis ir 7 x 1,7 ml mėginėliai:
„Pear Inc“, „Musc Invisible“, „Lipstick Fever“, „Vanilla Vibes“, „Superdose“, „Lady Vengeance“ ir „MMMM“.

Pakalbėkime apie kiekvieną kvapą plačiau:
Įdomusis, iš vienintelio elemento pagamintas „Not A Perfume“
Be konkurencijos, įdomiausias aromatas šiame rinkinyje yra „Not A Perfume“ kvapas. Tai yra toks unikalus aromatas, sukurtas iš vienintelio elemento – cetalokso, kuriuo sintetiniu pagrindu išgaunamas gintaro / muskuso kvapas. Nors cetaloksas parfumerijoje naudojamas kaip bazinė nata, jis čia atlieka pagrindinį vaidmenį. Didžiulis šių kvepalų pliusas yra tai, kad jie neturi alergenų, kas yra puiki naujiena kvepėti norintiems, bet alergiškiems kvapomanams. Šis kvapas – muskusu, švara dvelkiantis, gaivus ir neįkyrus, puikiai tinkantis kasdienai, kuomet nesinori kartu vilktis viso savo kvepalų šleifo. Ant mano odos „Not A Perfume“ laikėsi labai prastai, vos 2-3 valandas, tad jį naudočiau nebent maišydama su kitais, ryškesniais kvepalais, bandydama išgauti unikalesnį, asmeniškesnį kvapą.

Prie šio kvepalų aprašymo pridėsiu ir kitą, šiek tiek paturbintą, intensyvesnę „Not a Perfume“ versiją – „Not a Perfume Superdose“. Čia prie jau minėto muskuso natų taip pat galima užuosti medienos, rytietiškų prieskonių kvapus. Kvapomanų grupės zyzia, kad šis kvapas labai nenatūralus, cheminis ir sukelia galvos skausmus, bet tokių potyrių nepatyriau, išsilaikymas ant odos taip pat buvo vidutinis. „Not a Perfume Superdose“ yra absoliučiai unisexinis kvapas, tad bičai, jeigu jums patinka kvepėti chemikalais – sukluskit.
„Not A Perfume“ kvapo alternatyvos: „Another 13“, „Molecule 02“, „Montale Amber Musk“, „You By Glossier“.
Senos babos lūpdažiu kvepiantis „Lipstick Fever“
Vos užuodusi šį kvapą iš karto pagalvojau apie senos babos rankinuką ir jame esantį seną kaip pats gyvenimas, ryškiai raudoną lūpdažį, kuriuo ši pasidažo eidama į bažnyčią kiekvieną sekmadienį. Taip pat ta baba turi tatuiruotus juodus antakius, spėjusius išblukti dar 90-taisiais, o minėtas lūpdažis puikiai dera prie jos geltonų dantų.

Iš tiesų, šio kvapo pagrindinis įkvėpimas ir buvo lūpdažio potėpis. Aromate panaudoti vilkdalgiai, našlaitės, avietės, vanilės, taip pat jaučiamos medienos natos, dėl ko šis kvapas virsta rafinuotu, primenančiu senos, bet labai turtingos babos rankinę ir jame esančio lūpdažio dvelksmą. Tad jeigu ieškote moteriško ir šiek tiek babutiško kvapo – „Lipstick Fever“ kaip tik jums. Asmeniškai, šis kvapas nėra mano skonio, o jo išsilaikymas ant mano odos taip pat buvo labai prastas, tad tariu jam KITAS.
„Lipstick Fever“ alternatyvos: „Andromeda“, „Misia by Chanel“, „Miss Dior Absolutely Blooming“, „H&M Lipstick – A dash of colour“.
„Lady Vengeance“: moteris, neturinti babytiškų pantalonų
Šis aromatas yra trisdešimt metų jaunesnė senos babos „Lipstick Fever“ versija (tik šiek tiek rafinuotesnė, neįpareigojanti). Kiekviena šiuo kvapu pasikvėpinusi moteris su savimi vilksis seksualų, turtingą šleifą, kurį jai išlipus iš lifto dar bent kelis aukštus kildamas užuos kaimynas. Mėgstantiems rožių kvapą tai yra geriausias pasirinkimas, mat aromate dominuoja Bulgarijos rožė, kurią papildo mano mylimas pačiulis ir vanilė. Kvapas ant manęs laikėsi geriau nei anksčiau minėti aromatai, bet vis tiek nepasižymėjo ilgaamžiškumu, tad po gerų 3 valandų dingo visas seksualumas ir vėl tapau savimi nepasitikinčia, bekvape Pelene.

Įsivaizduoju, kad šį kvapą labai mėgsta seksuali, nepriklausoma moteris, mėgstanti šokti burleską, neturinti savo apatinių stalčiuje nei vienų babos stiliaus lašekus aptempiančių pantalonų (žinau, šokiruojantis faktas…). Taip pat po eilinio vienos nakties nuotykio ji nevengia rūkyti plonų cigarečių nepažįstamojo lovoje kaip kokia prancūzė ar rašytojo vyro sugalvota veikėja moteris. „Lady Vengeance“ – tikrai ne pradinių klasių mokytojos kvapas (nebent ji turi polinkį į vojerizmą), o moters, kuri pasitiki savimi ir yra vaikščiojanti seksbomba.
„Lady Vengeance“ alternatyvos: „Muglier Alien“, „Coco Mademoiselle“, „Narciso Rodriguez For Her“, „Dior Hypnotic Poison“.
Vasaros hitas „Pear Inc.“
Kriaušių mylėtojai – sukluskite, nes šis kvapas skirtas jums. Tai vasariškas, lengvas ir gaivus aromatas, kurį pamėgs visi saldesnių kvepalų mėgėjai. Čia galima užuosti muskusą, ambroksano (sintetinio ambros pakaitalo) bei minėtų kriaušių natas. Mane nustebino šio kvapo išsilaikymas – kvepėjau kriaušėmis visas 4-5 valandas! EUREKA!

Šį kvapą įsivaizduoju dėvinčią žaismingą, nuotykių nevengiančią merginą, kuri mėgsta „Victoria’s Secret” kūno kvėpiklius, klauso Lanos Del Rey ir vasaros neįsivaizduoja be trumpučių, gėlėtų suknelių. Žodžiu, labai maloni mergina.
„Pear Inc.“ alternatyvos: „D&G Light Blue“, „Radiant Nectar by Clean“, „Calyx Clinique“, „CK2“.
Ponia Banalybė „Vanilla Vibes“
Aš nuoširdžiai nekenčiu vanilės kvapo, jis man paprasčiausiai per saldus ir nuobodus. Visgi, čia tik mano niekam neįdomi nuomonė, tad grįžkime prie šio kvapo natų. Čia galima užuosti vanilę ir šiek tiek jūros druskos, kuri panaikina tą kartais šleikštų vanilės saldumą. Šis kvapas peržengia moterišką etiketę ir tampa absoliučiai unisexiniu, tad bičai, jeigu turite silpnybę vanilei – tai jūsų šansas. Asmeniškai, kvapas ant manęs išsilaikė visai neblogai, ant savo odos vanilę jutau geras 5 valandas.

Įsivaizduoju, kad šiuo kvapu dalinasi jaunavedžių pora savo medaus mėnesio Graikijos salose metu. Nors pora gardžiai kvepia vanile ir saldžia savo meile, bet vis dar neišdrįso šalia vienas kito pabezdėti (taip, žinau, tai labai svarbi detalė aprašymui).
„Vanilla Vibes“ alternatyvos: literaliai bet kas, kas sudėtyje turi vanilės, „Reveal by Calvin Klein“, „Olympéa“, „Tom Ford Soleil Blanc“.
Mano favoritas „Musc Invisible“
Kad šis aromatas mano širdutėje užims ypatingą vietą supratau vos perskaičiusi jo pagrindines natas, kuriose puikuojasi jazminas, medvilnė ir baltasis muskusas. Tai – švelnus, jaukus, unisexinis kvapas, šiek tiek keliantis žiovulį savo tradiciškumu. „Musc Invisible“ puikiai tiks girlboss‘inant ofise, einant su simpatija išgerti kavos puodelio ar šiaip bandant užkariauti pasaulį. Vienintelis minusas, kurį įžvelgiau išbandydama šį aromatą – prastas išsilaikymas, mat vos po 2 valandų praradau muskuso kvapą ir grįžau prie buvimo smirdžiuviene.

Pasakysiu keistai, bet įsivaizduoju, kad taip kvepia gražūs ir protingi žmonės. Na, ir aš.
„Musc Invisible“ alternatyvos: „H&M T-Shirt – Classic cotton”, „The Body Shop: White Musk“.
„MMM…“ arba MMMamiška
Vos pauosčiusi „MMM“ aromatą prisimenu tuos juodus saldymedžio saldainius, kuriems didelio susižavėjimo niekada nejutau. Taip pat šis aromatas kvepia vanile (mano mylimiausia…), apelsinmedžiu, neroliu, uogomis ir kažkur tolumoje šmėžuojančiu irisu. Jeigu jums patinka kreminiai, uoginiai, sunkūs kvapai – „MMM“ vertas jūsų pauostymo (kažkaip keistai skamba). Pradžioje, jais pasikvėpinus, atrodo, kad tai labai dominuojantis, šiek tiek babytiškas kvapas, bet jis labai maloniai nudžiūna ant odos, palikdamas vos juntamą savo pėdsaką. Įdomu tai, kad kai kurie kvapomanai teigia, kad „MMM“ jiems kvepia plastilinu, bet to aš nepajutau.

Įsivaizduoju, kad šį aromatą mėgsta priemiesčio mamos, garsėjančios pačiais jaukiausiais ir meilės kupinais apkabinimais bei verdančios skaniausias uogienes.
„MMM…“ alternatyvos: „Hypnotic Poison by Dior“, „Valentina Poudre“, „Kenzo Amour“
Lemiamas (NE)smirdžiuvienės verdiktas: Džiuljeta, tavo ginklai silpnoki!
Reziumuojant, esu šiek tiek nusivylusi Džiuljeta ir jos ginklais, kurie ant mano odos laikėsi labai vidutiniškai. Ar mane ši linija sužavėjo? Ne. Ar mane ši linija pribloškė? Tikrai ne. Ar pasigailėjau ją išbandžiusi? Ne, nes turėjau galimybę susipažinti su „Not A Perfume“ kvepalais, pagamintais IŠ VIENINTELIO elemento – cetalokso, kaip nuostabu yra tai?! Dabar žinosiu, kaip kvepia cetaloksas ir įsivaizduosiu esanti dar didesnė susireikšminusi kvepalų uostytoja / gurmanė / geras žmogus viename asmenyje.
Jeigu esate nepagydomi romantikai, svajotojai ir žmonės, kuriems patinka seno babos lūpdažio kvapas – rekomenduoju išbandyti „Juliette Has a Gun“ kūrinius nedelsiant!
Visiems kvapnios dienos linkinti,
URTĖ